Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szabad keresztényeknek vasárna...

Szabad keresztényeknek vasárnap virágot locsolni, főzni?

Figyelt kérdés

A ház körül sok a virág,és ha vasárnap nem locsolnám őket,kiszáradnak.Ám a biblia említi hogy semmiféle munkát ne végezzünk vasárnap.

a főzés és a locsolás is munka.



2012. júl. 1. 12:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
83%

Na, jó, előzőleg nem akartam belinkelni a Wikit... De ha már ennyire átmentünk nyelvtan órába, akkor tessék, lehet böngészni:


[link]


[link]


Szokás szerint az angol jóval bővebb. :)


Üdv. :)

2012. júl. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
mégis milyen vallásúak vagytok?jöttök nekem azzal hogy a biblia nem említ vasárnapot!márpedig a protestáns vallások a vasárnapot tartják ünnepnapnak!
2012. júl. 2. 02:40
 33/35 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia munyamunya!


Találtam egy érdekességet a napok elnevezéséről!Ez a magyarázat cáfolja a szerda szláv eredetét!


HÉTFŐ: a hét fő napja, fője

KEDD: ketd, azaz második nap

SZERDA: szer napja

CSÜTÖRTÖK: gyötrés napja

PÉNTEK: bánat napja

SZOMBAT: szabad nap

VASÁRNAP: vásár nap


forrás:A Hét napjai-Varga Csaba

2012. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 munyamunya ***** válasza:
47%

Kedves Pietrosol!


Varga Csaba nem nyelvész, hanem animációs film-készítő és tanár. Ez a mondata pedig számomra sokat elmond, és némileg hiteltelenné teszi a véleményét:

"Hogy a Kis-ázsiai óhéberben magyar eredetű szavak találhatók, nem különleges, hanem természetes."


Mivel az ő véleménye az, hogy még az ógörög nyelv is a magyarból ered, nem csoda, hogy a napok neveit is össze-vissza magyarázza. Én sem vagyok nyelvtudós, de józan ítélőképességem azért van. Amúgy a vasárnap-vásárnap párhuzamot ő is elismeri, a szombatot pedig úgy magyarázza, hogy az a magyar "szabad" szóból ered:

"Eszerint a szabad szó távoltartást jelent. Mint ünnepnap pedig: távol mindentől, munkától, pénztől,

gépektől, kötelezettségektől stb., azaz szünetet, nyugalmat jelent."


A szombat a munkaszünet, a megpihenés, és a gyülekezés, az istentisztelet napja. A vasárnap az ügyek intézésének, adá-vételnek, hétköznapi munkának az ideje.


Kedves kérdezőnek válaszul: ez nem "vallás" kérdése, hanem az Isten törvényének ismeretéé. Teljesen mindegy, hogy a római katolikus, a különféle protestáns és egyéb keresztény felekezetek miket variálnak. Az Istentől megszentelt, azaz elválasztott ünnepnap a hét hetedik napja, a szombat - ez van megírva, ez az igazság.

2012. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező!


Attól még, hogy valamit sokan csinálnak nem biztos, hogy igaz, vagy jó!


Attól még, hogy sok protestáns egyház, a vasárnapot tartja még nincs benne a bibliában, hogy a vasárnapot meg kell tartani!


De ha megtudod mutatni (idézni szó szerint) a bibliából, hogy hol olvasható, hogy a vasárnapot meg kell tartani (megszentelni) akkor szívesen elolvasom! Előre is köszönöm, mert én még nem találkoztam ilyen igével.

2012. júl. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!