Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Miért tiltjátok...

Kedves Tanúk! Miért tiltjátok a véradást, amivel lehet segíteni más embereken és életet menteni? Jézus volt a legnagyobb véradó! A Bibliából és keresztény életemből tudom milyen óriási jelentőségű ez vagyis az engesztelő áldozata.

Figyelt kérdés

Jakab levél 4,17:

A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.


2013. febr. 16. 12:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%

Ha egyoldalú tájékoztatásként a médiában azt írják, hogy a vértrafó "elutasítása miatt" halt meg egy Tanú, akkor tulajdonképpen egy bizonyítatlan marhaságot írnak! Soha, senki esetében nem állapítható meg, hogy a válságos állapota miatt meghalt volna-e vér adása mellett is. Egyes orvosok, akik erőltetik a vért még ma is, esetleg arra a kijelentésre vetemednek, hogy "nem halt volna meg a vérrel", csakhogy ennek rendre az ellenkezője igazolódik be. Akik nem kapnak vért (válságos állapotban, pl. nagy vérveszteség esetén sem), de gondos és hozzáértő alternatív ellátásban részesülnek, nagyobb eséllyel élik túl!

Ezt vér alkalmazása mellett nem lehet elérni, mivel a vér sokkal veszélyesebb és több kockázattal járó anyag.


[link]


"Ennek az ismeretnek a birtokában egyre több egészségügyi dolgozó megfontoltabban alkot véleményt a transzfúziós kezelésről. A Dailey’s Notes on Blood című kézikönyv feltárja, hogy „némelyik orvos szerint az allogén vér [egy másik embertől származó vér] veszélyes gyógyszer, és ha ugyanolyan szempontok szerint ítélnék meg, mint más gyógyszereket, akkor betiltanák”."


Van, aki azt mondta, hogy ha most kellene engedélyeztetni, mint "életmentő kezelést", a jelenlegi szigorúbb előírások miatt, valószínűleg nem engedélyeznék.


Ez innen van:


[link]


És ezt is érdemes lenne elolvasni, mielőtt ítélkezünk:


[link]

2013. febr. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
88%
A vér sokkal veszélyesebb anyag? Minél veszélyesebb? Veszélyes anyag kering az ereimben?
2013. febr. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
12%

Így van. a vér nem egy egyszerű alkotó elem, nem játék.

ezért vigyázni kell rá, és tisztán kell tartani.

ahogy rá gyújtasz egy cigarettára, máris bekerül a véráramba, vagy amit megeszel az is.

s ha valaki nem egészségesen táplálkozik annak nem lehet egészséges vére, már pedig ebben a világba nem igen vannak egészséges tápláló élelmek.

Hát nem kérek olyan vért,(amúgy sem) amiben nikotin van, meg kitudja hogyan élt az illető akinek ide akarják adni a vérét.(alkohol, gyógyszerek, a még fel nem ismert betegségek)

ezért is írtam hogy a vér az egyén hulladék hordozója, mindenki hordozza csak a saját hulladékát, Én nem kérem.

erre valaki ki gúnyolt, itt az elején a válaszoknak.

Nem baj...


aki azt létre hozta, jobban tudja, mint egy emberi iskolát végzett ember, mert az emberi oktatás sem teljes még vannak hiányosságok. Ha nem lennének, akkor betegségek sem lennének, és mindenki egészséges lenne.

De mindenki maga tudja.

Tisztelettel.

2013. febr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
89%

"Tudom, hogy volt ilyen eset, de nem annyi mint amennyit állítasz."


Miért, mennyit állítottam? :) Nah, kíváncsi vagyok, mennyi halálesetet akarsz a számba adni :)


"Különben ha egy beteg meghal, sohasem a vér hiánya okozza, mert mára már fejlett orvosi műszerekkel végzik ezt, és akkor az orvosok sem szólnának elismeréssel erről, és hidd el, ha olyan tömeges pusztulások lennének, azt mindenki észre vette volna, de sajnos egy egy eseteket állítanak pellengérre úgy, mintha milliók halnának meg. "


Ennek az állításodnak kb. semmi alapja, és teljesen tudománytalan. A vér az egyetlen anyag, amit mesterségesen még nem tudtak előállítani, tehát erősen kétlem, hogy létezne bármiféle "alternatív módszer". És igen, abban valóban igazad van, hogy ritkán okozza a vér hiánya a halált, alapvetően mindenkinek elég vére van. De ha egy műtét alatt sokat veszít, vagy egy balesetben sokat veszít, akkor alternatív jehova tanú-bullshit ide vagy oda, a műtőasztalon nemigen hiszem, hogy nekiállsz majd papolni "szennyezett" vérről. Az egy-egy eset pellengérre állítása pedig az általad írtak alapján sokkal inkább RÁD igaz, és úgy tűnik inkább kivetíted másra a problémát.


"Sőt külföldön már nem csak Jehova Tanúi utasítják el ezt a fajta kezelést,

S arra nem lehet azt mondani, hogy a tanúk miatt halt meg... ha meghalna.

Tisztelettel."


Áááh, szóval ez a lényeg. Nem mertek felelősséget vállalni? Ejnye-bejnye...

2013. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
88%

"Így van. a vér nem egy egyszerű alkotó elem, nem játék.

ezért vigyázni kell rá, és tisztán kell tartani.

ahogy rá gyújtasz egy cigarettára, máris bekerül a véráramba, vagy amit megeszel az is."


Na jólvan, itt te már nagyon elkanyarodtál a realitás talajáról. Teljesen elvont dolgokat mondasz. Ezek szerint aki donor, az ne egyen semmi károsat, ne igyon meg alkalmanként 1-1 pohár bort, ne szívjon el havonta 1-2 cigit? Magyarán aki vért ad, az legyen igazi árja. Ez teljes hülyeség, remélem tudod...


"s ha valaki nem egészségesen táplálkozik annak nem lehet egészséges vére, már pedig ebben a világba nem igen vannak egészséges tápláló élelmek"


Éééés ezt alá tudod esetleg támasztani valami kredibilis, objektív, tudományos linkkel, vagy továbbra is csak olyanokat tudsz felsorolni, mint "egy névtelen ausztrál kórház anonim igazatója", vagy a "nők lapja meg nem nevezett dietetikusa" szerint ez meg az az igazság? Ne haragudj már, ha az ilyeneket nem veszem komolyan, de ezek nagyobb valószínűséggel kitalációk, mint igaz történetek.


"ezért is írtam hogy a vér az egyén hulladék hordozója, mindenki hordozza csak a saját hulladékát, Én nem kérem.

erre valaki ki gúnyolt, itt az elején a válaszoknak.

Nem baj..."


A fentiek fejében inkább nem kérek elnézést a gúnyolódásomért :D


"aki azt létre hozta, jobban tudja, mint egy emberi iskolát végzett ember, mert az emberi oktatás sem teljes még vannak hiányosságok. Ha nem lennének, akkor betegségek sem lennének, és mindenki egészséges lenne.

De mindenki maga tudja.

Tisztelettel."


Magad ellen beszélsz ember. Ha egy olyan valaki hozta volna létre, aki "magasabb, mint egy emberi iskolát végzett ember", azaz minden olyan hiányosságot nélkülöz, ami az emberi oktatásban, az emberi tudományban benne van, akkor az emberi történelem során SOHA nem lett volna szabad betegnek lennie egy embernek sem. Amit mondasz, az logikátlan, demagóg, és rémisztően képmutató. Tökéletlenséggel vádolod az emberi oktatást, amiért nem tudja a betegségeket eltüntetni (bár nem értem a kettő között az összefüggést, én még nem gyógyultam ki úgy megfázásból, hogy matekpéldákat oldottam meg :D ), ugyanakkor meg sem fordul a fejedben, hogy a te szerinted tökéletes teremtőd is kudarcot vallott a betegségek kiszorításában.

2013. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
11%

"A vér sokkal veszélyesebb anyag? Minél veszélyesebb? Veszélyes anyag kering az ereimben?"


Kérlek benneteket, hogy nézzétek meg a következő 7 rövid videót! Enélkül nincs miről beszélnünk, és csak a tárgyban jártas szakembereket cáfolnátok meg.


http://www.youtube.com/user/Tvepadmin

2013. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 24-es válaszoló!


"Ennek az állításodnak kb. semmi alapja, és teljesen tudománytalan. A vér az egyetlen anyag, amit mesterségesen még nem tudtak előállítani"


Ha valami, akkor ez az állításod a tudománytalan! Nem azért, mert elő tudták "mesterségesen" állítani a vért, hanem mert sok olyan dolog van még, amit nem tudnak előállítani mesterségesen, pl. a vitaminokat sem.


"tehát erősen kétlem, hogy létezne bármiféle "alternatív módszer""


A fentiből következik a másik tévedésed (NÉZD MEG AZ AJÁNLOTT VIDEÓKAT!).


"És igen, abban valóban igazad van, hogy ritkán okozza a vér hiánya a halált, alapvetően mindenkinek elég vére van."


Ha bármilyen okból nagy a vérvesztés és ez miatt (is) kritikus a páciens állapota, akkor sem lehet kijelenteni, hogy vérrel biztosan nem halt volna meg a beteg. Sőt, mivel a vér minden egyénre annyira jellemző, mint a saját ujjlenyomata (nincs belőle két egyforma), minden esetben jelentősen és negatívan befolyásolhatja az életben maradás és a felgyógyulás esélyeit.


""Sőt külföldön már nem csak Jehova Tanúi utasítják el ezt a fajta kezelést,

S arra nem lehet azt mondani, hogy a tanúk miatt halt meg... ha meghalna.

Tisztelettel."


Áááh, szóval ez a lényeg. Nem mertek felelősséget vállalni? Ejnye-bejnye..."


Magyarországon is sokan vannak már - és egyre többen lesznek, akik nem vallási okokból utasítják el a trafót! Többek között ez hívta életre a Test-Vér pénztárat.

Lehet, hogy a felelősséget te nem mered vállalni?

2013. febr. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%
Az első videóban mindjárt azt mondja a menyecske, hogy a vér drága kincs, te meg azt, hogy veszélyes anyag.
2013. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nincs ezzel a módszerrel semmi baj, sőt!
2013. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
8%

"vagy továbbra is csak olyanokat tudsz felsorolni, mint "egy névtelen ausztrál kórház anonim igazatója""


Ez szándékos, vagy rohamszerűen jön nálad? Mert ha az utóbbi, akkor ismerek jó pszichiátert, ezen az osztályon dolgozom. :)))


Csak hogy lásd miről beszélsz:


"A cikk James Isbister klinikai professzorra hivatkozik, aki a Sydney-i Egyetem orvosi karán dolgozik."


Ez a link alatt volt, amit beírtunk. Ugye nem baj?


[link]

2013. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!