Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad keresztényeknek vasárna...

Szabad keresztényeknek vasárnap virágot locsolni, főzni?

Figyelt kérdés

A ház körül sok a virág,és ha vasárnap nem locsolnám őket,kiszáradnak.Ám a biblia említi hogy semmiféle munkát ne végezzünk vasárnap.

a főzés és a locsolás is munka.



2012. júl. 1. 12:41
1 2 3 4
 21/35 Pietrosol ***** válasza:
15%

Még valami.A Görög mono előképző egyet jelent:monoton,monopólium,monomer...

Lehet,hogy annyira nem nyakatekert ez a logika!

2012. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
83%

Jézus gabonát szaggatott szombaton.

Jézus mondta, hogy nem az ember van a szombatért, hanem a szombat van az emberért.

Jézus bírálta a farizeusokat a szombart megtartásának merev értelmezéséért.

A zsidókhoz írt levél szerint nem kell megtartaniuk a keresztényeknek a zsidó szokásokat.

2012. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
79%

Jól van, teljesen felesleges amúgy ezen vitatkozni, mindenki akkor locsolja a virágokat, és akkor főz, amikor akar, nyilván. Furán nézne a család, ha azért nem lenne vasárnapi ebéd, mert nem lehet aznap dolgozni...

Engem speciel egyik sem érdekel, és minden nap dolgozom, ha kell.

Mondjuk nem is vagyok különösebben hívő. Vagyis bizonyos szempontból igen, de a saját magam módján.

2012. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
17%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Jézus a halálával, a Mózesi törvényt eltörölte, és két új parancsolatot adott a halála előtt amit a Lukács 22:37-41)mondott.

Azt is mondta, hogy Ő ura a sabbatnak.

Tehát nincs érvényben ez a törvény, nyugodtan locsolgass, mert elszáradna a szép virágok.

2012. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 munyamunya ***** válasza:
100%
Ha már a magyar nyelvből akarunk kiindulni, akkor érdemes meggondolni a vasárnap-VÁSÁRnap jelentését is. Ez volt az a nap, amikor a vásárokat, adás-vételt tartották, egyáltalán nem pihenőnapnak hívták, mivel nem is volt az sosem.
2012. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 munyamunya ***** válasza:
100%
Amúgy az egyéb, latinhoz kapcsolható nyelvekben egyáltalán nem a "mono" előtagból képződött a hétfő neve, hanem a Hold nevéből (Moon, Luna, stb.). Továbbá a "szerda" neve pl. a szláv szreda-ból ered, ennek jelentése: középső (érdemes ebbe belegondolni, hogy a szerda csak úgy tud középső lenni, ha a vasárnap az első a héten). Amúgy a német "mitwoch" is szó szerint hét közepét jelent. Egy vasárnapistának nem nagyon érdemes ebbe a szómagyarázásba belemenni, mert csak rosszul jön ki belőle.
2012. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 HudsonHawk ***** válasza:
100%

A)Hogy mi a hetedik nap?

Máté 28/1 "Szombat elmúltával, a hét első napjának hajnalán, elment...

A Károli biblia több helyen (a 10 parancsolatnál is) a nyugalomnap helyett szombatot ír. "Megemlékezzél a szombatnapról..."


B)Az hogy vasárnapot/napon kell ünnepelni, az NINCS benne a Bibliában. Az hogy Jézus vasárnap támadt fel és ezért ünnepelnek az ok, de ez nem a bibliai nyugalomnap.


C)Az hogy meg kell e tartani a szombatot. Az már kérdéses. Én is igyekszem megérteni. Van ige rész ellene és mellette is. Szerintem úgy tudom Istent szeretni, hogy megtartom a szombatot

2012. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 HudsonHawk ***** válasza:
90%

Visszatérve a viráglocsolásra:


Szerintem szombaton csak azokat a dolgokat kell megtenni ami nem halasztható. Családnak ebéd, beteg orvoshoz szállítása, lerobbant autó útról való letolása. Ahogy Jézus mondja, a kútba esett állatról, az sem halasztható későbbre.

2012. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
77%
Virágot locsolni természetesen szabad, nehogy már elpusztuljon vagy szomjazzon szegény. A főzés lehetőleg kerülendő, mi szombaton előre el szoktuk készíteni a vasárnapi kaját is, hogy csak meg kelljen melegíteni.
2012. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
17%
Gyakorlatilag szombaton duplán dolgozol tehát. Van ennek értelme?
2012. júl. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!