Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom pontosan mely...

Nem tudom pontosan mely szekták csinálják, de már kezd egy kicsit elegem lenni, hogy folyamatosan gyalázzák a hitemet (római katolikus vagyok). Miért kell folyamatosan gyűlölni a másikat? Jézus tanításából tényleg ez jön le nekik?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondanak, amitől már-már utolsó söpredéknek kéne éreznem magam. Persze, biztos, hogy katolikus is szólt már be szektásnak, nem egyszer, de szerintem a katolikus hívőket és az Egyházat sokkal több ilyen támadás éri. Gondolom már volt ehhez hasonló kérdés, de egyszerűen kezd már egy kicsit sok lenni.. Tudom, nem kell foglalkozni velük, de nem furcsa, hogy egy-egy ilyen kirohanásuk után meg verik a mellüket, hogy mekkora nagy keresztények??

2012. aug. 28. 20:45
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes módon a legvadabb antikatolikusok általában éppen a volt katolikusok közül kerülnek ki (akik azt hiszik magukról, hogy "tudják", hogy mit jelent katolikusnak lenni). Sajnos sok katolikus a templomban és az egyházi közösségekben nem kap elegendő figyelmet, törődést, a hittani ismereteik is sokszor hiányosak és a Bibliát is csak nagyon ritkán olvassák. Ezért helytelen képük alakul ki Istenről, hitről, üdvösségről, megigazulásról. A katolikusok kozül sokan azt hiszik, hogy ha rendszeresen járnak templomba, akkor Isten szemében "jó"-vá válnak és "megérdemlik" azt, hogy a mennyországba jussanak, de ez a viselkedésükön és a magaviseletükön nem látszik meg. Megdöbbentő, de sok katolikusnak még nem volt igazi istenélménye! Így aztán amikor az ilyen, Istent őszintén kereső, de hitükben válságot megélő emberek találkoznak a hitüket hitelesebben megélő keresztényekkel, akkor ez átgondolásra készteti őket. Sokan közülük "megtérnek" (pl. "betöltekeznek a Szent Szellemmel" vagy "elfogadják Jézust Uruknak és Megváltójuknak"), akkor a megtérés hatására tényleg megváltozik az életük: jobban tudatosul bennük Isten jelenléte, a Jézussal való személyes kapcsolat mindennapossá válik, elkezdik a Bibliát részletesen tanulmányozni és sokan megszabadulnak függőségeiktől is (amitől esetleg "vallásos korukban" hiába próbáltak szabadulni). Ezért aztán kezdik úgy érezni, hogy a katolikus egyház ezektől (a Jézussal való személyes kapcsolattól, a Biblia tanulmányozásától) szándékosan el akarta őket zárni, és mivel ez Istentől nem jöhet, ezért a sátán befolyása alatt kell lennie. Akik hisznek az üdvbizonyosságban, azok még azt is hozzáteszik, hogy a katolikus egyház szándékosan bizonytalanságban akarja tartani a híveit az üdvösségük felől, annak ellenére hogy szerintük a Biblia világosan azt tanítja, hogy a megszerzett üdvösség nem veszíthető el (pedig nem tanítja!). Szerintük Jézusnak a kereszten az "egyszeri és mindenkiért bemutatott keresztáldozatát" kisebbíti a naponta megismétlődő miseáldozat, valamint a hívek lelki szenvedésfelajánlása, amit megbocsáthatatlan istenkáromlásnak tartanak. Lehetne még tovább sorolni, hogy szerintük a katolikus egyház tanítása miben tér el a Bibliáétól, de gondolom, hogy már nagyjából tisztában vagy ezekkel.

Ebből aztán arra a következtetésre jutnak, hogy a katolikus egyház tanítása egy sátáni rendszer, amivel a sátán meg akarja téveszteni az embereket, hogy "hamis evangéliumokat" kövessenek. Ennek alátámasztására előveszik az Egyháznak a történelemben elkövetett hibáit, amelyek sokszorosan felnagyítva, eltúlozva, fantáziájuk által kitalálva és átírva jelennek meg náluk. Így lesz az inkvizícióból egy 50 millió embert brutálisan lemészárló, kegyetlen, embertelen szervezet (aminek persze köze sincs a történelmi valósághoz), és ez az antikrisztusi intézmény, élén a pápával, szerintük megpróbálta kiirtani az "igaz, bibliahívő keresztényeket" a föld színéről (és persze a Biblia olvasását is megtiltották). Mivel sokszor hangoztatják, hogy a katolikus egyház "kezéhez nagyon sok vér tapad", ezért innen már könnyen lehet asszociálni a Jelenések könyvében leírt babiloni szajhára, "aki megittasult a szentek és Jézus vértanúinak vérétől" (17:6). Emiatt aztán indulatukban mindent, akár igaz, félig igaz, alaptalan vád vagy közönséges koholmány, a katolikusokra zúdítanak, és ezzel szeretnék az embereket ráébreszteni az igazukra és rávenni őket arra, hogy "lépjenek ki ebből a sátáni rendszerből".

Mi a megoldás? Imádkozz sokat értük, ismerd meg és értsd meg a gondolkodásukat, mélyülj el a katolikus hitedben (hogy ne csak felületesen ismerd), hogy tudj cáfolatot adni nekik bármire, amikor támadnak. Mi, katolikusok viszont soha nem támadhatunk, alázattal és csendben kell eltűrnünk minden alattomos támadást, tisztelettudóan, méltóságteljesen és intelligensen. Akkor megszégyenülnek, s talán esély van arra, hogy gyalázásuk alábbhagy.

2012. aug. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
43%

Nem helyes beszólni senkinek sem a hite miatt, még akkor sem, ha ateista, vagy pogány, vagy jedi vallású, vagy bármi. Én a szekta kifejezést sem szeretem, inkább a felekezet szót szoktam használni, mert a szekta kifejezésnek van egy degradáló felhangja a szememben. A gyűlölködés természetesen összeegyeztethetetlen Krisztus tanításaival. Normálisan kell beszélnünk, viselkednünk mindenkivel, még azzal is, aki esetleg bunkó velünk. (Ha más nem, az ilyennek egyszerűbb azt mondani, hogy oké, akkor szia, azzal faképnél hagyni.)

Ezt jelenti az, hogy ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel, ebben a kontextusban.

2012. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
11%
11-es! KÖSZÖNÖM! Végre leírta valaki, ami bennem is van, csak nem volt még erőm meg türelmem magammal szemben, hogy megfogalmazzam. Naggggyon igazad van. Köszi!!! Lehet, hogy lesz olyan, hogy linkelem a válaszod néha, annyira kompaktul és profin leírtál egy csomó lényeget. :)
2012. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom pontosan mely szekták csinálják, de már kezd egy kicsit elegem lenni, hogy folyamatosan gyalázzák a hitemet (iszlám).

- gondolta Ahmed mielőtt belevezette a repülőgépet a WTC-be

2012. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

7/14!!

Hidd el, én senkit nem pontoztam le! Nem is szoktam, hülyeségnek tartom a pontozást.

2012. aug. 29. 14:37
 16/36 A kérdező kommentje:

10/15!

Nem értem, hogy a mi a gond azzal, hogy szektának nevezem őket... Én se sértődöm meg azon, ha katolikusnak hívnak.

2012. aug. 29. 14:39
 17/36 anonim ***** válasza:
88%
A szekta szónak eléggé negatív felhangja van. Lehet, hogy esetleg nem érzed, de a békesség kedvéért szerintem ne hívd őket így. Egyesek legalább annyira fel tudják rajta magukat húzni, mint te azon, ahogy veled/rólad beszélnek. A felekezet szó nem sokkal hosszabb, de sokkal jobban hangzik.
2012. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező!


Örülök, hogy számodra nem gond a szekta szó használata! Ezt azért mondom, mert ha azzal találkozom katolikusok részéről, hogy leszektázzák az én felekezetemet, akkor azt szoktam mondani, hogy a legnagyobb szekta a Római Katolikus Egyház. A szekta szó ugyanis nem csupán elkülönülést jelent, hanem elhajlást is. Ha tehát a katolikusok jogosultnak érzik magukat másokkal szemben a szekta szót használni, akkor igazán nem vehetik zokon, ha mások rájuk alkalmazzák ugyanezt a kifejezést! A "legnagyobb" jelző egyrészt jelenti a katolikusokat illetően a tanítások meredek lehajlását az eredetitől, másrészt a létszámot tekintve is illik rá ez a jelző.


Én egyébként azt tartom tisztességesnek, ha mindenkit azzal a megnevezéssel illetünk, amit önmagáról vall. Például Jehova Tanúit nem gondolom annak, aminek nevezik magukat, de azt tartom helyesnek, ha Jehova Tanúi Egyházáról beszélünk. A katolikus egyházat sem tartom egyetemesnek, de helyes az, ha Katolikus Egyházról beszélünk. stb.


A problémádra válaszolva:

Azt írod: "... már kezd egy kicsit elegem lenni, hogy folyamatosan gyalázzák a hitemet..."

Én ezt tökéletesen megértem. Nekem is vannak hasonló élményeim! Képzeld el, hogy hogyan esett nekem, amikor a katolikus templomba lépve, a hirdető táblán ott függött egy ismertető füzet, amelyben az én felekezetemet pocskondiázták a katolikusok! Féligazságokat, csúsztatásokat engedtek meg maguknak, és ellenszenvet kívántak kelteni az emberekben a felekezetem és tagjaikkal szemben! Ugyanez az anyag manapság is megtalálható az Interneten. Nekem is kezd egy kicsit elegem lenni!


Azt írod: "Miért kell folyamatosan gyűlölni a másikat?" Igen, amikor a fent említett a pocskondiázó irományt elolvastam, nekem is ez a kérdés jutott az eszembe! Utána még elgondolkodtam, és eszembe jutott, hogy a középkori Egyház a más meggyőződésűekkel hogyan bánt! Eszembe jutott Husz János, Luther, Wycliffe, Wesley, Kálvin, Zwingli és még sorolhatnám a reformáció híveit és követőit. Eszembe jutott a 40 magyar prédikátor esete (Tudsz te erről?), és az inkvizíció is, amelynek munkája révén egész régiók néptelenedtek el Európa szerte. És visszaemlékeztem arra a történelmi tényre is, hogy az egyházi tisztségeket adták-vették, meg az, hogy a papi nőtlenség nem zárta ki sohasem, hogy törvénytelen gyermekeik szülessenek a papoknak. Felfigyeltem arra is, hogy Jézus anyagiakban nem bővőlködött, ellentétben a pápával, aki mellesleg azt vallotta és vallja magáról, hogy ő Isten Fiának Helytartója. (A Vicarus Filii Dei kifejezés egy a katolikus szakértők által is elismert hamisítványban szerepel.) A mérhetetlen harácsolás, erkölcsi fertő és a hatalmi erőszak olyan megdöbbentő sokasága tárul fel az ember előtt, ha a Katolikus Egyház történelmét és gyakorlatát tanulmányozza az ember, hogy joggal kiált fel veled teljesen összhangban: "Jézus tanításából tényleg ez jön le nekik?"


Pontosan tudom, hogy mit érzel, amikor azt írod: "kezd már egy kicsit sok lenni..." Igen, nekem is ez a véleményem! A Római Katolikus Egyház csaknem 2000 év óta mindig ugyanazt tanítja: a római pápák Péter utódai, és Jézus Péterre és utódaira építette fel egyetlen igaz egyházát. Aki e tanítástól eltér, az szektás, eretnek és tévtanító! Most már csak attól rettegek, hogy mikor fognak ismét fellángolni a máglyák?! Persze azok, akik meggyújtják majd az újra felállított máglyákat, másnap elmennek majd istentiszteletre, és nem fogják furcsának találni, hogy verik a mellüket, hogy ők " mekkora nagy keresztények"!

2012. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 mustafa33 ***** válasza:
15%

Mindegy minek nevezzük, szektának, egyháznak, vallásnak, hitnek. Igaz nem ugyan azt jelentik e fogalmak, de általában ugyan abban az értelemben használják. Ma a baptista vallás követőinek szervezetét egyháznak mondjuk. Még 40 ével ezelőt a más vallásúak szektának mondták. Egyszerüen számukból kifolyólag változott ez meg. (más dolog az egyházak elismertsége a hatalom részéről). Ma senki nem mondja szektának A Baptista egyházat. Így hát legetek ti szektásoknak nevezettek türelemmel. Ha az Úr (nevezze mindenki saját hite szerint) úgy akarja és elszaporít titeket, egyház lesztek, ha nem akkor nyugodjatok bele ebbe is.

Azért van ez az érzése sok embernek (nekem is) hogy a katolikus vallást és egyházat sokan támadják, mert van néhány fanatikus "szektás" térítő akik körös körül ismételgetik provokatív kérdéseiket. A katolikus vallás pedig (ma már) nem térítő. A zsidók is érezhetik ezt, de őket másmiért is támadják (és ők egyáltalán nem térítő vallás). És bizony a moszlimokat is támadják itt sokan (vagy legalább ahogy feljebb látni gúnyt űznek), de azt is más okból (általánosítás). Hiába a terrorizmusnak több fajtája van. Például a durva fizikai (moszlim fundamentalista), a tolakodó szellemi (JT, HGY).

A fizikai ellen könnyebb védekezni.

Bizony ne akarjon engem akaratomon kívül megváltani senki.

A térítés titkos szándéka mindig az uralkodás. Régen is az volt (miszionáriusok az új világokban), ma is az (szcientológusok, HGy...) uralkodás a hívőkön.

Pedig az igazán Isten hívő azt mondja: Ki miben hisz abban boldogul. Minden vallás ugyan azt az Istent dícséri, minden vallásban ugyan ahhoz az Istenhez imádkoznak. Egy valás sem buzdít bűnözésre. Mármint a kitalált és biznisz "vallásokon" kívül.

2012. aug. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
22%

Engem szórakoztat ez a protestáns agymenés.

Főleg, ha ilyen "komoly" érvekkel jönnek.


A leggyakoribb támadások más keresztény felekezetektől a katolikusok ellen:

-a pápa = antikrisztus, ezt különböző számmisztikákkal is magyarázzák

-a vasárnap ünneplése a szombat helyett, ezt is pokolian gonosz dolognak állítják be

-az opus dei nevű szervezetet, ami vatikáni titkos ügynökségnek van beállítva

-Mária tisztelete , ezzel fogalmam sincs, hogy mi a baj, szerintem tök mindegy

-okkultizmus, valamilyen oknál fogva okkult közösségnek tartják a katolikusokat.

stb.


Gondolhatod, hogy ha ezek az emberek azt nem veszik észre, hogy a gyülivezető luxusban dőzsöl a befizetett kis pénzükből, akkor hogyan vennének észre egy vatikáni összeesküvést :)))

2012. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!