Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem tudom pontosan mely...

Nem tudom pontosan mely szekták csinálják, de már kezd egy kicsit elegem lenni, hogy folyamatosan gyalázzák a hitemet (római katolikus vagyok). Miért kell folyamatosan gyűlölni a másikat? Jézus tanításából tényleg ez jön le nekik?

Figyelt kérdés
Olyanokat mondanak, amitől már-már utolsó söpredéknek kéne éreznem magam. Persze, biztos, hogy katolikus is szólt már be szektásnak, nem egyszer, de szerintem a katolikus hívőket és az Egyházat sokkal több ilyen támadás éri. Gondolom már volt ehhez hasonló kérdés, de egyszerűen kezd már egy kicsit sok lenni.. Tudom, nem kell foglalkozni velük, de nem furcsa, hogy egy-egy ilyen kirohanásuk után meg verik a mellüket, hogy mekkora nagy keresztények??

2012. aug. 28. 20:45
1 2 3 4
 21/36 mustafa33 ***** válasza:
38%
Ahogy itt olvasom éppen a szektások remegnek az izgalomtól készenlétben tartva a gyufát, hogy nehogy lekéssék a máglyagyújtásra adódó alkalmat.
2012. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%

#20-askának:


Lehet, hogy téged szórakoztat, engem nem!

A te érvelésed sem komolyabb, mint ez a "protestáns agymenés"!

Szórakoztatás ide vagy oda, nagyon komikusan hat, amit hozzászólásod végén megfogalmazol: "Gondolhatod, hogy ha ezek az emberek azt nem veszik észre, hogy a gyülivezető luxusban dőzsöl a befizetett kis pénzükből, akkor hogyan vennének észre egy vatikáni összeesküvést :)))"

A szöveg komikumát az adja, hogy míg megjegyzésed a Katolikus Egyházon kívülieket blamálja és értelmi képességeiket firtatja, addig úgy tűnik megfeledkeztél arról, hogy a Vatikán olyan gazdagságot halmozott fel 1929 óta, ami példátlan az országok között.


Fontos látnod még, hogy Magyarországon a Katolikus Egyház nem a hívők befizetéseiből tartja fenn magát, hanem minden állampolgár (akár katolikus, akár nem, akár hívő, akár ateista) befizetett adójából, mert államilag finanszírozott egyházról van szó. Csak szólok neked, hogy a kis pénzeinkből kinek mi jut, a fő gyüli vezetői miből gazdálkodhatnak, és hogy hol van az igazi luxus! Ugye te is érzed már kijelentésed komikumát?!


Aki ma Magyarországon nem látja, hogy a katolikus intézmények milyen ütemben fejlődnek, hogyan terjeszkednek, miközben az ország egy jelentős része mély szegénységben él, az vagy vak, vagy nem akar látni! Iskolák (jelentős része jól működött, nem volt gazdasági indok a váltásra, csak ideológiai) sokasága került egyházi kézre, és ez csak egy átgondolt stratégia kezdete. Tényleg beláthatatlanok a következmények! A biznisz-egyházak megszüntetésére hivatkozva tisztességes, a társadalom számára nagyon hasznos tevékenységeket folytató keresztény egyházakat fosztottak meg egyházi státuszuktól, az 1%-os támogathatóságtól. A pénz az állam által elismert egyházakba ömlik. Most jó lenni katolikusnak! Megértem én, hogy jelenleg egy katolikus szempontjából szórakoztatóan hat egy ilyen "protestáns agymenés". Azonban az is egyértelmű, hogy a Katolikus Egyházban sokan, nagyon sokan vannak olyanok, akiknek a szíve Istent keresi. Éppen ezért egy katolikus is gondolkodhat a tényekhez és az igazságokhoz ragaszkodva, és nem csupán az Egyház becsületét védelmezheti. A történelmi tényekkel ugyanis nem érdemes vitázni, és súlyos hiba azokat bagatellizálni, vagy "agymenésnek" tekinteni.

Üdvözlettel: egy protestáns.

2012. aug. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

mustafa33!

Hol olvasod azt amit írsz? Én is szeretném elolvasni, de nem találom! Segítenél? Köszi!

2012. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 mustafa33 ***** válasza:
77%
Nem találod? Akkor vagy csak azt olvasod ami neked tetszik, vagy nem akarod találni. Ahány kérdés irányul a katolikus vallásra és egyházra, az azokra adott válaszokban szinte csorog a gyűlölet veszetségének nyála. Azokban a válaszokban, amikben az "igaz hitűek" igyekeznek hirdetni vélt igazukat és a más vallások tévelygését. Nem látod, mert te is bizonyára így írsz? Nem tudom, mert nem figyelem a százalékaid szerint milyen vagy, nevet meg nem használsz. Ha nem inged, ne vedd magadra.
2012. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

mustafa33!


Ez már aztán válasz! Gratulálok!


Segítséget kértem, hogy én is olvashassam azt, amit te, de őszintén szólva álmomban sem gondoltam volna, hogy ilyen választ kapok! Nem gondoltam, hogy egy egyszerű segítségkérés ekkora indulatot vált ki belőled! Aki kérdezni mer tőled, azt mindig így kiosztod? De ezen túl is lépsz, és azzal vádolsz meg, hogy gyűlölettel írok, és azért nem látom azt, amiről te írsz. Mert ez a mondat: „Nem látod, mert te is bizonyára így írsz?”, csak az írásjel szerint kérdőmondat, de egyébként nem lehet csak kijelentő mondatnak, azaz állításnak értelmezni.

A százalékokról az a véleményem alakult ki, hogy gyakran egy nagy nullát se érnek, mert ez attól is erősen függ, hogy mihez, milyen mélyen szól hozzá az ember. Ha eddig nem nézted, akkor szerintem ezen a szokásodon már ne változtasd! A névhasználattal kapcsolatban pedig számomra idáig nem derült ki, hogy hogyan lehet nevet megjeleníteni. De ez nem olyan lényeges.


Azt pedig egyáltalán nem tudom hova tenni, hogy „Ha nem inged, ne vedd magadra.” Mit ne vegyek magamra? Ezt egyáltalán nem értem! Elég zavaros, amit írsz.


Beszélsz itt mindenféléről, csak a kérésemre nem felelsz! Azt veted fel, hogy „Ahány kérdés irányul a katolikus vallásra és egyházra, az azokra adott válaszokban szinte csorog a gyűlölet veszettségének nyála.” Ez egy általános megállapítás, amely a katolikusok elleni felszólalásokat jellemzi általában. Az én kérdésem viszont a #21-ben írt állításodra vonatkozott, ahol ezt írod: „Ahogy itt olvasom…”. Ez pedig azt jelentette és jelenti számomra, hogy arról a kérdésre adott válaszokról beszélsz, ahol a hozzászólásod megjelent, és nem egy általános megállapítást teszel. Elolvastam még egyszer #21 alatti írásodat, és most sem tudom másként értelmezni kijelentésedet csak úgy, ahogy fent már leírtam. Ez a topic jelenleg 3 oldal, úgyhogy nem túl bonyolult átnézni a hozzászólásokat. Én egyetlen olyan hozzászólást sem találtam, ahol azt írta volna valaki is, hogy a szektások remegnek az izgalomtól, és készenlétben tartják a gyufát, hogy a máglyát felgyújthassák.


Nem hiszem, hogy érdemes többet kérdeznem tőled, mert nagyon negatív tapasztalatom van veled kapcsolatban. Vallhatod te magadat akármilyen vallásúnak, és lehetsz te akármelyik egyház tagja, ez a viselkedésed nem tükrözte vissza a Megváltó arcát.

2012. aug. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 mustafa33 ***** válasza:
54%
Ne szedd szét válaszomat egyes mondatokra. Általánosítottam, az hogy "itt olvasom" azt jelenti itt a GYK-n, az adott témában írt többi kérdésekből és válaszokból is. Nem csak ebből az egy kérdésből. Írom, nem figyelem a Te válaszaid milyenek, nem tudom rád is vonatkozik e ez a megállapításom, vagyis inkább benyomásom. Ha nem, ne vedd magadra. Akkor ez a véleményem (a katolikusságot támadókról) téged nem érint. Ha mégis, akkor sajnálom, de ez van. Úgy érzem véleményem semmivel sem sértőbb mint azok a válaszok amiben olyan dolgokat bucsmolnak, ami egy katolikusnak esetleg "szent", például a keresztség szentsége. Nem ebben a kérdésben volt ilyen, másikban, de ennek a kérdésnek feltevője is általánosságban tette fel a kérdést: "...folyamatosan gyalázzák a hitemet". Mert ha valakinek más a véleménye azt tisztelettel is ki lehet fejezni, anélkül, hogy a másik fél véleményét lekicsinyelnék.
2012. aug. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 mustafa33 ***** válasza:
54%
78%-os, utánanéztem válaszaidnak a százalékod nyomán, ha nincsen még egy 78%-os, akkor csak a tieidet figyelve. Igen te vagy az aki a máglyákat emlegette, és a te válaszod volt az ami alapján a 21-es válaszomat írtam. De a nagy máglya felhántorgatásod közepette te sem feledkezz meg a Kálvin János által gyújtott máglyá(k)ról, pl. a Michael Servetéről. (nem tudom volt e több is, nem foglalkoztam a témával).
2012. aug. 31. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Már a lepontozásokat is érdemes figyelembe venni, hogy kiderüljön: ki mennyire köpi szembe a másikat. Éljen. Gratulálok.
2012. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

„Jézus Isten Országát akarta, s helyette jött az egyház”. Loisy abbé


Én többesszámban fogalmaztam volna, mert azt tapasztalom, hogy egyik egyház/vallás sem jobb a másiknál, csak arra jók, hogy megosszák az embereket. Nem hiszem, hogy ez lett volna Jézus akarata.

2012. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #29!

Az egyháznak nevezett szervezet eredeti elnevezése eklézsia, aminek a jelentése: kihívottak. Azt az emberi közösséget jelenti, amelynek tagjait Isten kihívta a világ lebilincselő kötöttségeiből, akik megtértek Istenhez. Azért rendelte Isten ennek a létrejöttét, hogy az evangélium minél hatékonyabban terjedjen.


Sajnos ebbe az emberi csoportba bekerültek olyanok is, akik nem Istentől voltak indítva. Tévtanításokkal fertőzték meg az Igazságot, és a hívőket üldözni kezdték. A Szentírás figyelmezteti a mindenkori hívőket, hogy ha alszik a gyülekezetet, az ellenség konkollyal hinti be a tiszta búzamezőt.


Mindez azonban nem jelenti azt, hogy a hívek csoportja fölösleges lenne, vagy Istentől idegen! A tévtanításoktól kell megszabadulni! Vissza a Szentíráshoz! Csak és egyedül erre építhetünk! Akik emberi határozatokra, egyházi tantételekre építenek, önként lemondanak Isten tanításáról. A történelem során mindig akkor támadtak nagy ébredések, amikor azt vallották a hívek, hogy "Egyedül a Szentírás!"


Az egyházak között szükségszerű az ellentét, mert nem lehetséges egyszerre többféle igazság. Logikailag tehát legfeljebb egy egyház van, amelyik tiszta és igaz tantételeket vall, az összes többi pedig hamis. Egy pedig szükségszerűen van az utolsó időben, Isten kegyelméből. A Világot teremtő Istennek van hatalma arra, hogy megtartsa az Ő beszédét hirdető közösséget! Az az ökumenikus gondolat, hogy "A tantétel megoszt, ezért ne ezt tegyük a középpontba, hanem a hasonlóságot és egyezőséget keressük!", nyilván arra irányul, hogy az Igazságot toljuk félre, és legyen egyfajta egyesülés, amelytől azt remélik, hogy ebben mindenki boldog lesz. Bár lehetséges, hogy ezzel egyfajta egységet hoznak létre, de az Igazság félretolásával szükségszerűen eltávolodnak Istentől. Hamis az a megindoklás, hogy "Isten a szeretet!", mert Isten az Igazság is! Sőt Istennél a Szeretet és Igazság egy és ugyanaz!


Az eklézsia tagjainak mindennél fontosabb, hogy Isten közelében maradjanak. Ezt nem kívánják felcserélni semmiféle látszólagos egységre, amin nincs Isten áldása! Csak az Igazságban lehetséges egység!

2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!