Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem illendő magamra hamszát...

Nem illendő magamra hamszát tetováltatni, ha keresztény vagyok, igaz?

Figyelt kérdés
Csupán tetszik, magamnak érzem a jelentését, és maga a motívum is tetszik, de ha ez nem épp etikus vagy ilyesmi, akkor nem erőltetem. Köszi!
2013. jan. 26. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha te magad nem a vallási jelentése miatt hordanád, akkor a saját lelki üdvöd szempontjából nem gond. Viszont másokat megbotránkoztathat. Nem tudom, mennyire ismert ez a jel, ha az, akkor én nem ezt választanám.
2013. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom keresztényeknél hogy van, de zsidó nem tetováltat magára sem zsidó motívumot, sem héber feliratot.
2013. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első: fogalmam sincs mennyire ismert :)

Második. én nem tudok arról, hogy a keresztényeknél lenne valami tetoválási illemszabály vagy hasonló, de ez lehet az én tudatlanságom is.

2013. jan. 26. 16:03
 4/17 anonim ***** válasza:

3Móz 19:28


és amiért Ószövetség, azért még nem jelenti azt, hogy már nem érvényes....

2013. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 gergoh válasza:
www.gotquestions.org/Magyar/tetovalas-piercingrol.html
2013. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%
Semmit se tetováltass magadra.
2013. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nem volt kérdés, bocsesz :) Amúgy is elkéstél már vele, van három.
2013. jan. 26. 17:17
 8/17 anonim ***** válasza:
A hamsza egy pogány keleti jelkép, amit a zsidóság egy része átvett az araboktól. Én ilyet soha nem tetováltatnék, vagy hordanék az ziher.
2013. jan. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Szervusz.

egy magát kereszténynek valló ember semmit nem tetováltat magára, mert maga a tetoválás is pogány eredetű, helytelen, lehet nullázni:::

2013. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szia. Pont az 5. válaszoló linkelt egy szöveget, részlet: "Az Újszövetségben nincs róla szó, hogy egy hívőnek legyen vagy ne legyen tetoválása.". Szerintem nem ezen múlik, hogy én most vallásos vagyok-e vagy nem. Ennyi erővel vallásos ember sok más, manapság hétköznapinak titulált dolgot sem csinálhat, mert régen tiltotta a vallás. Nyilván a XXI. században ezeket a "szabályokat" már lazábban lehet értelmezni.
2013. jan. 26. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!