Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A korai kereszténység egy...

A korai kereszténység egy orgiasztikus szekta volt?

Figyelt kérdés
(amiből később mindent, ami nemiség és öröm - kigyomláltak az álszentek ?)

#agapé #korai keresztények #Jézus-kultusz #szeretetlakomák #orgiák #anochi
2012. aug. 5. 15:33
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

pelgrim:


ez az arany, ez a világosság, mely a szellem sötétségében fénylik:


„Mikor Jézus olyan dolgokat mondott mint „Én vagyok az út, az élet, és az igazság, …, vagy „Én vagyok a kapu, ...”, akkor nem saját személyére célzott, hanem az ÉN VAGYOK -ra minden emberben.


ÉN VAGYOK = az út, az igazság és az élet

ÉN VAGYOK = a kapu

minden ÉN VAGYOK


ez az arany, ez a világosság és ez az, amit gyűlölnek (a kívülről programozott) ostobák!

hogyan is érhetnék el az ÉN VAGYOK-ot? (mikor a külső sötétség (csalóka) képeiben hisznek)

meggyűlöltetik velük a saját fizikai testüket (is) és mindent, ami Isten(től való)

...................

a világnak, amiben (és amit) élünk ERŐFORRÁS-RABLÁS a központi elve


az erőforrás-rablás miatt (mely létünk minden szegmensében jelen van) olyan elkeserítően alacsony a társadalmaink hatásfoka

...........

„„Mikor valaki a Krisztus lényét teljesen megérti, akkor ő egy olyan hatalmas erőt fejt ki, hogy bármi is történhet vele, akár darabokra szaggatják testét, vagy akár elégetik, ő azt helyre tudja állítani még tökéletesebben mint az valaha volt.”


-lehet ez a rendszer legyőzhetetlen! ez valójában azt (is) jelenti, hogy legyőzhető!

mert

minden, ami megnyilvánult polarizált, duális szerkezetű


ha tudnák az emberek, hogy milyen tudati (és lelki) erők lakoznak bennük (potenciálisan =az Isten), akkor nem ostoba, másoktól kapott, elferdített és rommá hazudott ostobaságokon vitatkoznának,

hanem az erőiket egyesítenék (a gonosz magától távozna)


a kollektív rezonancia elkezdene emelkedni > a társadalom magas polcain ülő gazemberek nem bírnák elviselni a magasabb, tiszta rezonanciákat és menekülnének, mint patkányok a süllyedő hajóról


kezd a tudat kinyílni, de az emberek többsége még mindíg eléggé birka


a beavatottak ebből élnek (a birkákból, bárányokból ...)


nem véletlen, hogy haszonállatok a népszerű vallások jelképállatai


halál: ott egye meg a fene a halált! :-)


az van, ami van a harcos mindennel szembenéz - mi egyebet tehet?


persze, akit szolgalelkűségre hangoltak kívülről, annál más a helyzet


Hám utódjának egy a bűne: szolgák szolgája (más bűne nincs)


„elvész az én népem, mert nincs benne értelem; ha lenne benne értelem, már most látná, mi lesz a vége“


globális geostratégia, geopolitika: „vak vezet világtalant - mindketten a gödörbe esnek“ :-)


Nagyon igazad van abban, amiket írsz. Maximálisan egyet tudok veled érteni.

2012. aug. 8. 02:22
 32/37 A kérdező kommentje:

ÉN VAGYOK = az út, az igazság és az élet

ÉN VAGYOK = a kapu

minden ÉN VAGYOK

az ÉN VAGYOK: MINDEN

ez az, ami ragyog

nem látsz ott se holdat se napot

nem engednek oda közvetítőt (=papot)


"nem fénylik ott nap sem a hold világa

villám se villan a tüzek sem égnek

ő fénylik ott csak a saját fényében

az ő visszfénye az egész mindenség"

igazság útját máshol ne keressék!


"anyám méhéből ki sem lépve

tudom az isteneknek születése rendjét

száz vár erős vas karma fogva tarthat

de mint a sólyom kirepülök onnét"


a galambot levágják, a sólyom felszáll (a fénybe)

2012. aug. 8. 02:29
 33/37 A kérdező kommentje:

leírt szavaknak hisznek, a lelket nem ismerik


aki önnön lelkén kívül mást imád

azokat hívják szétszóródó lényeknek

üdvük mulandó és számukra börtön

minden világ


nem orgiasztikusak voltak, extatikusak voltak

megismerték önmagukat, nem szavakon lovagoltak


meditálni sem kell hozzá - adatik annak, akinek van

2012. aug. 8. 02:35
 34/37 pelgrim ***** válasza:

Szia Súr,


Nagyon helyesen látod:


„nem orgiasztikusak voltak, extatikusak voltak”


Igen, az első keresztény közösségek nem orgiasztikusak, nem tivornyák voltak, hanem extatikusak. A történtek melyeknek tanúi voltak, személytelen öntudatukat oly magasra emelte, hogy pillanatnyilag minden korlátozás megszűnt számukra. A pünkösdi események ezt nagyszerűen illusztrálják, mikor az apostolok nagy lelki erőt és bátorságot kaptak, és a képességet hogy idegen nyelveken hirdessék az örömhírt.


Miért nem tudunk ma ugyanabban az extázisban élni ?


Miért nem tudunk végbe vinni olyan dolgokat, mint amelyeket Jézus tett ?


Miért nem tudja ugyanaz az információ a tudatunkat ma felemelni ?


Az ember mint Isten tökéletes "ötlete" önmagáról, miért nem éppen olyan tökéletes mint Isten ?


Lehet e hiányosság, vagy talán fogyatékosság okát máshol találni, mint az emberi öntudat szánalmas állapotában ?


Minden a tudaton, vagy a személytelen (ön-)tudaton múlik; Jézus úgy segített a betegeken, hogy felemelte (meggyőzte) azok tudatát arra a színvonalra melyen a beteg egészségesnek láthatta magát.


Az információ, melyet az apostolok hirdettek, ma is rendelkezésünkre áll, ugyan nem közvetlen, és nem érintetlenül. De az aki őszintén kutat, az rátalál, annak ellenére, hogy az elmúlt 2000 év folyamán nagyon sok tévedést, hamisítást, szándékos csonkításokat szenvedett el.

2012. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Szia pelgrim!


-miért voltak a pünkösdkor leszálló lágnyelvek kettősek?


- „Az ember mint Isten tökéletes "ötlete" önmagáról, miért nem éppen olyan tökéletes mint Isten ?“


Igazad van.


„száz lépcsőn át kell FELhaladnom

FEL kell jutnom s szavatok hallom

„kemény vagy? s bőröd kő? igen?

száz lépcsőn át kell FELhaladnom

s nem lenne lépcső senkisem“


a külső sötétség a világuk, a külső sötétségnek hisznek

az aranyat (a fényt) nem keresik

nem tudják, hogy a tanúságtételben nincsenek szavak

mások agyonmanipulált hazugságait istenítik

jogászok, ravasz osztó-szorzó, folyton számító matematikus elméknek hisznek, ezért a világuk is matematikai elvűvé fog válni

(sivataggá, pusztává, egük fény nélkül valóvá , nem lesz semmi másuk, csak ostoba számaik (=üresség-mértékegységek)

így vesznek el


a végén újra visszatérnek a kannibalizmushoz


balekok voltak és (folyton) félrevezették őket


meg fog jelenni az eljövendő ... a matematikai felhőben jön el az övéihez


a késztetések egyre erősebbek lesznek: válj géppé vagy állattá (a lényeg az, hogy legyél lélektelen)


megtagadják önmagukat és önmagukban megtagadják Istent (mások hazug bálványaiért ... Iszfahánnak a hitét veszik fel és az iszfahániaktól kapják majd meg jutalmukat)


a vallások úgy lettek leosztva, hogy egymásnak ellentmondóak legyenek (hogy az iszfaháni erővel, hatalommal eljöhessen)


kapnak tőle (tőlük) tanúságtételeket és csodákat (de mindenért fizetniük kell !!! mert az iszfaháninál semmi sincsen ingyen - ez szabály)


-igazad van, normális ember vagy


ahogyan előrébb írtam: Jézus az nem volt gonosz, de ezek még az emlékét is meg akarják ölni (félig már meg is ölték - ellentmondásos személlyé tették)


Ez a mocskos világ legyőzhetetlennek tűnik... ez valójában azt jelenti: legyőzhető.


Csak egy van, ami erősebb, mint ez a világ: az, ami előbb keletkezett, mint ez a világy.


az anochi - ha a kezed kinyújtod érte, elvéted


Isten áldjon!

2012. aug. 8. 21:31
 36/37 pelgrim ***** válasza:

Szia Súr,


„-miért voltak a pünkösdkor leszálló lángnyelvek kettősek?”


Nem tudom. Miért ?


„Isten áldjon!”


Isten Áldjon téged is !


Én áldottnak tudom magam, ma már több mint hetvenegy éve. Az Isten bennem, belülről megáldott engem az élettel; hűséggel önmagamhoz; egy ámíthatatlan érdeklődéssel az igazság iránt; Isten megáldott engem nagyszerű belátásokkal; egy megbízható ismérvvel, - érezhetem a dolgok igazságát, helyességét, méltányosságát, vagy e dolgok hiányát. Isten megáldott engem egyértelmű, félreérthetetlen kifejezés oly egyszerű lehetőségével, hogy mindenki érthesse; Isten megáldott engem hálával, hálás, jókedvű hangulattal, barátságos békeszerető jellemmel.


Hála legyen Istennek bennünk !


«Én vagyok az Én uram Istenem, uramat Istenemet imádom, és csak neki szolgálok.»


Mennyit vétettünk ez ellen !


Még egyszer: Isten áldjon téged is !

2012. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

-miért voltak a pünkösdkor leszálló lángnyelvek kettősek?


- azért, mert az Isten teremtésében minden mindig kettős.


A léttel jár egy alapvető feszültség, amit el kell bírni.

2013. júl. 11. 21:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!