Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A korai kereszténység egy...

A korai kereszténység egy orgiasztikus szekta volt?

Figyelt kérdés
(amiből később mindent, ami nemiség és öröm - kigyomláltak az álszentek ?)

#agapé #korai keresztények #Jézus-kultusz #szeretetlakomák #orgiák #anochi
2012. aug. 5. 15:33
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Berta Wooster! Berta Wooster! Miért üldözöl te engem?
2012. aug. 5. 21:25
 12/37 anonim ***** válasza:

Nahát nahát,

Egy biblia idézet az ellenség "szájából"


DE ez nem meglepő.hiszen maga sátán is utalt egyszer Jézusnak a bibliából csak hogy rászedje Jézust isten elleni vétekre

(Máté 4:5) . . .az Ördög ezt mondta neki: „Ha Isten fia vagy, vesd le magadat; mert meg van írva: »Parancsot ad felőled angyalainak, és tenyerükön fognak hordozni, hogy soha ne üsd kőbe a lábad.«” 7 Jézus így szólt hozzá: „Viszont meg van írva: »Ne tedd próbára a te Istenedet.. .

Sátán itt a zsoltárok 91:11,12-ből idézett.

2012. aug. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
72%

Mert el akarlak kapni. És ha sikerül, akkor neked annyi... :DDD


Á, nem, csak vicc volt. Nem is üldözlek. Csak iszonyatosan unom a provokatív kérdéseidet és kommentjeidet, ne haragudj.

És mint tapasztalhattad a válaszokból a különböző kérdéseidnél, ill. a mások kérdéseire adott válaszaidnál, nem én vagyok az egyetlen, aki így érez. Szerintem te magad is nagyon jól tudod, hogy az Ezotéria kategóriában számodra jobb a terep, mint itt, a Vallásban. Vagy még jobb lehet a saját blogodon, az teljesen hazai pálya. :D


Ma hajnalban meg mintha te üldöztél volna engem, nem? Lásd a 17. sz. alatti választ itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


És még mielőtt tiltakoznál az ellen, hogy a kérdéseid provokatívak: igenis azok, azaz szabálysértőek. Mert nem valósak, és nem valós válaszokat vársz rájuk, hanem a saját elképzeléseid megerősítését; ill. a saját gondolataidat terjeszted, tehát nem is kérdező vagy, hanem magyarázó. :P

Pedig láthatnád, hogy ezekre itt senki nem vevő.


Súr, Súr, teljesen őszintén mondom neked, hogy fogalmam sincs, Isten hogyan szerethet mindenkit, még téged vagy engem is... De ha nem komplikálnád túl a dolgokat, akkor szerintem ha nem is értenéd, de megérezhetnéd, megtapasztalhatnád te is. :)

Szívvel hiszünk az igazságra, nem fejjel. :D


És hogy mi az igazság? Idézem tigris95-öt az egyik, Jézussal kapcsolatos kérdésedből:


< Ezt neked, halálkultusz: „Én vagyok a feltámadás és az élet.” (János 11,25) >

2012. aug. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Átmegyek a valláskritika rovatba, mivel inkább az a profilom.


Értem már: a vallás-rovatban a hívők kérdezgetnek egymástól. :-)


Azt írd le nekem légy szíves, Berta Wooster, mit mondott Jézus azokról, akik utána jőnek és az ő útját járják (=az isteni utat), milyenek lesznek azok?


Ez egy olyan része az Újszövetségnek, ami valahogy mindíg elfelejtődik.

(komoly dologról van szó)

2012. aug. 5. 23:15
 15/37 A kérdező kommentje:

baj ha szeretem az aranyat és az arany is szeret engem?


mit jelent az, hogy : akinek van, annak adatik; akinek nincsen, attól még az is elvétetik, amilye van?

2012. aug. 5. 23:17
 16/37 anonim ***** válasza:

Gyakran hangoztatott szabály, hogy azt nyerünk egy dologból, amit belefektetünk. Jézus rámutatott az előnyökre, amit abból nyerhetünk, ha kellő figyelmet szentelünk annak, amit ő mond. Ezt azzal tette meg, hogy a figyelemre való intéséhez hozzátette e szavakat: „Amilyen mértékkel mértek, nektek is olyannal fognak mérni, sőt még ráadást is adnak nektek. Mert akinek van, annak még többet adnak, akinek azonban nincs, attól még azt is elveszik, amije van.” — Márk 4:24, 25.

Következésképpen, ha kevés figyelmet és érdeklődést mérünk ki Jézusnak, nem várhatunk sokat tőle, legalábbis abból, amit vezetésünkre, a mi javunkra mond. De ha értékeljük Őt, mint tanítónkat és a legteljesebb mértékű figyelmet adjuk neki, akkor Ő viszonzásul annak megfelelő mértékű információt és felvilágosítást ad nekünk

2012. aug. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Kedves Súr.

Itt nem az aranyról, vagy is a pénzről beszél Jézus, hanem a hit mértékéről egy részt.

Másrészt Jézus rábízta a követőire, hogy gyarapítsák a követői számát, azzal hogy eleget tesznek a kéréseinek és megtanítják nekik hogyan tudnának ők is Jézus követőinek számát gyarapítani

2012. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"Átmegyek a valláskritika rovatba, mivel inkább az a profilom."


Szerintem neked inkább saját rovatot kellene nyitni. :P


"Értem már: a vallás-rovatban a hívők kérdezgetnek egymástól. :-) "


Bingó. :)

Vagy a nem hívők is kérdeznek a hívőktől, de nem kritizálnak vagy provokálnak.


"Azt írd le nekem légy szíves, Berta Wooster, mit mondott Jézus azokról, akik utána jőnek és az ő útját járják (=az isteni utat), milyenek lesznek azok?"


Nem tudom, mire gondolsz, úgyhogy légy szíves pontosan idézni, vagy az igeverset megjelölni.

Az biztos, hogy Jézus azt mondta, hogy aki őutána akar menni, az tagadja meg önmagát. De más most nem ugrik be.


Hallgass egy kis zenét, Súr, az mindig jót tesz. :)


Chris Tomlin - Indescribable


http://www.youtube.com/watch?v=EQjBpyZifQ8

2012. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkit megsérteni, de szerintem ez a "Jézus-alak" nem létezik és nem érdemel semmilyen imádatot.


Energetikailag ő ebben a rendszerben nem oszt-nem szoroz.

Nincs jelen ebben a rendszerben, következésképp hatni sem képes benne.


Ami veletek (jobb esetben) történik, az nem más, mint autoszuggesztió).


Aki megérti ennek a rendszernek a mágikus elveit, az ezeket a dolgokat, tapasztalásokat bármilyen (akár önmaga által létrehozott) szimbólummal képes véghezvinni.


Én tudom, hogy milyen erő van a tudatok összekapcsolódásában és azt is tudom, hogy normális körülmányek között rendkívül gyorsan és hatékonyan képesek lennének tudataink összekapcsolódni (és még ezekre a keresztény hókuszpókuszokra, külsőségekre sem lenne szükség).


Ezekkel az a probléma, hogy amennyit használnak, épp annyit ártanak is. (!!!)

Ezt nagyon fontos (lenne) megérteni.


Volt Jézus és utána minden megállt?

Azóta a rendszer csak azt ismételgeti, hogy "Jézus!" "Jézus!" ?


A szélsőséges júdaizmus is épp ezen bukott el:

"Mózes volt a legnagyobb próféta és utána minden megállt..." le is írták, hogy "nem támad még egy olyan próféta, mint Mózes".


Ez egy hatalomgyakorló érdekkörnek tuti, de a világ az nem áll meg, mivel "minden mozog" és ezen még Jézus sem képes változtatni.


Mindíg megfagyasztanák a vízesést (=az eleven életet), az emberből gépet csinálnának azzal, hogy folyamatosan ugyanannak az ismétlésére kényszerítik.


Ennek szélsőséges példája a mantragyakorlás, amikor a szerencsétlen mókus gépiesen ismétli ugyanazt a teljességgel értelmetlen szöveget (rosszabb esetekben még vizualizáltatják is közben) és a hosszas gyakorlás hatására a tanítvány megvilágosodik.


Valójában annyi történik, hogy a szervezete a gépies, monoton ingerre válaszreakcióként felszabadít valamilyen örömhormont kompenzációként.


Tudom, hogy nehéz megérteni, de jelenleg sajnos Jézus is egy csapda (ahogyan az összes többi "szent név" is);

a vallásos rendszerek úgy vannak kitalálva, hogy a tudataitok ne legyenek képesek igazán és nagymértékben összekapcsolódni (ez a legfőbb szempont !!!),

mert amikor a lelkek-tudatok valóban és maradéktalanul összekapcsolódnak, akkor ott Isten jelen van.


Nem lakik kősziklákban, sem templomokban, kívül sem lakik a "külső sötétségben" (=amit az érzékeitekkel érzékeltek),

a lelketekben lakik, sehol máshol,

ezért SEMMILYEN KÜLSŐ, KIFELÉ IRÁNYULÓ IMÁDAT, SZERETET, HIT, REMÉNY STB.

ISTENHEZ EL NEM VEZETHET. (!!!!)


Vegyétek észre, hogy bennetehet mindíg kifelé irányítanak, hogy kívül, a világban (=a külső sötétségben) keressétek Istent.


A beavatottak ismerik a beavatást (a beavatás lépéseit) és féltékenyen őrzik,

ahogyan Péter szorongatja a kulcsot (bár maga nem megy be).


Minden vallásnak egy a sorsa:

megjelenik valaki, akinek él a lelke (a bibliai ÉL-t erről nevezték el),

utána valahogy elintézik, majd dogma, merev keret lesz belőle.


Ekkor már a vallás halott, egy vámpírisztikus lárva csak, halott, kemény héj, egy maradvány.


Ez a maradvány vámpírisztikus lárvaként magához vonja a lelkekben lévő ÉLetet.


Az egésznek ez a lényege: az ERŐFORRÁS-RABLÁS.


Ennek a rendszernek, amiben vagyunk (és ami vagyunk) az erőforrás-rablás a központi elve.


Ez nem egy "erkölcsi rendszer", hanem egy energetikai (alapokon működő) rendszer).


Ebben a rendszerben nincsenek győztesek, ez a rendszer nem arra van kitalálva.


Jézus (ISA) értette volna azt, amiről beszélek.


A halál után tudati energiákból előállított "mesterséges mennyországokba" lehet menni (mindegyik hamis egytől-egyig).....


Még nem tudjátok, miben vagytok.


(((Isten (=a rendszer istene) egyébként nem "személyválogató" = mindenkinek közös a sorsa, kivételezés nincs.


Az imádat és a többi: ezek valójában mind energiák - a rendszer az energiákról szól, ez egy energetikai rendszer.


A vallások isteneit többé-kevésbé politikai elvek szerint alkotják meg, kampányokat folytatnak és ha befutott az "isten" és a csapata, akkor lehet aratni.


Ezt a rendszert valójában mi tartjuk fenn az őrületeinkkel, amelyekkel (épp) azonosulunk.

2012. aug. 6. 01:55
 20/37 A kérdező kommentje:

10/19


az a durva, hogy a Pálnak tulajdonított szövegekben nagyon komoly értékek is vannak,

viszont ember legyen a talpán, aki a konkolyt a tiszta búzától képes elválasztani


az információk összekeverése is a dezinformálás egyik kiváló módszere

2012. aug. 6. 02:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!