Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység és a depresszi...

A kereszténység és a depresszió összeférhetnek egymással?

Figyelt kérdés
A Bibliában ki a legdepisebb emberke és mi lett a vége?

2012. szept. 18. 17:15
1 2 3
 21/28 homo ludensz ***** válasza:
Igazából és szerencsére ahogy olvasom itt a hozzászólásokat csak a hajlam van meg némelyikteknél a depresszióra.Ezt erős hittel és az Isten iránti feltétlen bizalommal le lehet sőt le is kell küzdeni. Nálam az van hogy elfogadtam, kicsit felkapaszkodtam és megtanultam vele élni. Végig kell élni azt és amilyen életet kaptam a Teremtőmtől és soha eszembe sem jutott hogy én pökhendi módon visszadobjam ezt az adományt. Talán meg is találtam az életfeladatomat vélem én, és igyekszem az szerint élni.Tudom hogy egyedül gyenge lennék rá de a Mindenható Istennel mindenre képes vagyok.
2012. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Utolso: Ez nagyon jo.:) Remelem egy szep nap En is ezt mondhatom majd.
2012. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 mustafa33 ***** válasza:

Isten le sem tojja a depresziósakat. Neki nem kell olyan aki nem képes őtt szüntelenül magasztalni. ha úgy van ahogy a hitgyülisek mondják, hogy az erős hit gyógyít meg és aki nem gyógyul az nem hisz eléggé, akkor a depisek reménytelenek, mert őket semmi sem érdekli, Isten sem a hit sem és saját maguk sem, és ezért Isten nem is akar segíteni rajtok, mert nincsen erüs hitűk.

Isten vagy nincs, vagy ha van akkor vagy nem törődik az emberekkel, vagy kegyetlen.

2012. szept. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 homo ludensz ***** válasza:

mustafa33

Előzően leírtam szemléletesen az ember és az Isten lehetséges viszonyát még ha az illető depresszióba szenved is. Azonban ha te úgy döntesz hogy nem veszed igénybe az Ő segítségét a mindennapokban,vagy egy betegségből való kilábalásban az a te egyéni választásod mivel szabad akarattal lettünk teremtve.Bízol önmagadban ez helyes és méltányolandó viszont nem midig vagyunk a zeniten és nagyon elítélendő szerintem hogy mikor "fut a kocsi" akkor elvetjük majd mikor beszakad alattunk a talaj akkor Hozzá fohászkodunk.

2012. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Most lehet, hogy ez hülyén hangzik, amit írni fogok.

De ha megölöm magam sem fogok lemondani Istenről :)

Nem ő a hibás azért, ami a világban van.

Szerintem sok öngyilkosság balesetből történik...


Miért van szenvedés a világban?

Az önzés, a bűn és a halál miatt. Gondolom ismeritek a teremtés történetét. Ott is önzés volt, bűn és mi lett a következménye? Szenvedés?


Nem képesek az emberek szeretni egymást és megtartani "Isten parancsait". Ha lenne egy csöp hitetek, akkor csak az idő vagy a "balesetek" miatt történne halál vagy egyéb kellemes dolgok (bár erre sincs bizonyíték). Ez nem a "mennyország", paradicsom stb...Ez a világ.

Nem tudom hány éve vagytok a földön, de mit tudhattok róla? Akár 100 év alatt? Semmit.


Nem értem a szenvedés okát sem...

Ha van Isten (márpedig van és ne bántsátok őt!), akkor miért rossz meghalni vagy szenvedni az életben az igazságért, a szeretetért, a fényért? Nem csak kapni kell, hanem adni is. (sajnos én az utóbbiban nem vagyok túl jó és ez súlyos... Bár attól függ mit értünk szeretet alatt)

Ha nincs Isten, akkor meg minek az élet? Előbb utóbb vége.

Milyen lenne lelkiismeret nélkül élni, minden bűnös vágyát kiélve xy embernek? Erősebb megeszi a nagy halat. Háború, kannibalizmus, vérfertőzés, rabszolgaság stb...-stb..

Tényleg ilyenek az emberek? Mindent szabad? Jót és rosszat egyaránt? Sokan azt hiszik magukról, hogy lettek valakik. El kell őket szomorítanom. Porból lettek és porrá lesznek. S midőn egyedül lesznek, meg fognak állni.


Melyikőtök cselekszik úgy, mint a Krisztus?

Melyikőtök "hisz", úgy Istenben(nek), mint ő?

Melyiktők önzetlen teljesen?


Amit mustafa hallottál, az pedig egy baromság.

Viszont tényleg attól függ,hogy mit kell érteni depresszió alatt. De Isten nem mond le senkiről és nem kell neki villogni.


Elvetem az eleve elrendelés tanát, ahogy csak bírom. Bár egyre jobban kezdem azt hinni, hogy igaz.


Nem tudom az a szeretetet produkálni, amit Jézus vagy Isten. Önző vagyok és nem tudom, hogy magamat utálom jobban vagy az embereket. Nem tudom, hogy ki a hibásabb ebben. Fogalmam sincs, hogy mit érzek. Fájdalmat. Ennyi. Ez a legjobb szó rá.

2012. szept. 20. 10:21
 26/28 A kérdező kommentje:

Magatehetetlennek érzem magam. Tudom mit kellene tenni, de nem teszem (ahogy valaki írná, szabályosan arcon köpöm magam és csak ásom a gödröt magam alatt). Ezért van is lelkiismeretfurdalásom rendesen. Van élet célom és sok lehetőségem az életben. Küzdöm is érte tök fölöslegesen. Tehát még semmi nem szaladt el. De ugyan miért tegyem? Olyan vagyok, mint egy élőhalott. Könnyek nincsenek.

Azt sem mondhatom, hogy szűkölködöm a pénzben vagy a tanulmányaim rosszak lennének. Nincs miért sajnálni.

Akár mindenem meg lehetne, amire szükségem van (vagy egy része meg is van).. Nem irigylek senkit, nem tartom magam nyomrultnak sem és kiszolgáltattonak sem és nincsen szükségem mások feletti önző hatalomra.

Állandóan az van a fejemben, hogy mocskos a lelkem, sérült vagyok, bűnös vagyok, utálom a világot, nem bízom senkiben, utálom a szemét embereket a tetteik miatt. És nem félek Istentől, nem azért írom (engem zavar a bűn, a mocsok). Egyszerűen undorodom attól ami van körülöttem és fáj, hogy ilyen vagyok. De ez legalább jár nekem.

A fájdalom, sötétség:)

Megbocsátásban nagyon jó vagyok, de én nem tudok ezzel a néppel együtt élni. Nem hagyom, hogy uraljanak, érzelmileg zsaroljanak, kihasználjanak vagy állandóan azon versengjek, hogy a másikat kinyírjam. Magamba zártam mindent és innen nincs visszaút.

2012. szept. 20. 10:48
 27/28 mustafa33 ***** válasza:

homo ludensz, Istent lehet hogy ismered, de a depressziót nem. A depis nem önszántából olyan amilyen, nem érdekli semmi, isten sem és önmaga sem. És ez nem a döntésétől függ, ez ilyen nyavalya. Tehetetlen abban, hogy Istenhez forduljon és könyörögjön, netán még hálát adjon a megpróbáltatásokért. Vagy ha nem az, akkor csak egy átmeneti könnyű eset. Esetleg mások imádkozhatnak érte, de engem ez a másér imádkozás 30 év alatt eredménytelensége miatt szkeptikussá tett. Igaz csak olyanná, hogy hiszem, de nem bízom benne.

Kérdező, a teremtés t♫8rténetét ismerjük, de nekem abból isten kegyetlensége jönn le, mivelhogy az akkori bünt ezerévek generációin átt bünteti. Ez minden, de nem isteni kegyelem. ha ere azt mondod, hogy az ember gyarló és tökéletlen, akkor hogy lehet hogy a mindenható aki egyedül képes a tökéletesre, tökéletlent teremtett?

Egyébként a témában ajánlom Dr. Süle Ferenc valláspszichiátriai műveit.

2012. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

a dávidi királyságnak az a lényege, hogy egy szűkkörű, beavatott, papi elit uralkodik (a háttérből)


Dávid csak bábkirály volt


az egész élete tönkrement


a frigyládát sem akarta, le akarta útközben passzolni, de nem tehette


egyik fia megerőszakolta saját lányát, majd később ezt a fiát a másik fia megölte


a végén a városán kívül sírt Dávid


mit mondott ekkor:


"nem bírok Czerúja fiaival"


SR SAR, SARU, SZAURU


ezekkel nem bírt, a régi idők varázsló papi elitjável, akikre Jézus jogosan mondta, amit mondott


ma is ezek uralkodnak az emberiség felett és őmiattuk van szenvedés és kín a földön - mert az ő céljuk ez


a dávidi királyság azt jelenti, hogy újra egy gyenge bábkirály lesz , a háttérben pedig a varázslópapok


mondom nektek: nincsen semmi új a nap alatt!

2012. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!