Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad keresztényeknek vasárna...

Szabad keresztényeknek vasárnap virágot locsolni, főzni?

Figyelt kérdés

A ház körül sok a virág,és ha vasárnap nem locsolnám őket,kiszáradnak.Ám a biblia említi hogy semmiféle munkát ne végezzünk vasárnap.

a főzés és a locsolás is munka.



2012. júl. 1. 12:41
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Emlékezzél meg a nyugalom napjáról, és szenteld meg azt! Hat napon át dolgozz és végezd mindenféle munkádat! De a hetedik nap a te Istenednek, az ÚRnak nyugalomnapja. Semmiféle munkát ne végezz azon, se te, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálód, se állatod, se a kapuidon belül tartózkodó jövevény. Mert hat nap alatt alkotta meg az ÚR az eget, a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megpihent. Azért megáldotta és megszentelte az ÚR a nyugalom napját."


Mivel a keresztény naptár szerint a hét első napja a hétfő,így a hetedik a vasárnap

2012. júl. 1. 13:41
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

"látom egy igaz keresztény sincs itt,mert minden igaz keresztény tudja hogy a vasárnap az ünnepnap"

No comment...Majd imádkozom érted.

2012. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
De szerencsére te itt vagy. Megmenekültünk!
2012. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%

Nem kedves kérdező, a keresztény naptár szerint is a vasárnap a hét első napja! Az más kérdés, hogy a vasárnapot tartják. Azért tartják a vasárnapot, mert a hét első napján támadt fel Krisztus.


Ha szerinted valaki attól igaz keresztény, mert vasárnap elmegy misére akkor még olvasgasd egy kicsit a bibliát.:)


De tartok tőle, hogy csak kötekedésből tetted fel a kérdést igaz?


Egyébként kaptam privátban (lehet, hogy tőled kedves kérdező) egy üzenetet, melyben a kedves üzenetíró fel volt háborodva, hogy én a szombat napot a nyugalom napjaként szeretném, vagy próbálom megtartani. Az, hogy én Istennek "szentelek" egy napot és hálát adok érte, mert 1 napig nyugalomban vagyok, nem foglalkozok evilági dolgokkal, pihenek, a családommal, a gyerekeimmel vagyok, imádkozok, miért háborít fel valakit? Miért zavar bárkit is, én ezzel nem ártok senkinek, vagy igen? Kinek?


Miért, ha vasárnapot tartanám így az elfogadhatóbb lenne? Miért?


Előző válaszommal nem bántottam senkit, csak válaszoltam a biblia alapján, hogy a szombatot (sabbatot) kellene megtartani. Te kedves kérdező pedig rögtön vádaskodsz, és kötözködsz, ítélkezel, hogy én nem vagyok igaz keresztény. Te az vagy?

2012. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Biblia a szombatra mondja, nem vasárnapra.

Vasárnapot nem is említ a Biblia.

Szabad jót cselekedni, betegeket látogatni, ápolni, virágokat öntözni, a nagyon muszáj, de ami elmaradhat pl. a főzés, azt nem kell cselekedni. Előző nap meg lehet oldani. Van már hűtő és ott tárolható.


[link]

2012. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában szó sincs vasárnapról, nem tudom, honnan szedted ezt. Ha esetleg bemásolnád a vonatkozó igehelyet, ahol a nap megnevezése is szerepel, akkor már lenne miről beszélgetni.


Ezen kívül pedig a Biblia további vonatkozó részeit is figyelembe kell venni, nem csak egy-egy kiragadott verset.


A naptárról: gondolom, a nagy többséghez hasonlóan kötelezően tanulsz / tanultál az iskolában angolul. Hogyan tanultad a napokat sorban? Csak azért kérdezem, mert több nyelvhez hasonlóan az angolban is máshogyan számozták a napokat még pár évvel ezelőtt is. Hogy jelenleg melyik a hivatalos, azt nem tudom, de a naptárak vegyes képet mutatnak: van, amelyik hétfővel kezdődik, van, amelyik vasárnappal. (1988-tól az ISO miatt volt kötelező átállni a hétfői kezdésre, de csak bizonyos területeken.)

Tehát eredetileg így nézett ki a naptár:

Sunday - vasárnap

Monday - hétfő

Tuesday - kedd

Wednesday - szerda

Thursday - csütörtök

Friday - péntek

Saturday - szombat


Szóval, szerintem nyugodtan főzz és locsolj vasárnap. :)

2012. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, ha megnéztél volna akár már pár külföldi naptárat (pl. németeket, vagy akár amerikaiakat, tök mindegy), láthattad volna, hogy sokszor (persze nem mindig) ott is vasárnappal kezdődik a hét, és szombattal fejeződik be.

Ezen amúgy egyszer szépen el is csúsztam, mikor ilyen naptár szerint számoltam ki a napokat, és nem vettem észre, hogy ez a rendszere - nem értettem, miért nem ugyanaz jön ki, mint ami kellene. :D Szóval a lényeg, hogy effektív vannak is ilyen naptárak.


Szóval igen, a Biblia szerint a szombat a 7. nap.

2012. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Pietrosol ***** válasza:
12%

Szia!


A hétfő az első nap,mert hétfő=a hét feje,vagyis az első nap!Következésképpen a vasárnap a hetedik!

Túl ezen,viszont teljesen mindegy,hogy milyen nap van,mert akkor iktatsz be magadnak pihenőket,amikor neked jólesik,!Emellett vasárnap is gondoskodnod kell magadról és másokról,ha már egyszer vállaltad!

Képzeld magad egy virág helyébe.Ő sem gondolná azt,hogy "nem kérek vizet,mert vasárnap van"!

2012. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Pietrosol!

Kicsit szakadjunk el a magyar nyelvtől!

Monday, Montag, Lunes... hol látsz itt bármelyikben is olyat, hogy a hétfő lenne a hét eleje??

2012. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Pietrosol ***** válasza:
16%

Szia ma 17:39!


Biztos,hogy nekem más népek nyelvének logikájából kell kiindulnom?

Nekem a hét első napja a hétfő a hetedik pedig a vasárnap!

Amennyiben Angliában,Ausztriában vagy Spanyolországban élnék,akkor más összefüggést látnék a napok és a számok között!Nem is várom el tőlük,hogy a fent említett népek úgy gondolják ezt,mint én!

Egyébként a kedd-kettő(második)esetében náluk is lehet feltételezni kapcsolatot!

2012. júl. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!