Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem illendő magamra hamszát...

Nem illendő magamra hamszát tetováltatni, ha keresztény vagyok, igaz?

Figyelt kérdés
Csupán tetszik, magamnak érzem a jelentését, és maga a motívum is tetszik, de ha ez nem épp etikus vagy ilyesmi, akkor nem erőltetem. Köszi!
2013. jan. 26. 15:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jézus óta a szabályok megvannak, nem lehet megváltoztatni vagy lazábban értelmezni őket!

A tetoválástól való tiltás a zsidókra vonatkozik, a keresztényekre nem. DE:

1. a tetoválás vezethet egészségügyi problémákhoz

2. megbotránkoztathat másokat


A 2. különösen érvényes rád. Jézus tetovált volna magára pogány jelképeket? Nem hinném. Szerintem te se tetováltass magadra ilyet, mert megtéveszthetsz vele másokat. Illetve életed végéig egy pogány jelképet nézegetni elég durva.

2013. jan. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
De a hamsza jelentése nem az, hogy Isten megvéd minket mindentől? Ahogy írtam, van már három tetoválásom, de azok egyáltalán nem megbotránkoztatók.
2013. jan. 26. 23:55
 13/17 anonim ***** válasza:

(2Korintusz 6:14-18) . . .? 15 Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? 16 És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal? Mert mi egy élő Isten temploma vagyunk; mint ahogy az Isten mondta: „Közöttük fogok lakozni, és közöttük fogok járni, és Istenük leszek, és ők népem lesznek.” 17 „»Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant«”; „»és én befogadlak titeket«”. 18 „»És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem« — ezt mondja Jehova, a Mindenható.”



Szerencsére ez a szokás kegyesen kiment a divatból, ám a hiúság, mely életre keltette, ma ugyanolyan nyilvánvaló, mint akkoriban volt. Férfiak és nők még mindig bonyolult, sőt veszélyes beavatkozásoknak vetik alá magukat, hogy megváltoztassák a természetes külsejüket. Például a tetováló- és testékszerező szalonok, melyek egykor a társadalom kétes elemeinek a törzshelyei voltak, gomba módra megszaporodtak a bevásárlóközpontokban és a külvárosokban. Sőt, az egyik évben a tetoválószalonok üzemeltetése volt a hatodik leggyorsabban fejlődő kiskereskedelmi üzletág az Egyesült Államokban.

A testdíszítés radikálisabb formái is teret hódítanak, különösen a fiatalok körében. A testrészek — a mellbimbó, orr, nyelv és egyes esetekben a nemi szerv — ékszerekkel való teletűzdelése egyre népszerűbbé válik.

Egy kisebb rétegnek már ez a fajta szélsőséges testékszerezés is unalmas. Szokatlanabb dolgokat próbálnak ki, például megbélyegzik a testüket tüzes vassal, megvagdossák magukat, és úgy próbálják átformálni a testüket, hogy tárgyakat illesztetnek a bőrük alá, hogy gondosan kialakított lyukak és barázdák jöjjenek létre.


A keresztények nincsenek a Mózesi Törvény alatt, bár a Törvény körvonalaz bizonyos alapelveket, melyek érvényesek maradtak a keresztény gyülekezetben is (Kolossé 2:14). Ezért az illendőség határain belül szabadon kifejezhetik magukat ékszereik megválasztásával (Galátzia 5:1; 1Timótheus 2:9, 10). Ám ez a szabadság nem korlátlan (1Péter 2:16).


Az 1Korinthus 6:12-ben Pál ezt írta: „Minden szabad nékem, de nem minden használ.” Pál megértette, hogy keresztényként élvezett szabadsága nem hatalmazza fel arra, hogy azt tegye, amit akar, tekintet nélkül másokra. A mások iránt érzett szeretete hatással volt a viselkedésére (Galátzia 5:13). „Ne nézze kiki a maga hasznát, hanem mindenki a másokét is” — ösztönzött (Filippi 2:4). Önzetlen szemléletmódja ragyogó példa azoknak a keresztényeknek, akik a testdíszítés valamelyik formáját fontolgatják.

2013. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A tetovállás nem istentől származik nézd meg kik terjeszteték el milyen célal.Te tested Isten tempolma.

Meg az nem keresztény aki démonok uralma alá veti magát, magáról pedig állítja, hogy keresztény.

2013. jan. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Figyelemre méltó módon a Mózesi Törvény megtiltotta Isten szolgáinak, hogy tetováltassák magukat. A 3Mózes 19:28-ban ezt olvashatjuk: „Ne vagdaljátok be testeteket elhunyt lélek miatt, és ne tetováljátok magatokat. Én vagyok Jehova.” A pogány imádók, úgymint az egyiptomiak, a mellükre vagy karjukra tetoválták az isteneik nevét vagy jelképét. Ezért, ha az izraeliták betartották Jehovának a tetoválásra vonatkozó tilalmát, nyilvánvalóvá tették, hogy ők mások, mint a többi nemzet (5Mózes 14:1, 2).

Noha a keresztényekre nem érvényes a Mózesi Törvény, kijózanító az a tény, hogy a Törvény tiltotta a tetoválást (Efézus 2:15; Kolosszé 2:14, 15). Ha keresztény vagy, bizonyára semmi esetre sem készíttetnél — még ideiglenesen sem — pogány jellegű vagy hamis imádatot tükröző mintázatot a testedre

2013. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, értem már! :) Köszönöm! Akkor természetesen elvetem az ötletet, én ilyen mélyen nem ástam magam a témába.
2013. jan. 27. 11:42
 17/17 anonim ***** válasza:

3. Mózes 19,20

"Testeteket a holt emberért meg ne hasogassátok, se égetéssel magatokat meg ne bélyegezzétek. Én vagyok az Úr."


Keresztényként nem tetováltathatsz magadra semmit. Persze szabad akaratod van, megteheted de Isten akaratával ellentétes...

A tetoválás némileg hasonló az okkultizmushoz, gonosz szellemi erő van benne. Több keresztény ember is elmesélte már a tetoválással kapcsolatos bizonyságát, hogy mennyire megváltozott negatív irányba az életük a tetoválás után.

2013. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!