Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Miért tiltjátok...

Kedves Tanúk! Miért tiltjátok a véradást, amivel lehet segíteni más embereken és életet menteni? Jézus volt a legnagyobb véradó! A Bibliából és keresztény életemből tudom milyen óriási jelentőségű ez vagyis az engesztelő áldozata.

Figyelt kérdés

Jakab levél 4,17:

A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.


2013. febr. 16. 12:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
93%

T. Molnár Sándorné!


És mégis kinek jutna eszébe intravénásan alkoholt fecskendezni akár saját magába, akár a másik emberbe? Nos, az orvosoknak biztosan nem! Ezenkívül alapvető különbség az alkohol és a vér között, hogy míg az előbbi semmiképp sem szükséges az emberi szervezet számára, sőt, nagy mennyiségben méreg, addig az utóbbi, a vér természetes és létfontosságú az ember számára! Tehát több sebből is vérzik (haha) a hasonlat.

A levett vért minden esetben vizsgálják. A HIV vírus csak évek múlva lehet kimutatni? Ez azért biztosan túlzás. Inkább arra gondolhatott, hogy a HIV-fertőzöttségből egyes esetekben csak évek múlva alakulhat ki AIDS. Nagy különbség!

De lehet, hogy én tudom rosszul.

Komolyan gondolhatja bárki is, hogy a vérátömlesztés miatt a Teremtő kizár minket az üdvösségből, mikor Ő még a gyilkosságot is képes megbocsátani? Az Ő kegyelme nem ilyen dolgokon múlik.

2013. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Többnyire elegendőek ugyan a vér nélküli módszerek, de van, hogy csak a vér segítene. A Tanú nem fogadja el, és vállalja a vértanúságot, pedig túlélhetné. Szülő nők is meghaltak. Isten annyira szereti a szolgáit, hogy ha lenne lehetőség az élet meghosszabbítására, akkor elveszi tőlük a lehetőséget, kategorikusan megtiltva nekik?

A Tanúk sem mindig tilalmazták a véradást és a vérátömlesztést; többször változatattak álláspontjukon. Ha Isten világosan irányt mutatott, akkor miért volt lehetőség arra, hogy ezt másként értelmezzék az emberek? Miért tévedhettek, ha világos iránymutatást kaptak?

2013. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
85%

Szia kérdező!


Itt alaposan kiderült,semmi bibliai alapja nincs a tanuk tévtanításának:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. febr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
2013. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező, és válaszadók.

a vér szent Isten szemében amit tiszteletben kell tartani, de ezt ti nem így értelmezitek a ti dolgotok. Mi tiszteletben tartjuk nem értem ez miért téma itt megint.

MÁS RÉSZT PEDIG VANNAK ALTERNATÍV KEZELÉSI MÓDOK, AMIT ELFOGADUNK. MI ALAPOS KUTATÁST VÉGEZTÜNK EBBEN AMIT MAGUK A VILÁGI ORVOSOK IS ELISMERNEK.


Különben pedig meg van válaszolva, hogy nem fogadjátok el a biblia idézeteket az ugyan olyan mint ahogy más idézeteket is kimagyaráznak, mint a szent háromságot

nincs szent háromság, nincs pokol tüze stb.

szerintetek van. Jó ez a ti dolgotok.

A vér nem ment életet, ez tévedés.

Mert akkor mindenki aki a nélküli kezelést kapott azoknak halottaknak kellene lenni.

akinek meg olyan a betegsége az úgy is meghalt volna vagy meghal a transzfúzió esetében.

De

Vegyük az AIDS VÍRUST tudod hányan haltak meg, és fertőződtek meg csak azért mert nem ismerték azt a vírust..


Egy nem régi kutatás feltárta, hogy az amerikai Vöröskereszt több száz esetben is hibát követett el a szennyezett vér felhasználása kapcsán. Az Egyesült Államokban évente felhasznált 12–15 millió palack vérnek csaknem a felét az amerikai Vöröskereszt szerzi be. Amikor egy-egy palack vérről kiderül, hogy fertőzött, az FDA-t, a szövetségi kormány szervét (az Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrzési Hivatalt) kellene erről értesíteni. A The New York Times viszont megjegyzi, hogy a szövetségi főfelügyelő megállapítása szerint a Vöröskereszt gyakran nem tesz eleget bejelentési kötelezettségének. Azt mondja: Jegyzőkönyveik felülvizsgálatából az derült ki, hogy 380 esetben egyszerűen nem jelentették a kormánynak, hogy fertőzött vért alkalmaznak. Ezenkívül 228 vérátömlesztésből eredő AIDS-es esetből csupán 4 esetet jelentett az FDA-nak a Vöröskereszt, ahogyan ezt a felügyelő megállapította.


A legtöbb orvosi központban a barátságosság és a velünk való együttműködés szelleme uralkodik. Chilében az egészségügyi szolgáltatások orvosi igazgatója ezt mondta:


„Jóllehet az igaz, hogy néhány éve úgy tűnt, az álláspontjuk csupán dogmatikus, az idők folyamán bebizonyosodott, hogy álláspontjukat tudományos tények támasztják alá . . . Nemzetközi hálózatuk sokkal jobban működik, mint a miénk.”


Az egészségügyi szakemberek magatartása változóban van. Ausztriában Bécs egyik legnagyobb kórházának egyik főorvosa ezt mondta a testvéreknek: „Vallási nézőpontjuknak köszönhetően, önök régebben léptek a helyes útra, mint mi.” Egy vezető klinikai orvos Auckland (Új-Zéland) egyik kórházában azt mondta, hogy ’ámulattal tölti el az a gondosság’, amely a kutatást jellemzi, s amely kitűnik a HIS által a vér nélküli kezelésre vonatkozóan közrebocsátott információkból.

Egy gyermekgyógyász-professzor ugyanebben a kórházban ezt jelentette ki: „Jehova Tanúi nagy szolgálatot tettek nekünk az információikkal, s ezzel arra ösztökéltek bennünket, hogy felülvizsgáljuk a vérátömlesztésre vonatkozó álláspontunkat.”

Egy híres gyermekgyógyász ortopéd sebész az Egyesült Államokban ezt mondotta: „Mindabból, amit jelenleg a vér veszélyességéről tudunk, kijelenthetjük, hogy [az élet] Jehova Tanúit igazolja.” Az Egyesült Államok egyik egyetemi kórházának kardiológiai aneszteziológus igazgatója mondta: „Valamennyi páciens — beleértve Jehova Tanúit is — minden bizonnyal nagy hasznot merít azon törekvésükből, hogy informálják az orvostársadalmat a vérátömlesztés alternatíváiról. Örömmel üdvözöljük az önök csoportját és a törekvéseiket.”


Egy nagyobb sydneyi (Ausztrália) kórház egyik igazgatója ezt mondta az Ébredjetek!-nek: „Évtizedek óta olyan anyagot használunk transzfúzióra, amelyről keveset tudunk. Néhány betegséget, amelyet hordozott, még nem is ismertünk. Hogy mi más kerül még át a transzfúzió során, még mindig nem tudjuk, mivel nem tudunk megvizsgálni valamit, amit nem ismerünk.”


Egy különösen tragikus eset azzal volt kapcsolatban, hogy növekedési hormont használtak a meddő nők kezelésében. Az életben nagyobb beteljesülést keresve azáltal, hogy gyermeket szülnek, ezek az asszonyok üdvösnek tekintették ezt a kezelést. Évekkel később néhányan közülük rejtélyes módon meghaltak az idegrendszeri elváltozással járó Creutzfeldt—Jakob-kórtól (CJD). Azok a gyermekek is kezdtek meghalni, akiket fejlődési rendellenesség miatt kezeltek ugyanezzel a hormonnal. A kutatók rájöttek, hogy a tudósok halott emberek agyalapi mirigyéből nyerték a hormont. Néhány holttest nyilvánvalóan hordozta a CJD-vírust, és a hormon egy része fertőzötté vált. Még tragikusabb az a tény, hogy néhány asszony, akit a hormonnal kezeltek, véradó lett, mielőtt a CJD tünetei jelentkeztek. Vannak félelmek, hogy a vírus talán most a vérkészletekben van, mivel nincs rá mód, hogy kiszűrjék.


A Pathologist című lap utalt arra, hogy Jehova Tanúi visszautasítják a vér elfogadását, majd ezt mondta: „Figyelemre méltó bizonyítékok vannak érvük támogatására, a véradó központok ellenkezőt állító tiltakozása ellenére.”

Dr. Charles H. Baron, a Boston College Law School jogtudományi professzora ezt mondta arra vonatkozóan, hogy Jehova Tanúi megtagadják a vér elfogadását: „Az egész amerikai társadalom hasznot merít ebből. A Tanúk Kórházi Összekötő Bizottságainak munkája révén nemcsak Jehova Tanúi, hanem általában a betegek ma már kis valószínűséggel kapnak szükségtelen vérátömlesztést.”

AZ AIDS-nek e sötét korszakában a műtőben leselkedhet a legnagyobb veszély a kórházi beteg egészségére. „Nem lehet teljesen sterilizálni a vérkészletet” — mondja dr. Richard Spence, aki már több mint egy évtizede irányítja Camdenben (New Jersey, USA) a Cooper Kórházi Egyetem Orvosi Központja Vér Nélküli Sebészetének Központját.



Jóllehet még mindig életmentőnek tartják a vérátömlesztést, valójában több ezren esnek évente áldozatul. Isten igaz imádói, akik engedelmeskednek Isten vérre vonatkozó tilalmának ugyanakkor mentesülnek a vérátömlesztés veszélyeitől

2013. febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
88%

A vér nem ment életet? Ezt mégis mi alapján mondod? Normális vagy te? :D


Egyik ismerősömet pont véradók mentették meg múlt héten...ha nem kapott volna csütörtökig A-s vért, ma nem élne.


Plusz a súlyosan fertőzött vér előfordulása 1 az 500.000-hez. A HIV-vírus vérdonoroknál 1 a 3 millióhoz. A hepa C 1 a 2 millióhoz.


Nem tudom miért él az a koncepció egyesekben, hogy véradó lehet egy lecsúszott, heroinista hajléktalan is. Kórházakban ellenőrzik, vizsgálatoknak vetik alá a lehetséges vérdonorokat...


Plusz még ha az a sok rizsa, amit leírtál igaz is (amit kétlek, mert legtöbbször csak annyit említesz, hogy egy ausztrál nevenincs orvos, egy bécsi anonim vörökeresztes, brit orvosok, ami kb. annyira kredibilis, mint a Blikk egy cikke), akkor is meg kell kérdeznem: sokan belehalnak a méh csípésébe is. Most emiatt irtsuk ki teljesen a méheket, és porozzuk be mi emberek a virágokat?


Amiket mondasz, az nem minden esetben igaz, és ez továbbra is gátlástalan őszintétlenség.

2013. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok tanu, de vért nem fogadnék el.

Vannak vért helyettesítő készítmények, amit csak kérni kell.

Tudom, hogy a levett vét be van vizsgálva, de akkor is az jár az eszembe, mi van ha valami virust, vagy fertőzést kapok el. Emberek hibázhatnak ami természetes. Akkor a vért vizsgáló személyek is tévedhetnek. Vagy valami lappangó amit még kimutatni se lehet, csak később jelentkezik. A vért helyettesítő plazmákat és előnybe részesítem.

2013. febr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
8%

Nézd kedves válaszoló.

ez csak egy orvosi praktika. a laikusoknak mindent belehet adni.

Jogod van vért adni vagy kapni a te életed nem én fogok felelni érte.

Nem értem miért kell néha fel ütnie egy olyan kérdésnek a fejét amit csak azért tesznek fel időközönként mert vagy unatkoznak vagy kötözködnek.

Én és a Testvéreim, természetesen a teremtő Isten parancsából nem fogadunk el vért. és biztos vagyok benne, hogy jó okkal tiltja, ha nem is fogadjátok el némely biblia vers határozottságát. Bízom annyira a teremtő Atyámban, hogy nem fogja hagyni, hogy meghaljak, de ha még is az nem a vérátömlesztés hiánya okozza.

Mint ahogy nem haltam meg a 4. órás fej műtétem során sem és a testvéreim ezreit sorolhatnám akik komoly szív, ortopéd, illetve máj rezekciós műtéteken(stb) estek keresztül és azóta is itt vannak közöttünk.


De ahogy leírtam, már az orvos tudomány csodálkozik azon a kutatáson és orvosi kezelések általi kérésünkön, hogy mennyire tájékozottabbak vagyunk ezen a téren mint ők.


Egy szónak is száz a vége, az Én lelkiismeretemet senki ne kárhoztassa, magamnak állok vagy bukok, nem a te életednek.

Persze egy megjegyzés ha hiszed ha nem:

egy testvérnőt minden áron vérrel akartak megműteni, és a beteg megkérdezte az orvost, hogy Ő ilyen esetben adna-e vért a családtagjai bármelyikének.


A válasz határozott NEM volt és a testvérnőt vér nélkül alternatív kezelésen keresztül műtötték. azóta is itt van közöttünk és egészségesen szolgálja Istenünket.

De mint mondtam mi szentnek tartjuk a vért ahogy a teremtő, és nem csak az evés, hanem minden módon való tartózkodást is magában foglal.


tisztelettel.

2013. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
90%

"Egy szónak is száz a vége, az Én lelkiismeretemet senki ne kárhoztassa, magamnak állok vagy bukok, nem a te életednek.

Persze egy megjegyzés ha hiszed ha nem: "


Ameddig mindezt megtartod magadnak, és CSAKIS KIZÁRÓLAG magadon alkalmazod, engem teljesen hidegen hagy a lelkiismereted. És hidd el, őszintén örülök, hogy az én életemhez semmi közöd :D


Csak nehogy azt hidd, hogy nem halt meg senki a vérátömlesztés tiltása miatt a szektátok történetében, mert erre is rengeteg precedens van, talán több, mint amennyit elismersz. Csak hogy tudd, az éremnek minden esetben két oldala van


Üdv.

2013. febr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
3%

Tudom, hogy volt ilyen eset, de nem annyi mint amennyit állítasz.

Különben ha egy beteg meghal, sohasem a vér hiánya okozza, mert mára már fejlett orvosi műszerekkel végzik ezt, és akkor az orvosok sem szólnának elismeréssel erről, és hidd el, ha olyan tömeges pusztulások lennének, azt mindenki észre vette volna, de sajnos egy egy eseteket állítanak pellengérre úgy, mintha milliók halnának meg.

Sőt külföldön már nem csak Jehova Tanúi utasítják el ezt a fajta kezelést,

S arra nem lehet azt mondani, hogy a tanúk miatt halt meg... ha meghalna.

Tisztelettel.

2013. febr. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!