Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Miért tiltjátok...

Kedves Tanúk! Miért tiltjátok a véradást, amivel lehet segíteni más embereken és életet menteni? Jézus volt a legnagyobb véradó! A Bibliából és keresztény életemből tudom milyen óriási jelentőségű ez vagyis az engesztelő áldozata.

Figyelt kérdés

Jakab levél 4,17:

A ki azért tudna jót cselekedni, és nem cselekeszik, bűne az annak.


2013. febr. 16. 12:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
88%

"Ez szándékos, vagy rohamszerűen jön nálad? Mert ha az utóbbi, akkor ismerek jó pszichiátert, ezen az osztályon dolgozom. :))) "


Ez részedről már nem vita, hanem személyeskedés. Legyél büszke magadra, ahhoz képest hogy pszichiáter vagy, rémisztően naiv, és kicsinyes a stílusod. Remélem még egy páciensnek sem volt hozzád szerencséje :)

2013. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%

"Ha valami, akkor ez az állításod a tudománytalan! Nem azért, mert elő tudták "mesterségesen" állítani a vért, hanem mert sok olyan dolog van még, amit nem tudnak előállítani mesterségesen, pl. a vitaminokat sem. "


Itt nem az ellen hoztál fel ellenérvet, hogy a vért elő lehet állítani mesterségesen, hanem belekötöttél az állításom egyetlen egy szavába. Ilyen nehéz elismerni, hogy pszichiáterként (???) semmit sem értesz a véradáshoz?

2013. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
88%

"A cikk James Isbister klinikai professzorra hivatkozik, aki a Sydney-i Egyetem orvosi karán dolgozik."


Ez a link alatt volt, amit beírtunk. Ugye nem baj?


[link]


Aki egész véletlenül egy Jehova tanúja. JW.org? Komolyan ennyire korlátolt vagy? Nem veszed észre, mennyire elfogult vagy? Ez nem objektív forrás, ez egy JT propagandafelület. Más esetleg nincs a tarsolyodban, mert ez engem nem hat meg...

2013. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszoló! A 31-ben tévedsz (nem állítottam) és ez vonul át a 32-be is. A 32-es válaszodra annyit, hogy a gyakorlati tapasztalat szerint, a vér nélküli gyógyászat sikeressége, kiválóbbsága szempontjából egyáltalán nem szükséges a vérpótló anyagnak tökéletesen az eredeti vérrel megegyezőnek lennie. Sőt, ez a "megegyezőségre való hamis igény" teszi gyakran veszélyesebbé, hiszen ma is rengeteg olyan veszélyforrás van, melyet sok helyen nem szűrnek, sőt sehol sem szűrnek mindenre, ami potenciális veszélyfaktor - és akkor a még nem ismert kórokozókat nem is említem! Ilyen volt az AIDS is hajdanán, és mi lett belőle, mire felismerték és ki tudták mutatni. Tökéletesen elterjedt, mely miatt esélye sem maradt, hogy lokalizálni tudják.


"Aki egész véletlenül egy Jehova tanúja."


Nem tudom, mint ahogy te sem tudod, de ennek JELENTŐSÉGE NINCS! A magyar videókban szereplők sem Jehova Tanúi, mégis ugyanazokat a kedvező tapasztalatokat mondják el.


"JW.org? Komolyan ennyire korlátolt vagy?"


Lehet, hogy éppen te vagy korlátolt és szélsőségesen előítélet teljes?? Jó lenne nem elítélni az igazságot, hanem pártatlanul kikutatni, csak mert neked nem tetszik a forrása!


"Ez nem objektív forrás, ez egy JT propagandafelület."


Elmondanám, hogy ma is elsősorban Jehova Tanúi által kerül szóba a vérmentes gyógyászat, tehát nem csoda, ha elsősorban tőlük származó információ létezik. De már egyre inkább ez sem igaz, mert pl. a TEST-VÉR pénztár létrehívói és tagjai között is túlnyomórészt civil van. Már vannak klinikák, melyekben arról számoltak be, hogy több nem Tanú jelentkezik náluk vérmentes gyógyászatra, mint Tanú.


Ha neked a forrás határozza meg a lehetséges igazságot, akkor mereven tekintélyelvű vagy, ami pedig semmiképpen sem előnyös és nem erény!

2013. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
88%
Látom elsiklottál teljesen a mondandóm felett, és csak kötekedni akartál. JT propagandát hogy várod, hogy elfogadjak olyan területen, aminek mellőznie kéne mindenféle vallási tévhitet? Ez olyan, mintha a történelemkutatásba beleszőnéd az UFO-kat :/
2013. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
82%

"Ha neked a forrás határozza meg a lehetséges igazságot, akkor mereven tekintélyelvű vagy, ami pedig semmiképpen sem előnyös és nem erény!"


Nem, itt a baj azzal van, hogy Te vagy szörnyen hiszékeny, és semmit nem kérdőjelezel meg, amit olvasol :/ Ha valami, amit lehet nevezni nem előnyösnek, és nem erényesnek, akkor ez az, és inkább elgondolkodnék a helyedben, hogy talán nem minden igaz, amit feléd böfögtek életed során :/

2013. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
82%

"Nem tudom, mint ahogy te sem tudod, de ennek JELENTŐSÉGE NINCS!"


Szerintem meg pont, hogy ennek igen is nagy jelentősége van. Hiszen ezzel semmissé válik az állításod kredibilissége. Ezzel az aprócska kis összefüggéssel egyértelművé válik, hogy a kérdéses személy egyszerű sarlatán, és amit állítasz, azzal szélhámosok, és emberekre veszélyes elemek munkáját próbálod meg védeni, sőt, egyenesen propagálni. De megértem, hogy kényelmesebb tagadni (NINCS jelentősége), de a tények attól még tények maradnak, akármit is gondolsz róluk.

2013. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%

"Ez olyan, mintha a történelemkutatásba beleszőnéd az UFO-kat :/"


De hiába kritizálsz minket a tanításainkkal kapcsolatban, mert jobbára neked vannak rólunk téves információid!


"Nem, itt a baj azzal van, hogy Te vagy szörnyen hiszékeny"


Mondom, hogy telve vagy előítéletekkel. Fogalmad sincs, hogy miről beszélsz, csak jártatod a szád, de bizonyítani nem tudod az én hiszékenységemet!


Az utolsó válaszodban lévő pöffeszkedő és (jobb szó híján) ostoba szájtépéseddel kapcsolatban megkérnélek, hogy ugyan világosítsd már fel a 26-os válaszomban lévő link alatt bemutatott aktív magyar szakembereket, hogy mekkora "sarlatánok"! Láttad a videót? Ha láttad, akkor kérlek velük vitatkozz. Micsoda pökhendiség előre elítélni egy kiválóan működő irányzatot, csak mert fogalmad sincs a valós tényekről.

2013. febr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!