Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles Jézus feltámadásának...

Ms91 kérdése:

Hiteles Jézus feltámadásának története?

Figyelt kérdés

Megvizsgáltam a négy evangéliumot és kijegyzeteltem az eseményeket. Ezt egy előző kérdésemhez csináltam, de mivel ezzel a kérdés témájától eltértem, úgy döntöttem, hogy új kérdést írok a témáról. Íme a jegyzetem:


1. ASSZONYOK A SÍRNÁL:

- Máté: Mária és a másik Mária (28:1)

- Márk: Mária Magdolna, Mária, Szalome (16:1)

- Lukács: Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja) és néhány más asszony (24:10)

- János: egyedül Mária Magdolna (20:1)


2. ASSZONYOK CÉLJA:

- Máté: megnézni a sírt (28:1)

- Márk: Jézus testét bebalzsamozni (16:1)

- Lukács: Jézus testét bebalzsamozni (24:1)

- János: nincs említve


3. ANGYALOK A SÍRNÁL:

- Máté: egy angyal, az asszonyok előtt szállt le, előttük hengerítette el a követ és ráült (28:2)

- Márk: a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak egy angyallal (16:5)

- Lukács: a kő már el volt hengerítve, két angyal jelent meg (24:2-4)

- János: a kő már el volt hengerítve (20:2), két angyal jelent meg (20:12)


4. AZ ANGYAL(OK) UTASÍTÁSA(I):

- Máté: az asszonyok szóljanak a tanítványoknak, hogy Galileába újra láthatják Jézust (28:7)

- Márk: ugyanaz (16:7)

- Lukács: nincs említve

- János: nincs említve


5. TANÍTVÁNYOK REAKCIÓJA:

- Máté: elmentek Galileába (28:16)

- Márk: nem hittek az asszonyoknak, nem hittek a két tanítványnak sem (16:11-13)

- Lukács: nem hittek (24:10-11), de Péter elment a sírhoz (24:12)

- János: nincs említve, de itt Péter és János mennek el a sírhoz, sőt! János előbb ér oda (20:2-10)


6. JÉZUS MEGJELENÉSEI:

- Máté: először az asszonyoknak (28:9), aztán Galileába a tanítványoknak (28:16)

- Márk: először Mária Magdolnának (16:9), utána két tanítványának (16:12), majd a tizenegynek, és szemükre vetette hitetlenségüket (16:14)

- Lukács: két tanítványnak (24:13), Péternek (24:34), majd a többi tanítványnak /nem Galileába!/ (24:36)

- János: Mária Magdolnának (20:13) majd a többi tanítványnak, szintén nem Galileába, hanem Jeruzsálembe (20:19)


MEGJEGYZÉS:

- Márk 16:8-20 és János 21. fejezete nem szerepel minden régi kéziratban, ezáltal nem lehet hiteles beszámoló.


[link]


[link]


Ha ilyen ellentmondások vannak a feltámadás történetébe és ez a két evangélium a befejezését illetően nem bizonyul hitelesnek, hogyan lehet hiteles Jézus feltámadása? Egyértelmű, hogy nem történt meg. Pál apostol ezt mondja erről:


" Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. " (1Kor 15:14)


Ez nem jelenti azt, hogy Jézus személye jelentéktelen. Nekem is most kezd visszatérni a hitem, ahogy újra elkezdtem foglalkozni a témával, de számomra az igaz vallásnak az Iszlám tűnik. E vallás szerint Jézust nem ölték meg, hanem előtte magához vette Isten. A Korán így ír erről:


" és mivel azt mondták: "Megöltük Jézust, a Messiást, Mária fiát, Allah küldöttét" - holott valójában nem ölték meg őt és nem feszítették keresztre, hanem Jézushoz hasonlónak látták. Akik Jézust illetően összekülönböztek, azok kétségben voltak felőle. Nincs tudomásuk róla, csupán vélekedésüket követték. Bizony, nem ölték meg őt úgy, hogy bizonyosak voltak benne, ellenkezőleg, Allah magához emelte őt. Allah Büszke és Bölcs. (Korán 4:157-158)


Kérlek titeket, értékeljétek át hiteteket, vizsgáljatok meg több véleményt is. Kezdésnek például ajánlom ezt az előadást:


Jézus muszlim volt ? - Pierre Vogel:


http://www.youtube.com/watch?v=VQeOUyUpqtk


Pierre Vogel protestáns keresztény volt, mielőtt áttért az Iszlámra, ismeri a Bibliát is, sőt a Bibliából érvel az Iszlám igazságáról. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Azoknak pedig, akik megítélik az Iszlámot, anélkül, hogy megvizsgálnák, mit vallanak a muszlimok (nem pedig azt, hogy mit mondanak a keresztények az Iszlámról), azoknak azt ajánlom, hogy gondolkozzanak el ezen:


" A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit. " /Wayne Dyer/


Alhamdulillah! (Dicsőség és hála Istennek!)



2013. ápr. 30. 15:38
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

"Nos, elérkeztünk oda, ahol már nincs érved, csak hajtogatod a magadét. Nem mutatsz rá semmi ellentmondásra, hanem csak mondod, hogy ellentmondás, amit mondok. Hogy mi benne az, azt már nem is mondod. Mert nincs."


Nem jól látod, egész egyszerűen már elem lett ebből, ennél előrébb már úgy sem jutunk. De mégis felhívtam a figyelmeteket egy ellentmondásra (Galilea vagy Jeruzsálem volt a helyszín, ahol az apostolok újra látták Jézust?), amit idáig különös módon kihagytatok egy válaszolót leszámítva, bár az ő válaszát se tudom értékelni, mert nem mondja ki a véleményét, csak utalgat. Az ő válaszát még várom. Mindenki más hallgat.


A többi ellentmondásra:

Nézd, te ezt olvasod ki belőle, én azonban mást. Eddigi válaszaimba már rengetegszer leírtam őket, felesleges újra leírnom külön-külön. Ti is leírtátok, hogy szerintetek mi az oka, én is már csak annyit mondtam erre: "Elfogadom, hogy ti ezt úgy se fogjátok belátni,hogy ez mind az..." Vagyis már nem érdekel, beletörődtem, ennél többet mit mondjak még rá? Írjam még le 77x???


"Jánosnak még utánanézek, de ez most nem lényeges."

Nem lényeges???? Isten állítólagos Szaváról beszélsz. Hogyhogy nem lényeges? Isten Könyvétől minimum azt várom el, hogy emberek ne írjanak bele kényük-kedvük szerint!

Ha mégis megteszik, legalább Isten tisztázza ezt később, és hála Istennek ez meg is történt.


"Nyilvánvaló, hogy nem választ akarsz, mert azt már kaptál. Mégis itt vagy, hogy kavard az állóvizet. Más, esetleges gyengébb hitű tesók miatt továbbra is figyelek itt, hogy ha valakinél sikerülne lelki gubancot okoznod, azt helyre tudjam állítani. Legutóbb olvasott kommentárodból muszlim kavarás szaga érződik."


De, választ szerettem volna és a Galilea-Jeruzsálem még mindig érdekel, a többit már megválaszoltátok.

Ne félj, senkinél nem akarok "lelki gubancot".

Nem tudom milyen muszlim kavarásról beszélsz, meg hogy egyáltalán miért utálod ennyire őket, de te tudod...

2013. máj. 1. 00:11
 32/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Legyen, erre még válaszolok. Az, hogy Jézus még az angyalokkal Galileába küldette őket, de ez előtt még beugrott hozzájuk halat meg mézet enni, nem egy komoly rejtvény. Ott van a szinkronban is.


Mellesleg megint magad mutattad, hogy képzelsz dolgokat. Kitaláltad, hogy utálom a muszlimokat. Csak hogy világos legyen: a kavarást utálom. Mindegy, hogy honnan jön. Ilyen képzeteket vegyél észre, mielőtt válaszokat elemzel. A főnököm pont ilyen, hiába jó barátom is egyben, ha a képzelgései nagyon megnehezítik a kommunikációt.

2013. máj. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Állítólag a Márk evangélium a legrégebbi, tehát egy vallástörténész számára a leghitelesebb, meg ugye nem kell említenem a szinoptikus szót se, tudod miről van szó (legalábbis remélem). Ezt csak azért írom, hogy érts engem, a Márk evangéliumot tartom a legkorábbinak.


Abban egyetértünk tehát, hogy a Márk 16:9-től levő írások későbbi betoldások. A véleményemet olvashatod most (a sajátomat, nem pedig muszlimokét és nem is vallástörténészekét, most csak a logikámat használom)


Ha elolvasod a 16:7-et, ott láthatod, hogy "előttetek megy Galileába, ott majd meglátjátok őt", vagyis a tanítványok induljanak el Galileába, ahol Jézus majd megjelenik nekik.

Az eredeti evangélium a 16:8-al véget ér.

(A 16:9-től olvasható rész véleményem szerint épp ezért kellett, hogy szinkronba lehessen hozni a történetet.)

A Máté evangélium egy kicsit többet elárul, a tanítványok elmennek Galileába, ahol Jézus megbízza őket a missziós paranccsal. A Márk evangélium betoldása valószínűleg Jeruzsálembe és Betániába játszódik, (mivel, itt Jézus visszatér a mennybe, Lukácsnál és az ApCselbe az van, hogy Betániából emelkedik a mennybe, csak innen gondolom) íme még egy ellentmondás: hol kapják a missziós parancsot? Galileába (mint Máténál) vagy Betániába (mint Lukács szerint, ill. a Márk toldalékba)? Ne engem hibáztass, ez a Bibliába van.


Ha Jézus azt az utasítást adja, hogy menjenek Galileába, ott majd újra láthatják, akkor nem fog megjelenni sehol máshol. Mert az azt jelentené, hogy az angyalok hazudtak. Nem tudom, hogy te milyen logika alapján olvasod a Bibliát. A szinkron nem segít, már írtam, az épp csak erre jó, megvédeni a hitedet, eltakarni az ellentmondásos részeket. Én itt csak a feltámadást hoztam fel, mert ez az alapja az egész kereszténységnek, de még van jó pár ehhez hasonló rész, azokra inkább már rá se kérdezek, mert megbántom a lelki világotokat. De legalább engem megerősítettetek abban, hogy a kereszténység egy alapjaiban hibás vallás és nyugodtan kiléphetek az Evangélikus Egyházból. Béke legyen veletek!

2013. máj. 1. 01:18
 34/58 anonim ***** válasza:

Mint mindegyik mas vallasnak a kereszetenysegnek sincs semmi " hiteles" resze. Hitre alapszik, el kell fogadni teljesen keptelen, lehetetlen dolgokat

Itt egy osszefoglalo a keresztenysegrol, de van hasonlo minden mas vallasrol :


"Az a hit, hogy egy holtan sétáló zsidó istenség, aki önmaga apja volt,

habár örökké létezett, szándékosan kiprovokálta saját halálát, noha

feltámadt, hogy lehetőséget adjon önmagának arra, hogy ne az örök

kínszenvedés helyére küldjön bennünket, amelyet nekünk teremtett,

hanem örökké életben hagyjon, ha képletesen megesszük a húsát,

megisszuk a vérét és telepatikusan megígérjük neki, hogy elfogadjuk

urunknak, és így megtisztíthat bennünket egy ördögi erőtől, amely

azért van jelen az emberiségben, mert egy oldalborda-nőt és egy

sár-férfit meggyőzött egy beszélő kígyó, hogy egyenek egy mágikus

fáról, noha kezdettől fogva tudta, hogy meg fogják tenni."


Enjoy :)

2013. máj. 1. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
100%
Tudod miért vagyunk rosszul a kérdésedtől? Mert egy kérdésen belül felteszel 8-10 témát, kérdést. Csak rabolod az időnket. Akarod, hogy végigmenjünk egyesével? De ameddig nem mondod rá az elsőre hogy tévedtél addig nem megyünk a másodikra?
2013. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:
2013. máj. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 Sághegyi Csaba ***** válasza:

"Ha Jézus azt az utasítást adja, hogy menjenek Galileába, ott majd újra láthatják, akkor nem fog megjelenni sehol máshol."

Jól van, költsed a meséket, aztán aki nem hódol be azt fejezd le, robbantsd fel, zúzd szét egy repülővel... Ez persze nem komoly részemről, csak elfáradtam a hülyeségeidtől. Viszontlágytojás!

2013. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
58%

Tisztelt kérdezõ!

Mégis miért vonod kétségbe Jézus feltámadását??

4-en leírták a történetét és még rengeteg utalás van rá.Vannak szentek akik közül párnak maga Jézus Krisztus is megjelent.

Az meg hogy van pár eltérés?Jóhogy van.

Hiszen nem vették fel kamerára,a történet nagy részében ott se voltak,másoktól hallották.(kivéve talán Jánost)

És mikor keletkeztek az evangéliumok?Nem rögtön a feltámadás után.Jóval késõbb.

Gondolj csak bele!

Történne veled valami 14 évesen.Nem tudnád pontosan leírni a történetét 60 évesen...

Elgondolkodtató.

Rengeteg bizonyíték van Jézus létezésére,csodák,Biblia,hiteles történelmi adatok.

De hinni kell benne.

Én hiszek az Úr Jézusban,te se kételkedj!

2013. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
24%

szo sincsen "feltamadasrol"!!!!

meghalt,eltemettek zsido szokas szerint,mivel omaga is zsido volt!!pont!!

2013. máj. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

"Tudod miért vagyunk rosszul a kérdésedtől? Mert egy kérdésen belül felteszel 8-10 témát, kérdést."


Tévedsz, ez egy téma, Jézus feltámadásának története, valamint az Evangéliumok, ahol ezek a történetek szerepelnek, így válik kérdésessé a könyvek hitelessége. Ez egy téma, minden más eltérésem reakció volt egy adott kijelentésre. Nyugodtan visszaolvashatod. Egyébként meg nem kötelező válaszolni, ha rabolom vele az idődet, válaszol más, akinek nem rabolom, ha meg mindenkinek rabolom, akkor miért válaszoltak mégis? Már a kérdésembe leírtam minden szempontot, mindenki tudhatta, hogy mi a véleményem, nem fokozatosan fejtettem ki a véleményem. Ti véditek a ti álláspontotokat - én pedig az enyémet. Hol itt a probléma?

2013. máj. 1. 11:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!