Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jobb ketelkedni es kutatni...

Jobb ketelkedni es kutatni Isten letezeset, mint vakon es felelembol hinni, kovetni?

Figyelt kérdés

Ez az idezet, szerintem nagyon korrekt.:

Bátran kérdőjelezzétek meg akár Isten létét is; ha ugyanis van Isten, akkor ő bizonyára többre fogja értékelni a józan ész tiszteletét, mint a vak félelemét.


Most akkor van ertelme marakodni a vallason , kerdem en vagy nincs ?



2012. okt. 12. 18:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

29;30: Volt egy korai (eretnek ) szekta: azt állította, Jézus egy ember volt (jó, fontos, stb, de csak ember)

Egy másik (eretnek) szekta meg azt állította: Jézus CSAK Isten. Mindkettőre biztosan állítható: nem keresztény.

Mert, aki keresztény hiszi azt a legalapvetőbb hittételt:

Jézus Krisztus teljesen ember ÉS teljesen Isten.

(nem egyik, nem félig, nem. Teljesen)

Ez egyébként a kereszténység lényegi tanítása. Aki foglalkozott vele elmélyülten- az megérti ezt. Felszínesen nem lehet megérteni. /megjegyzem, természetesen a világvallások gyökere egy pontban találkozik, tehát ez már volt a hinduknál, a/Aham Brahma- Én vagyok Brahama/ a buddhistáknál is. /Buddha: buddha=felébredett, és ember.

De a megtestesült Logosz előtt, hogy ilyen lehet, ez csak a kiválasztottaké volt, titkos, elzárt tudás.

Krisztus követésével - azonban ez az út választható lett..

Természetesen nincs értelme "marakodni a vallason" DE: tudni kell az embereknek: Jézus óta ez választható. És szabadok vagyunk.. Tehát nem kell engem lepontyozni: ) csak azt mondom: lehet követni Jézust. Nem kötelező.. :)

A görög egyházatyáknál még hangsúlyos: Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen.

5εἶπεν αὐτῇ ὁ Ἰησοῦς Ἐγώ εἰμι ἡ ἀνάστασις καὶ ἡ ζωή· ὁ πιστεύων εἰς ἐμὲ κἂν ἀποθάνῃ ζήσεται,

Mondta neki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet és aki bennem hisz - ha meghal is él!Ján. 11,25

2012. okt. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, első látásra tetszett a kérdésed, és kíváncsian olvastam végig a válaszokat. De én most mégsem írok újat, inkább csak egy jótanács: vegyél vissza egy kicsit az arcodból, mert ha ugyanezt a stílust élőben is előadod, előbb-utóbb valaki nem fog tudni ellenállni a kísértésnek, hogy bemosson egyet neked...


Indoklás: Az elemi udvariassághoz tartozna, hogy a válaszolóknak megköszönöd, hogy megtiszteltek téged azzal, hogy időt és energiát szántak a kérdésedre; de te inkább lebarmoltál másokat. :(

Ha pedig kizárólag önálló gondolatokra voltál kíváncsi, akkor ezt az elején kellett volna jelezned, nem utólag; és még ekkor is alkalmazhattál volna tiszteletteljesebb stílust.

És végül: ~ 10 percedbe került volna rákeresni C. S. Lewis professzor nevére, és olvasni róla néhány alapinfót; hogy ezt nem tetted meg, az csak az érdektelenségedet és a lustaságodat mutatja. Én nagyon kedvelem C. S. Lewist, az egyik legnagyobb gondolkodónak tartom, és tudnék róla írni, ill. linkelni; de nem teszem, dolgozz csak meg magad a tudásért, ha már másokat ennyire semmibe veszel és lekezelsz.


Üdv. :)

2012. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Nalad nagyobb paraszt jobb ha nem is valaszol...udv.:)
2012. okt. 21. 18:41
 34/34 anonim ***** válasza:
Ehhez már csak gratulálni tudok, ismét bizonyítottál...
2012. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!