Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A korai kereszténység egy...

A korai kereszténység egy orgiasztikus szekta volt?

Figyelt kérdés
(amiből később mindent, ami nemiség és öröm - kigyomláltak az álszentek ?)

#agapé #korai keresztények #Jézus-kultusz #szeretetlakomák #orgiák #anochi
2012. aug. 5. 15:33
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
68%

Okay, Súr, én végigolvastam a kommentedet; és soha még ilyesmit nem írtam le, de most fogok: szerintem te valami tudatmódosító szert szedsz... :(((


Ha pedig nem, akkor válassz egy képet ezek közül:


[link]


Jó éjt. :)

2012. aug. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

megjelenik valaki, akinek ÉL a lelke


Biblia: "ahogyan él az Isten" = ÉL az Isten = az emberi Lélek az Isten, semmi más


a szellemesdi csak hókuszpókusz ("Szent Szellem" stb.)


mindíg önmagatokról választanak le benneteket


mindíg önmagatok ÉLŐ (=ÉL Ő = élő)Lelkéről választanak le benneteket


Jézus az nem akart önmagatok lényegi valóságáról leválasztani benneteket,

de az összes többi, az igen


mikor megtagadjátok önmagatokat "Jézusért", akkor valójában a bennetek lakozó Istenséget (=önmagatok legmélyebb azonosságát) tagadtatják meg veletek

(hamis bálványokért)


mi ez, ha nem blaszfémia?


a Biblia egy kettős könyv... minden ott van benne és mindennek az ellentéte is ott van benne


ahogyan régen volt, egy szellemi szint alatt nem lenne szabad azt a könyvet az emberek kezébe adni (bár a szövegeken sokat "finomítottak")

2012. aug. 6. 02:41
 23/37 A kérdező kommentje:

tudatmódosító szereket nem kell szednünk, mindannyian módosult tudatállapotban vagyunk

(és ez a módosult tudatállapotunk jelenik meg világként)


amiket leírok, azért írom le, mert vannak, lesznek néhányan, akik érteni fogják a soraimat


akik tudják, mit jelent az, hogy

"Isten áll az istenek között és szól: Istenek vagytok mind, mégis meghaltok, mint a közönségesek"

(pedig talán nem lenne muszály meghalnotok, ha megkeresnétek és megtalálnátok Önmagatokat, Önmagatok legmélyebb azonosságát)


az "Én és az Atya: egy vagyok"- ezt jelenti


ez nem egy kiváltság, hanem egy lehetségesség (potencialitás) mindenkiben

2012. aug. 6. 02:48
 24/37 A kérdező kommentje:

Gnóthi se Authon! - ez az út, ez az igazság és ez az élet


más út nincsen!


Szókrátész tudta- egy könyvet sem írt

Platón nem tudta - írt egy halom könyvet

Arisztotelész sem tudta

Hérakleitosz tudta

2012. aug. 6. 02:51
 25/37 A kérdező kommentje:

Jó éjszakát kívánok mindenkinek!


(ott van az arany a szemük előtt, de nem látják, nem keresik)

:-)

2012. aug. 6. 02:53
 26/37 pelgrim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,


Kérdésed inkább egy gondolatébresztő, mint valóban kérdés lenne amire választ szeretnél kapni. Nincs ezzel semmi baj, hiszen van itt sok kérdés ezzel a szándékkal. A hívők túlnyomó többsége azonban az intézményes vallások oly hatékony hipnózisa alatt van, hogy nem hajlandó megfelelni a kihívásnak, nem képes önállóan kutatni az igazság iránt, nem meri elhagyni a szervezett vallások által előírt utat.


Végigolvastam kommentjeidet, néhány dolog a fülembe csengett:


(# 14/25) Hol találok erre utaló szöveget az evangéliumban?:

„mit mondott Jézus azokról, akik utána jőnek és az ő útját járják (=az isteni utat), milyenek lesznek azok?”



(# 19/25) Légy szíves fejtsd ki ezeket bővebben és a lehető legegyszerűbben:

„Aki megérti ennek a rendszernek a mágikus elveit, az ezeket a dolgokat, tapasztalásokat bármilyen (akár önmaga által létrehozott) szimbólummal képes véghezvinni.”


„Én tudom, hogy milyen erő van a tudatok összekapcsolódásában és azt is tudom, hogy normális körülmények között rendkívül gyorsan és hatékonyan képesek lennének tudataink összekapcsolódni”


„a vallásos rendszerek úgy vannak kitalálva, hogy a tudataitok ne legyenek képesek igazán és nagymértékben összekapcsolódni (ez a legfőbb szempont !!!),

mert amikor a lelkek-tudatok valóban és maradéktalanul összekapcsolódnak, akkor ott Isten jelen van.”



(# 23/25) Igen, a halál elkerülhető, ... :

"Isten áll az istenek között és szól: Istenek vagytok mind, mégis meghaltok, mint a közönségesek"

(pedig talán nem lenne muszály meghalnotok, ha megkeresnétek és megtalálnátok Önmagatokat, Önmagatok legmélyebb azonosságát)


az "Én és az Atya: egy vagyok"- ezt jelenti


ez nem egy kiváltság, hanem egy lehetségesség (potencialitás) mindenkiben

2012. aug. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
65%
Súr, miért itt hirdeted a vallásodat, amikor itt senkit se érdekel? Így nem találsz hittársakat benne. Javaslom, hogy csinálj egy oldalt a Súrita vallásodnak a facebookon, akit érdekel, az a keresővel megtalálja. Itt 1-2 ember olvassa végig az írásod, azok is mást állítanak, mint te. Ténykedésed itt időpazarlás. Menj tanulni! :P :D
2012. aug. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

pelgrim:


„(# 14/25) Hol találok erre utaló szöveget az evangéliumban?:

„mit mondott Jézus azokról, akik utána jőnek és az ő útját járják (=az isteni utat), milyenek lesznek azok?”“


- János 14.12


„ Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.“


-ez lenne az a szöveg, bár itt már az értelem eléggé el van rejtve a később hozzáadott totalitárius személyi kultusz miatt


...........

a fekete mágusok létrehoztak egy vákumot, ami folyamatosan szívja az emberiség energiáit - erről van szó


mindent fordítva (össze-vissza forgatva) interpretálnak, ezzel káoszt, diszharmóniát, meghasonlást keltenek az elmékben, így a lélek erejét tőlük elveszik és így uralkodnak rajtuk

(mágikus operáció a hatás-ellenhatás elvével ; a „coagula et solve“-elv negatív alkalmazása)



használd az értelmedet! az értelem az arany... írtam nekik, és egyikük sem értette - mindegyik a látható aranyra gondolt


Jézus megmondta:

"adatik annak, akinek van értelme (bölcsessége), akinek nincsen, attól még az is el lesz véve, ami volt neki"


mert az Isten így mér, és igaza van ... embereket akar, nem barmokat ...

"magvuk, mint a lovaknak magva" : ez is egy nagyon ősi szöveg ... arra utal, hogy van az, aki az emberi létformát beteljesíti és van az, aki nem

(ez egy ősi ezoterikus elv)


a másodikra mondják: "jobb lett volna meg sem születnie"


Isten embereket akar, nem csordákat. (!!!)


Isten nem tud megjelenni, ha az ember állat marad. Ez a küldetés.


Isten nem egy érzelgős alak, aki azt várja, hogy nyálaskodjanak neki!


Nem ezért vagyunk itt. Ez a próba helye. Úgy hívják: "Egyiptom, tüzes vaskemence"

Ebben a tűzben, ebben az alkímiai (al-Kem) kemencében próbáltatik meg az arany - arany-e vagy csak sár?

2012. aug. 6. 23:17
 29/37 A kérdező kommentje:

Mondá Jézus (ISA):

TESZI AZT, AMIT ÉN TESZEK ÉS MÉG NAGYOBBAKAT IS TESZ!


Mondá ISA: "NE HÍVJ ENGEM JÓNAK" - mert nem vagyok különb nálad, uralkodni sem akarok feletted, sem manipulálni téged


Pál elméje a damaszkuszi úton bomlott meg

2012. aug. 6. 23:20
 30/37 pelgrim ***** válasza:
100%

Kedves Súr,


Köszönöm magyarázatodat, ismerem az idézett szöveget János evangéliumából, de azt gondoltam, hogy ez máshol talán konkrétabban ki lett fejezve. Mert valóban, ahogy írtad „az értelem eléggé el van rejtve a később hozzáadott totalitárius személyi kultusz miatt”


Igen, a szervezett kereszténység Jézus tanításából egy nagyon szilárd személyi kultuszt hozott létre, imádják Jézus személyiségét mint egy bálványt, ez nem az Ő szándéka volt ! És vajon mi más lenne mint bálványimádás, imádni azok személyiségét akik a legszentebb eszményeinket hozzák kifejezésre.


Mikor Jézus olyan dolgokat mondott mint „Én vagyok az út, az élet, és az igazság, …, vagy „Én vagyok a kapu, ...”, akkor nem saját személyére célzott, hanem az ÉN VAGYOK -ra minden emberben.


A kereszténység egy másik nagyon végzetes, téves tanítása szerintem az, hogy Jézus az Atya kiengeszteléséért vállalta volna a kereszthalált. Nem, Jézus nem a mi bűneink végett halt meg a kereszten, hanem azért, hogy tanítását alátámassza, hogy tanítványai hinni tudjanak tanításában. Nem nehéz elképzelni azok lelkiállapotát mikor halála után első alkalommal találkoztak a Mesterrel, aki pár nappal azelőtt a Keresztre feszítettek.


A tanítványok (ön-)tudata akkor a magasba szökkent, akkor láthatták mire lehet képes egy ember, aki isteni kilétét elismerve a Krisztusra ismer önmagában, megérti annak lényét és kifejezésre hozza azt.


Erről az jutott eszembe, hogy korábban egy energia rendszert említettél, kérlek írjál bővebben róla, nagyon fontosnak látom e dolgot, mert az egyház tanításában nem találtam semmi ehhez hasonlót, pedig egy megbízható forrásból a következő információhoz jutottam:


„Mikor valaki a Krisztus lényét teljesen megérti, akkor ő egy olyan hatalmas erőt fejt ki, hogy bármi is történhet vele, akár darabokra szaggatják testét, vagy akár elégetik, ő azt helyre tudja állítani még tökéletesebben mint az valaha volt.”


Igaz az is amit írtál, hogy az embernek nem kell elszenvedni a halált. Az embernek szellemi fejlettsége révén megvan a lehetősége, hogy elkerülje a halált. Ez természetesen nem megy végbe önműködően, nem úgy mint a serdülő kor, a természet az ember saját közbenjárása nélkül végzi a dolgát, teste öregedik, hanyatlik, végül arra kényszerül, hogy elszenvedje a halált.


Van ugyanis annak a végzetes változásnak amit halálnak nevezünk, egy kevésbé végzetes, könyörületes, emberhez méltó nagyszerű változata, amely csak azt távolítja el belőlünk ami nem a miénk ami nem hozzánk tartozik, ez a SZÍNEVÁLTOZÁS. Mint már feljebb írtam ez a változás nem megy önműködően végbe, az embernek egy életre szóló lelkigyakorlatra kell elszánni magát. Akkor tudata oly magas színvonalat érhet el, hogy végbemegy az amit a biblia színeváltozásnak nevez.


Jézus, aki egy ilyen életre szóló lelkigyakorlatra vállalkozott, színeváltozása alkalmával megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele, ő tovább fog élni. Akkor képes lett arra, hogy hívatása sikerének érdekében vállalja a gyötrelmes kereszthalált.


A vallásoknak (nem csak a keresztény) van még több nagyon végzetes helytelen tanítása, egy ezek közül az, hogy az ember (és minden más létező) Isten teremtménye lenne. Nem, az ember Istennek nem teremtménye, hanem fejleménye. Ez lehetővé teszi azt, hogy Isten fejleményei szükségleteik és képességeikhez mérten hozzáférhetőséggel rendelkeznek a bennük rejlő hatalom, bölcsesség és szeretet kimeríthetetlen isteni forrás minden kiáradásához.


Az ember mint Isten legelőbbre haladt fejleménye értelmi képességeinek révén korlátlan hozzáférhetőséggel rendelkezik, amit csak érdeklődése határoz meg.

2012. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!