Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi? Rossz emberek?...

Jehova tanúi? Rossz emberek? Hogy tesznek tönkre egy egész családot?

Figyelt kérdés

Szóval én református (ált.) suliba tanulok, és rengetegszer mondta az osztályfőnünk, hogy ha valaki jön hirdetni a "Jehovát" akkor közöljük vele, h "húzzál a p*csába" persze udvariasan, finoman... Mesélte, hogy csak ilyen apróságokat adnak aztán visszakövetelik a "ezerszeresét" és mondta, h ő ismer olyan családot akiktől elvettek házat mindent és még a nagyszülőktől meg a testvéreinek a családjától is és a rendőrség nem tudta lebuktatni a Jehovákat... Nem értem, h vajon hogy csinálják???

Meg azt se értem h idősebb nénik szokták (általában) hirdetni a vallást akikről nehéz elképzelni h tönkretegyenek..

Egyébként ők ölnek embereket?


Szóval ki az aki elmagyarázza, h hogy is működik ez??... De lécci ne körülírjátok hanem konkrétan, mert tudom, h sok ilyen kérdés van de senki nem írja konkrétan..



2012. jún. 22. 20:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/126 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Hol vannak a hullák? A rokonok miért nem tiltakoznak? A média hogy hogy nem foglalkozik az esetekkel?

Embereket ölnek és senki nem veszi észre? Se a rokonok se a szomszédok a gyerek nem hiányzik az iskolából a felnőtt a munkahelyéről. Na nem ez annyira elrugaszkodott a valóságtól hogy az már elképesztő. Neked nagyon élénk a fantáziád.

Bocsásd meg nekem eme szavaimat de te nem a valóságban élsz! Ez fizikai képtelenség amiről te beszélsz. Illetve egy álomvilágban lehetséges csak.

2012. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/126 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a testvéreim nevében, hogy igyekeztek, nem csak vallásilag emberileg is nézni a vádakat.Megrökönyödve olvasom az életformánkrol folytatott, vitákat. ez igen borzaszto.Mert csak egy dologgal lehet a tanukat a vádolni, amit meg is tesznek, de nem azért hogy bántsanak bárkit is. ez az, hogy a biblia tanitása, és Jézus parancsa szerint házrol házra, ajtorol ajtora, felkeressük az embereket és ha szeretné valaki a bibliát megismerni, dijmentesen segitünk ebben. embert ölni? nálunk az emberi szemszögböl nézett "kisebb" hibáért is kiközötés járhat, hogy a gyülekezet, isten népe,tiszta maradjon.személyszerint , nem is tudnék, és nem is gondolok, arra, hogy egy felebarátomat csak azért megöljem, hogy elvegyem a házát, pénzét.inkább maradok egyszerü ember és nap mint nap jó lelkiimerettel fekszem,és alszom, mert tudom, hogy igyekeztem még csak megbántani sem senkit.Jézus azt, mondta magárol:"a rokáknak van barlangjuk, a madaraknak fészkük, de neki, nincs hova lehajtani a fejét. és boldog volt és végezte az istennek igért munkát elvégezni. ha pedig valaki a szervezeten belül ilyet tesz...amit nehezen hiszek el, de belegondolok, akkor nem maradhat isten népéhez tartozonak.a biblia tanitása szerint nem is keresztelkedhet meg senki addig mig minden biblia ellenes szokásokat el nem hagy. ellenben érdekesnek tartom, hogy más felekezetekhez tartozokat ennyire nem pellengéreznek ki, ahol valóban történt ilyesmi.s ha történik, nem a vallási hovatartozását szidják. hallott valaki olyat hogy egy katolikus valláshoz tartozo ember, megölt vagy kirabolt egy reformátushoz tartozo másik embert? mert Én nem. pedig sokan megvannak keresztelkedve különbözö vallásokhoz, és mégsem szidják a vallását.Söt maguk az egyház vezetök által elkövetett pedofiliát, stb sem verik ennyire pellengérre, mint a tanuk által sokszor kreált bünöket, igen misem vagyunk tökéletesek, és hazudnék ha azt mondanám hogy sosem hibázunk. Ám a Bibliai alapelvek ellen igyekszünk nem tenni, melyek :gyilkosság, dohányzás, paráználkodás, házasságtörés,lopás,

(még ha szegény sem engedélyezett)hazudozás,(kiskapu, és nemes hazugság sem létezhet)stb, mig más magukat istenfélő embereknél megengedett. tisztelettel köszönöm.

2012. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/126 anonim ***** válasza:

Kedves Kata!


Azért figyelembe vehetnéd, hogy más egyházhoz tartozók, pl katolikusok, reformátusok stb, nem kérkednek a vallásukkal.

2012. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/126 A kérdező kommentje:

Vidiripi!

Úgy látom, h te csak a "gyilkos" témáról tudsz beszélni/cáfolni. Érdekes a többiről amit mondtam, nem??!

Különben te úgy állítod be mintha én "tömegmészárlásról" beszélnék. -.-"

Tudod sok dologról beszélnek a médiában de nem mindenről, beszélhetnek úgy ahogy akarnak.. Tudod a környékünkön hány ember hal meg?? És TV NEM JELENTETTE BE SOHAAAAA!!!! Tavaly szeptemberbe (igaz ez már majdnem egy éve) nem tudták, h kik és miért öltek meg embereket!! Pedig az nem kis esemény volt!! Egy szót nem ejtett még a helyi TV sem!!!

Még egyszer: Nem tömegmészárlást említettem.. !! (Kérlek ne forgasd ki a szavaim!! Ok?)

Szép napot! :)

2012. jún. 25. 18:12
 45/126 anonim ***** válasza:
0%
kedves hozzá szolo. nem tudom miaz amiböl kitünik, hogy kérkednénk a "vallásunkkal". Nem reklámozzuk magunkat, és elismerjük a hibáinkat, nem folyamodunk a médiához, mert mint irtam volt, nem a népszerüség a cél. söt. A legnygyobb példa mutatással kell kezelnünk aminek alázatosságot is magában kell foglalnia.persze néha a méda találkozik a hitünkel és emlitést tesz de igazábol nem erre törekszünk, mert akkor rendszeresen a tv-ben lennénk. ha némely testvér mégsem hajlandó a tanitott, tanult dolgokat az életében alkalmazni az elöbb utobb haszontalanná válik, és elis kerül az imádatbol.Hogy valaki Jehova Tanuja lesz az sem garancia arra hogy megmentésben fog részesülni. bármikor eleshet. ezért aztán nagyon fontos és az iskolán is tanitják, hogy mindenki vegye figyelembe korlátait, és ne akarjon felettébb kitünni, mint megteheti. a biblia ir a gögös emberröl, aki ilyen az megfog botlani. mert nincs alázatosság benne.(példabeszédek 16:18:az összeomlás elött büszkeség jár, a botlás elött gögös szellem.)s a teremtö nem kedveli az ilyen embert. de megköszönöm azt, hogy beszélgethettünk erröl. sok mindent tisztáztunk. a magam részéröl igyekszem Jézusi minta szerint élni és szolgálni a nap 24. orájában. szeretem a testvéreimet, és ha valaki még is megbotlik sem hatalmaztak fel arra hogy elitéljem, megvannak az erre illetékes kinevezett szolga társak. tisztelettel üdvözöllek. kata
2012. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/126 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdezö, nagyon szomoruan olvasom azt hogy milyen gondolattal probálod felismertetni azt, hogy talán embereket is gyilkolunk, mert nem mindent jelent a tv.ez iszonyat. olyan elképzelhetetlennek tartom, hangsulyozva esendöségünket, hogy bármely testvérnek csak a gondolatában lenne ilyennek. csak annyit, hogy pedig sokszor lehetne rá okunk azért amit némelyikünkel müvelnek a kivül állo emberek. azt mondják, önvédelemböl megbocsáthato. Nállunk nem tanitják, ezt sem, mint ahogy a tanitásban nincs lehetöség nemes hazugségra sem, ha fáj is a teljes igazat kell mondani. a világban divat, hogy kiskapukat engednek meg maguknak. itt ezt sem lehet. nem lehet lopni hazudni sem, igen magas erkölcsi irányado mértéket fektetett le Jézus a tanitásaiban.ezzel nem lehet Játszani az mögé bujva, hogy isten ugy is megbocsájt. ilyen nincs.aki ilyet tesz azt kiközösitik a gyülekezetből, mert a Teremtő nem türi meg a bünöst, és egy ember miatt nem fogja megengedni, hogy a nevét, mivoltát befeketitsék, és a többi vétlen szolgáit ezzel rágalmazzák.Pál nyomatékosan közölte, hogy el kell a gyülekezetböl távolitani az ilyen személyt, ugy irja, "ne is köszöntsétek, és együtt se egyetek az ilyennel, aki testvér létére ilyen."nagyon kemény szavak," de nem hobbibol lettek leiratva.(korinthus 5:1-11)itt egy történet lett leirva, hogy Pál idejében igen csunya paráznaságba keveredett egy akkor élö testvér.Bár Magyarországon még vallás szabadság van de vannak országok ahol ha van ilyen szabadság, ha nincs bizony börtönökben, számüzetésben vannak tesztvéreink, gyerekestül, amit türnünk kell, az igazságszolgáltatás nem a mi feladatunk.jol irja az irás:Magatokért bosszut ne álljatok..enyém a bosszuállás, Én megfizetek mindenkinek.-igy szol a teremtö.Róma 12:19. de ne szeretnék senkit untatni, csak azt szerettem volna elmondani, hogy mennyire nem gondolkodhat ugy egy tanu ahogy akar, ezért is van hetente több iskola ahol megkell tanulni ezeket a nemes tulajdonságokat elsajátitani, ami nem megy egyik naprol a másikra, de igyekeznek a testvérek igy Én is. köszönöm. (Galátzia levél 5:22,23)
2012. jún. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/126 A kérdező kommentje:

20:02-es hozzászóló!

Nem rosszindulatból jönnek ezek a gondolatok, hanem félelemből!!! Amióta a társaitok erőszakoskodnak velem!

Ti azt mondjátok nem erőszakoskodtok, és mégis sikerült /tapasztalat "saját bőrömön"/! Akkor miért ne lehetne ez súlyosabb cselekményekkel?

Persze tudom nincs olyan amit ti ne tudnátok megmagyarázni..

A kiközösítéseket, erőszakoskodásokat (stb.) ne mondjátok, h a Biblia ezt tanácsolja. De ti kitartóan állítjátok, h Jézus útját követitek.

Ismerem a Bibliát, kemény református iskolába tanulok, ne mondjátok, h ez meg van írva..

Ja meg persze "amit bírok": A világvégék!! Hányszor jósoltatok már ilyet??! Enyhén szólva: Temérdek-szer!!

Eközben meg van írva, h nem tudjuk mikor jön el a mi Urunk és mikor lesz az aratás amikor a konkoly és búza "elvál" (Jézus példázata).

És olyat se olvasunk, h 144 000 ember kerül be a mennyek országába. Az kerül be akinek a szívében ott lakik a Jézus!

Ugye, de ti még mindig csak a Bibliában megírtakat hiszitek és cselekeditek....

2012. jún. 25. 20:35
 48/126 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kata!


Ne siess annyira az írással, mert nehéz követni. A mondatot kezd légyszíves nagy betűvel, mert így nagyon összefolyik az írásod. Egyébként szívesen olvasom, mert nagyon őszintének tűnsz.

Nagyon megköszönném ha nem értenél félre.

2012. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/126 anonim ***** válasza:
30%

Igen tisztelt Kérdezö!kérlek olvasd el a Jelenések könyve 14:1-4 verseket.Itt János látomásban látja, hogy a földről, megvásárolnak 144.ezer kiválasztottat, akik "szüzek". Ebböl is kitünik,hogy nem minden ember megy az égbe, mert akkor ki marad a földön?Ezek a kiválasztottaknak az a kiváltságuk, hogy királyként uralkodjanak Krisztussal ezer évig.Kérdés: ahol király van ott vannak alattvalok is?

Igen.Ne de hol vannak az alattvalok? Te mit gondolszerröl?

2012. jún. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/126 anonim ***** válasza:
30%
Bocsi csak annyit szeretnék, elmondani, hogy ha ujra találkozol "eröszakos tanukkal" akkor nyugodtan hivatkozz arra, hogy Te beszélgettél egy testvérrel, és elmondta, hogy nem tanuljuk az eröszakos hittéritést, s ha valakit nem érdekel akkor illik megköszönni, hogy meghalagtott, és tovább menni.
2012. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!