Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb ketelkedni es kutatni...

Jobb ketelkedni es kutatni Isten letezeset, mint vakon es felelembol hinni, kovetni?

Figyelt kérdés

Ez az idezet, szerintem nagyon korrekt.:

Bátran kérdőjelezzétek meg akár Isten létét is; ha ugyanis van Isten, akkor ő bizonyára többre fogja értékelni a józan ész tiszteletét, mint a vak félelemét.


Most akkor van ertelme marakodni a vallason , kerdem en vagy nincs ?



2012. okt. 12. 18:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
23%
Nekem jobb félelemből, vakon követni. Bajod?
2012. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
én kételkedtem, aztán megtértem. szerintem jobb így megtérni, jó érzés, ha megbizonyosodhatsz.
2012. okt. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem baj.Es neked baj ha valaki nem koveti vakon , hanem meggyozodesbol akarja?
2012. okt. 12. 18:13
 4/34 anonim ***** válasza:
31%
Nekem nyolc, nem én tettem fel ilyen kérdést.
2012. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Komolyan? Mik vannak...:))pedig mar kezdtem azt HINNI, de megvagyok gyozodve rola , hogy valamiert megis csak volt okod valaszolni, ha mas nem unalombol.
2012. okt. 12. 18:16
 6/34 anonim ***** válasza:
43%
A nekem nyolc, arra vonatkozott, hogy nem érdekel más hogyan és miért hisz. Te tettél föl egy kérdést, ahol értékítéletet mondasz mások hitéről meg arról, hogy helyes hinni, nem én...
2012. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
En elfogadom ha valaki vakon hisz.De akkor a masik fel se akarjon mar mindenaron a pokollal teritgetni...es ez csak egy pelda.:)
2012. okt. 12. 18:27
 8/34 anonim ***** válasza:
Hol élsz, kedves Kérdező? Én senkit sem ismerek, aki "vakon-feleembol" hisz. Bátran megkérdőjelezik Isten létét- olvass skolasztikusokat - vitáikban ezt tették-így lettek az ontológiai istenérvek. Az igazság, hogy jók ezek, de ettől nem lesz hívő senki. Igaziból, az a jó, ha mindenki keresi Istenhez az utat, keresi a megismerésben. És "aki keres, az talál". "Zörgessetek, és megnyittatik neketek":)
2012. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 nagylzs ***** válasza:

A kérdésben feszültség van. Látszólag egymásnak ellentmondó dolgok vannak benne, amik valójában nincsenek ellentmondásban. Ezek a következők:


* A kérdésben az van benne, hogy a hit félelmen alapul. De a hit nem kell, hogy félelmen alapuljon.

* Nem csak az kutathat, aki kételkedik. A kutatás és a kétely nem zárják ki egymást. Kutatni lehet kíváncsiságból is. Vagy például azért is, mert ez a munkád / feladatod.

* Nem minden hit vakhit. Vannak "kevésbé vak" hitek, amik látszólag nem mondanak ellent a józan észnek, és az emberi tapasztalatoknak. A vakhit ezzel szemben azt jelenti, hogy egy dologban akkor is hiszel, ha a saját tapasztalatod és a józan ész mást mond. Minden hit bizonyos fokig vak, de nem mindenki hite egyformán vak.



A kérdés szembeállít két végletes dolgot: a vak hitet és a szkepticizmust. Arra sarkall, hogy válassz. De ez egy tévedés. Mert bár az igaz hogy ez a két véglet egymással szemben helyezkedik el. De egy adott embernek nem kell választani a két véglet közül. Az emberekben keveredik a (bizonyos mértékben vak) hit, a kíváncsiság, a félelem és még sok minden más is. Jobb hozzáállás arra ösztönözni az embereket, hogy válogassák meg miben hisznek, és hogy ahol csak lehetséges, mindent kérdőjelezzenek meg, és mindenben igényeljék a megalapozott tényeket. Ilyen módon egyre kevesebb hitre lesz szükségük, és a hitük is közelebb fog kerülni a valósághoz, és nem akadályozni hanem segíteni fogja a fejlődésüket.


Nekem ez a válaszom - bár tudom, hogy nem a konkrétan föltett "melyik a jobb" kérdésre adott egyértelmű választást adtam. De nem is értenék egyet egy bármilyen kategorikus választással.

2012. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

No, no, kedves kérdező neked mégis csak bajod, ha valaki vakon hisz. Tudtam én. :D

2012. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!