Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Júdás a pokolba vagy a Mennyor...

Júdás a pokolba vagy a Mennyországba került?

Figyelt kérdés
Az egyház semmi ilyesfajta kérdésekben nem foglalt állás; személyes véleményeket kérdeznék, hogy mit gondoltok, Mennybe juthatott Júdás vagy elkárhozott? És leginkább, hogy miért (érveket). Mit gondoltok?
2009. aug. 11. 00:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Ha valaki a megvaltas elott elt "jo" eletet, akkor a pokol elocsarnokaba kerult, ami nem "jo", de nem is a pokol.

A megvaltas utan, viszont, ez maskent van, az hogy halaluk utan hova jutnak az emberek, a megvaltohoz (Jezus) valo viszonyuk hatarozza meg.

Judasrol. O elarulta a mesteret, pont ugy, mint Peter. A kulombseg az, hogy Peter "megvarta" a feltamadast, igy volt lehetosege a megbocsatasra. Judas onallo dontessel (ha hitt volna abban, hogy Jezus Isten fia, igy fel fog tamadni) ugyancsak kaphatott volna megbocsatast.

Igy nyugottan kijelenthetjuk, bar az, amit tett elore el volt rendelve, sem az nem volt, hogy ö lesz az arulo, sem az nem, hogy ebbol a tettebol nem terhetett volna meg.

Igy a vegso kovetkeztetes: Judas a pokolban van.

2009. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
37%

Azért csak csodálkozom mennyire ki vannak fordulva a keresztény értékek. A keresztény tanítás szerint létezik menny, pokol és purgatórium. Azt hiszitek hogy mindenki a mennybe jut? A pokol akkor üres is, mi? Csak dísznek van? Pfff.....Ha Júdás nem került oda akkor nemtudom ki. Az egy jó nagy ökörség hogy "ő is jó volt mert ezt kellett tennie, meg volt írva, bla bla", akkor ugyanilyen alapon én agyonlövök 10 embert, kitűznek a fejemre 50 millió nyomravezetői díjat, a sarki kocsmáros pedig elkap engem, őt megjutalmazzák 50 millával én meg majd a mennybe megyek, mert de jót tettem a sarki kocsmárossal, nem? Tök gazdag lett miattam pedig...Na szóval ennyit erről.

Júdás az áruló szimbóluma, az árulókat pedig Dobó is felakasztatta az egri várban. Vagy akkor ott is Hegedüs volt a jófej, Dobó meg a pokolra ment, igaz? Gyk. mindenki a pokolra megy aki nem áruló, vagy az árulók előkelőbb helyen vannak a mennyben? Ez azért ám egy vicc lassan...

Kiváncsi lennék kik védik olyan nagyon "szegény pici" Júdást? Bár megtippelem, agymosott álkeresztények. Vagy hitgyülisek, vagy jahve tanúi....

Egyébként a 12 tanítvány egy példázat csupán, 12 valóban kiválasztott létező ember, de ők szimbolizáltak is valamit! Az emberiséget szimbolizálták! A nevük sem véletlen, az áruló Júdás helyére került később egy másik Júdás, ez sok mindent elmond.....Ne védje itt nekem senki azt, akit Jézus maga az ördög fiainak nevezett.

2009. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

. Megőriztem őket, senki más nem veszett el közülük, csak a kárhozat fia.

Jn 17,12

2009. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
5%

azért elég hálátlan viselkedés az úr részéről...

először ráveszi júdst, hogy árulja el jézust - hiszen csak így tud megváltóvá válni - majd látványosan kitagadja és örök szenvedésre ítéli azt, akinek köszönhető, hogy jézus azzá lett, aki...

csoda, ha ezek után nem is kevesen méltán tekintenek szkepszissel a vallsra?

ha ez a "jutalma" ey jótevőnek, mit várhat az egyszeri halandó?

2009. aug. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
26%
"Júdás jótevő" XD....Mondom én, a végén kiderül még, az árulók a jó fejek! Tiszta gáz aki nem árulja el a másikat! Árulás rulez :D
2009. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
4%

jót tenni nagyon sokféle módon lehet.

ki hallott volna jézusról, ha nincs júdás?

akkoriban igen erős volt a messiás felhozatal, így az "árulás" nélkül jézus is csak egy lenne a számtalan elfeledett próféta közül - az úr meg nézhetne ki a fejéből, hogy akkó mos'meg mivaaaaan...?

2009. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%

igen, ilyen alapon már emlitettem a példát, az egri várban Hegedüs is jó ember volt...igaz hogy a magyarokat elárulta, de a törököknek jót tett! Hát akkor jó ember,nem? Petőfi is írt egy hasonló verset a nagyurakról, nem tudom pontosan már, de valahogy így hangzik "aki jót eszik és jót iszik az jót tesz, tehát a mennybe jut,nem?"....Na mind1, egyszóval ezt úgy hívják h erkölcsi/vallási relativizmus, ami jól hangzik, csak ostobaság, mert van ami relaítv, pl. az, hogy tetszik-e egy zene vagy nem, de az erkölcsi kérdések, az erkölcsi alapigazságok nem árucikkek, nem lehetnek relatívak....

Az igaz h júdás nélkül nem lett volna Jézus keresztáldozata (talán! mert szerintem lett volna helyette más ember akkor, ha júdás nem teszi meg), de ez attól még nem mentesít....

Mindenesetre minden vita felesleges, Júdás maga adta meg a választ a kérdésre! Nem hiszem hogy azért lett öngyilkos, mert anniyra bűntelennek gondolta önmagát...

2009. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
2%

Vélhetően Júdás megbánta bűnét és Jézus kereszthalála előtt meghalt. A hitvallásunkban benne van, hogy ,,[Jézus] alá szállt a poklokra, harmadnapon feltámadt..."

Tehát mindenkit kiengedett a pokolból és eltörölte a bűnöket. Ha Júdás a pokolba került, még akkor is kiszabadult, mert ő sem maradt ki a megváltás alól. :)(Szerintem)

2009. aug. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Oh nagyon szépen köszönöm a sok és érdekes véleményt ("érvet"), még azokat is, amiről ordít az evangélium (és azok keletkezésére vonatkozó) ismerethiány.


Az árulás bűnét egyértelműen megbánta Júdás nem gondoljátok?:) Hiszen vissza akarta fizetni az ezüstöt is.. Így leszűkölhet a kérdés arra, hogy az öngyilkosságot vajon megbánhatta e...? Ehhez hozzászólás?

2009. aug. 11. 22:51
 20/31 anonim ***** válasza:

Júdás ráébredt arra, hogy mekkorát hibázott (Elárultam az Egy Igaz Vért!). Szerintem onnantól kezdve inkább áldozat volt, aki nem tudta, hogy mi a helyes döntés. Gondoljunk csak az ő helyébe mi mit tettünk volna (azt hagyjuk, hogy nem árultátok volna el). Ott vagy te, aki elkövetted valószínűleg az egyik legszörnyűbb bűnt a világon. Nem csoda, hogy reménytelennek érezte a dolgot.

Bűnbe ugyan saját önzése vitte, de szerintem őszintén megbánta tettét, csak a Gonosz hazugságának vált áldozatává, és onnantól kicsúsztak kezei közül a dolgok.


Nehéz kérdés, de hajlok rá, hogy a Purgatóriumba került.

2009. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!