Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység és a depresszi...

A kereszténység és a depresszió összeférhetnek egymással?

Figyelt kérdés
A Bibliában ki a legdepisebb emberke és mi lett a vége?

2012. szept. 18. 17:15
1 2 3
 11/28 homo ludensz ***** válasza:
Tapasztalatból írom mert átéltem a depressziót,de kíváncsi lennék ki mit ért e kéretlen betegség alatt. Nem hangulat változásról van itt szó sem tartós negatív szemlélődésről bár ezek is egy egy állomásai. Szépen belecsúszol azután már csak történnek veled dolgok esetleg gyógyszereznek viszont totál érdektelenséggel vagy a világ iránt. Nincs jövőképed s egyáltalán semmi gondolatod nincs a következő órát illetően sem. A depresszió ilyen stádiumban összefér a kereszténységgel de bármilyen más vallással is mert olyan mint a rák nem kényes rá hogy kihez fohászkodsz.
2012. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy átélted:(

Az a lényeg, hogy rendbe jöttél:)

És miért nem lettél öngyilkos?

Hogyan jöttél ki belőle?

2012. szept. 18. 20:15
 13/28 anonim ***** válasza:

"Nincs jövőképed s egyáltalán semmi gondolatod nincs a következő órát illetően sem."


Ez lehetek én is, ez depresszió? Kiegészíteném azzal, hogy ilyenkor Istenre gondolok, akkor meg öröm támad meg. És ez a furcsa kettős érzés az igazi keresztény érzés?

Ha kérdező, te is erre gondolsz, akkor te is "depressziós istenszerető" vagy.

Vajon Jób nem volt depressziós? De igen, sőt majdnem öngyílkos is akart lenni. Mondta, hogy Uram vedd el már az én életem.

2012. szept. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Én borzasztóan hajlamos vagyok depresszióssá lenni. Ez azért érdekes, mert mindeközben teljes bizodalmam van Istenben, hiszek benne, kapcsolatom van vele naponta, mondjuk öngyilkos még nem akartam lenni, csak nagyon régen, de akkor azért, hogy fájdalmat okozzak a családomnak, de féltem a pokoltól, így inkább letettem erről a tervemről.

És ezt most csak azért írom le, mert szerintem a depresszió nem csupán lelkiállapot, hanem ténylegesen kémiai zavar is az agyban, tehát hívő embereknél éppúgy előfordulhat, mint nem hívőknél, és amint az előttem válaszolók írták, Dávid "kétségbeesett" zsoltárai erre a bizonyíték.

2012. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 eric_one ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ajánlom figyelmedbe Tim LaHaye-Győzelem a depresszió felett c. könyvét elolvasásra. Ha privátban irsz egy emailt elküldöm neked a könyvet szívesen. Isten áldjon!

2012. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Jeremiás nagyon letört volt, amiért senki nem tért meg, el akarta hagyni Isten szolgálatát. Jób elátkozta saját születését a csapások miatt, amelyek érték. Illés a saját halálát kérte Istentől, amikor azt hitte, hogy mindenki elfordult rajta kívül. De még arra is van példa, hogy Mózes kéri, hogy inkább halna meg. A depinek oka van, előfordul, hogy keresztény is depis, megvan annak a kiváltó oka. De nem ez a végső állapot.
2012. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ha már szóba került Dávid.A Bibliában egy csomó ember volt depressziós,de amint kiderültek(megnyilvánultak)a dolgok...
2012. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus meghalt azért, hogy mi feltámadhassunk és örök életünk lehessen. Örökké boldogan élhetünk, ha betartjuk az Úr parancsolatait. Ha másban nincs is reményed, ebben lehet, mert ez a lehetőség minden ember számára adott! Ha betartod a parancsolatokat és az Úrnak tetsző életet élsz, alapos okod van a reményre, mert a megfelelő időben az Úr meg fog szabadítani. Nincs tehát oka senkinek depressziósnak lenni, aki az Úrnak tetsző életet él. :)
2012. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Termeszetesen Isten hivo ember is lehet depresszios, ez benne van a Bibliaban.


En inkabb arra lennek kivancsi, hogy hogyan gyogyul ki ebbol a szornyu betegsegbol egy kereszteny ember. Bizik Istenben, hogy O majd megszabaditja? Vagy pszihologus segitseget keri? Ha mar elmegy pszihologushoz nem olyan mintha nem bizna elegge a Mindenhatoba es inkabb egy ember segitseget veszi igenybe?

2012. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ha egyszer felfogja és átérzi a lényeget,többé nincs szüksége orvosra,a depreszió egyszerűen eltűnik,értelmetlenné válik.
2012. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!