Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El szoktatok gondolkozni a...

El szoktatok gondolkozni a saját egyházatokat ért kritikákon? Volt már olyan, hogy valakinek igazat adtatok?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek az olyan válaszok hogy x valláshoz tartoztam, de felismertem, hogy az y az egyedül igaz vallás, ezért most már az y-hoz tartozom. Ha esetleg volt is ilyen, akkor a jelenlegi y-ra irányul a kérdésem.
2013. jan. 24. 22:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Fura, de késztetéts érzek, hogy válaszoljak annak ellenére, hogy egyik egyházhoz sem tartozom. Részemről hívő vagyok, részben katolikus de nem mindennel értek egyet mióta elgondolkodtam dolgokon. Elfogadtam mások érveit és magam is rájöttem, mit láttam korábban rosszul. Ennek tudható be, hogy mára nem vallom magam teljesen katolikusnak. És most kérek mindenkit hagyjanak békén az "elfordultál Istentől de én majd segítek, hogy visszatalálj" szövegekkel. Nem kérek belőle, én sem kényszerítem senkire a hitem, ugyan ezt várom el mindenkitől. A fanatista vallásosokkal az a baj, hogy nem akarják, mert nem is képesek elfogadni, ha valamit félre értelmeztek de valójában nem is úgy van. Én nyitott vagyok az új megismerésére és ezt tanácsolom másoknak is.
2013. jan. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Elgondolkozok, ha normális kritikát hallok, de 90%-ban csak a tudatlanságból fakadó mocskolódással találkozom. Az a baj, hogy ahhoz, hogy normális kritikát megfogalmazzon az illető, ismernie kéne az egyházat is, de erre már nem veszi a fáradtságot.
2013. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Girgoy ***** válasza:
32%
Általában a kívülről jövő kritikáknak nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani, mert a kívülállók kevésbé ismerik a vallást, mint aki benne van, így többnyire nem látják helyesen a dolgokat. A belülről érkező kritikákra viszont érdemes odafigyelni.
2013. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!