Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles Jézus feltámadásának...

Ms91 kérdése:

Hiteles Jézus feltámadásának története?

Figyelt kérdés

Megvizsgáltam a négy evangéliumot és kijegyzeteltem az eseményeket. Ezt egy előző kérdésemhez csináltam, de mivel ezzel a kérdés témájától eltértem, úgy döntöttem, hogy új kérdést írok a témáról. Íme a jegyzetem:


1. ASSZONYOK A SÍRNÁL:

- Máté: Mária és a másik Mária (28:1)

- Márk: Mária Magdolna, Mária, Szalome (16:1)

- Lukács: Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja) és néhány más asszony (24:10)

- János: egyedül Mária Magdolna (20:1)


2. ASSZONYOK CÉLJA:

- Máté: megnézni a sírt (28:1)

- Márk: Jézus testét bebalzsamozni (16:1)

- Lukács: Jézus testét bebalzsamozni (24:1)

- János: nincs említve


3. ANGYALOK A SÍRNÁL:

- Máté: egy angyal, az asszonyok előtt szállt le, előttük hengerítette el a követ és ráült (28:2)

- Márk: a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak egy angyallal (16:5)

- Lukács: a kő már el volt hengerítve, két angyal jelent meg (24:2-4)

- János: a kő már el volt hengerítve (20:2), két angyal jelent meg (20:12)


4. AZ ANGYAL(OK) UTASÍTÁSA(I):

- Máté: az asszonyok szóljanak a tanítványoknak, hogy Galileába újra láthatják Jézust (28:7)

- Márk: ugyanaz (16:7)

- Lukács: nincs említve

- János: nincs említve


5. TANÍTVÁNYOK REAKCIÓJA:

- Máté: elmentek Galileába (28:16)

- Márk: nem hittek az asszonyoknak, nem hittek a két tanítványnak sem (16:11-13)

- Lukács: nem hittek (24:10-11), de Péter elment a sírhoz (24:12)

- János: nincs említve, de itt Péter és János mennek el a sírhoz, sőt! János előbb ér oda (20:2-10)


6. JÉZUS MEGJELENÉSEI:

- Máté: először az asszonyoknak (28:9), aztán Galileába a tanítványoknak (28:16)

- Márk: először Mária Magdolnának (16:9), utána két tanítványának (16:12), majd a tizenegynek, és szemükre vetette hitetlenségüket (16:14)

- Lukács: két tanítványnak (24:13), Péternek (24:34), majd a többi tanítványnak /nem Galileába!/ (24:36)

- János: Mária Magdolnának (20:13) majd a többi tanítványnak, szintén nem Galileába, hanem Jeruzsálembe (20:19)


MEGJEGYZÉS:

- Márk 16:8-20 és János 21. fejezete nem szerepel minden régi kéziratban, ezáltal nem lehet hiteles beszámoló.


[link]


[link]


Ha ilyen ellentmondások vannak a feltámadás történetébe és ez a két evangélium a befejezését illetően nem bizonyul hitelesnek, hogyan lehet hiteles Jézus feltámadása? Egyértelmű, hogy nem történt meg. Pál apostol ezt mondja erről:


" Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. " (1Kor 15:14)


Ez nem jelenti azt, hogy Jézus személye jelentéktelen. Nekem is most kezd visszatérni a hitem, ahogy újra elkezdtem foglalkozni a témával, de számomra az igaz vallásnak az Iszlám tűnik. E vallás szerint Jézust nem ölték meg, hanem előtte magához vette Isten. A Korán így ír erről:


" és mivel azt mondták: "Megöltük Jézust, a Messiást, Mária fiát, Allah küldöttét" - holott valójában nem ölték meg őt és nem feszítették keresztre, hanem Jézushoz hasonlónak látták. Akik Jézust illetően összekülönböztek, azok kétségben voltak felőle. Nincs tudomásuk róla, csupán vélekedésüket követték. Bizony, nem ölték meg őt úgy, hogy bizonyosak voltak benne, ellenkezőleg, Allah magához emelte őt. Allah Büszke és Bölcs. (Korán 4:157-158)


Kérlek titeket, értékeljétek át hiteteket, vizsgáljatok meg több véleményt is. Kezdésnek például ajánlom ezt az előadást:


Jézus muszlim volt ? - Pierre Vogel:


http://www.youtube.com/watch?v=VQeOUyUpqtk


Pierre Vogel protestáns keresztény volt, mielőtt áttért az Iszlámra, ismeri a Bibliát is, sőt a Bibliából érvel az Iszlám igazságáról. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Azoknak pedig, akik megítélik az Iszlámot, anélkül, hogy megvizsgálnák, mit vallanak a muszlimok (nem pedig azt, hogy mit mondanak a keresztények az Iszlámról), azoknak azt ajánlom, hogy gondolkozzanak el ezen:


" A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit. " /Wayne Dyer/


Alhamdulillah! (Dicsőség és hála Istennek!)



2013. ápr. 30. 15:38
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
77%

Az én hitem erősödik, mikor ilyen kérdést és a válaszait olvasom. Csak ezért szeretem ezt az oldalt.

Én szerencsés vagyok, hogy olyan gyülekezethez tartozom, ahol a kérdéseimre választ kapok és nem hagynak magamra a kétségeimmel, ahogy téged kérdező.

2013. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Mivel nincs gyülekezetem, ahova járnék, így nincs is, ki magamra hagyjon. Szimplán Istenkereső vagyok, keresem az igazságot és nem vagyok elfogult semmilyen irányba. Szeretek minden véleményt megvizsgálni és így kialakítani a saját nézeteimet, ezért is használom ezt az oldalt. Hogy miért is pontozok le? Szerintem egyértelmű: mert szerintem "a válasz nem hasznos", elvégre ezért van vagy nem???
2013. ápr. 30. 17:25
 13/58 anonim ***** válasza:
0%

القرآن السجادة الطائرة

nesze hasznos válasz b+

- semmit nem reagáltál, azokra amiket írtam

2013. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:
Azt se tudom, hogy melyik válaszoló vagy, mond meg h melyik a te válaszod és reagálok.
2013. ápr. 30. 18:16
 15/58 anonim ***** válasza:
80%

Értem, tehát az rendben van, hogy te rögtön a kérdésednél minősíted a Bibliát, minősíted a keresztény alapelveket, és térítő munkát kezdesz folytatni a muzulmán hit felé, az rendben, igaz? Az, hogy ezek után minősíti valaki a muszlim hitet, az már, nono, ne menjünk bele vallási vitákba. Az válaszra méltatlan részedről, hogy elkezdtem válaszolni a mondvacsinált ellentmondásokra, értem én. Maradsz a provokációnál, és a kereszténység könyvének és Istenének fiának pocskondiázásánál. Maradj. .


Jel 22,11 A ki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és a ki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és a ki igaz, legyen igaz ezután is; és a ki szent, szenteltessék meg ezután is.


Tehát az nem gond, hogy a muszlim vallás alapja nemhogy hibás, hanem nincs is, az viszont gond, hogy jaj, most egy angyal vagy kettő, na, nem is hiszek én ebben… brühühühü…


Csak azért is válaszolok még egyre. A többit meg találd ki magad. De nincs ellentmondás, csak a szíved nincs nyitva, és nem tudod összehozni a négyet.


Én is feltettem neked kérdést, de ha nem válaszolsz, én sem fogok.


4. AZ ANGYAL(OK) UTASÍTÁSA(I):

- Máté: az asszonyok szóljanak a tanítványoknak, hogy Galileába újra láthatják Jézust (28:7)

- Márk: ugyanaz (16:7)

- Lukács: nincs említve

- János: nincs említve


Tehát ez neked ellentmondás?

Máténál és Márknál ugyan az, a másik kettőnél nincs említve. Tudod, te, hogy mennyi minden nincs említve az egyiknél, ami a másiknál említve van? Ez neked ellentmondás? Nevetséges...

2013. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Okoskodó,Hitetlenkedő Kérdező !


Más vonatkozik azokra akik kételkednek és nem hisznek és megint más azokra akik hisznek ebben a névben Jézus ! és egész életükben kitartanak Istenbe nyugodt lehetsz a Sátán fog még adni neked újabb és újabb bizonyítékokat, hogy hitelen legyél

és ne legyél hívő.

Ha ezt az utat járod zátonyra fut az életed és az ördög egyik becsapott áldozata lehetsz ezért születél és éltél itt a földön?

Amit csinálsz az egy veszélyes játszadozás aminek csak te leszel a kárvallottja.

De van ennél jobb út én és sokan mások ezt választották

A keresztényekre ilyen jövő vár !


Jel 21:1-8:


1 Ezután újra láttam. Új Ég és Új Föld tûnt elõ, mert az elsõ ég és az elsõ Föld eltûntek, és tenger sem volt többé.

2 Láttam, hogy a Szent Város, az Új Jeruzsálem leszállt a Mennybõl, Istentõl. Olyan volt, mint egy menyasszony, akit a férje számára öltöztettek fel menyasszonyi ruhába, és ékszerekkel ékesítettek.

3 Majd erős hangot hallottam a Mennyből, amely ezt kiáltotta: „Isten otthona most már az emberek között van. Ezentúl Isten együtt lakik az emberekkel, akik népévé lesznek. Õ maga lesz velük, Istenükké lesz,

4 és minden könnyet letöröl a szemükről. Nem lesz többé halál, nem lesz több gyász, sírás és fájdalom, mert a régi dolgok elmúltak.


5 Ekkor az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Lásd meg, én mindent megújítok!” Majd így szólt hozzám: „Írd le, mert ezek a beszédek megbízhatók és igazak!”


6 Azután ezt mondta: „Be van fejezve!

Én vagyok az Alfa és az Ómega, aki elkezdi és be is fejezi. Aki szomjas, annak én adok inni az élet vizének forrásából — ajándékul.

7 Aki győz, örökli mindezeket, és annak Istene leszek, ő pedig a fiam lesz.


Másokra ilyen !

8 De a gyávák, a hitetlenek, és akik gyűlöletes dolgokat tesznek, a gyilkosok, a szexuális bűnben élők, és akik varázslással foglalkoznak, a bálványimádók, meg a hazugok — mindezek az emberek a tûz-tóba kerülnek, amelyben kén ég.

Ez a második halál.”



Jézus Krisztus a Messiás személye, története vagyis az Evangélium eseményei

nagyon nagyon valóságos és hiteles !

Isten tesz róla bizonyosságot jelek, csodák, gyógyulások szabadulások közepette.

Én láttam és látom Isten munkáját az én életemben és más emberek életébe erre nézek és nem ateista, hitelen, okult bölcsek mondásait idézgetem mikor az élő Istennel kapcsolatba lehet kerülni valamint a beszédét a Bibliát lehet olvasni és tanulmányozni.

A hozzád hasonló gondolkodásúak ott hibázzák el a saját erőmmel elérem-elértem én azt mondom Isten segítségével......

Az ember függő élőlény függ a teremtőjétől és rá van utalva a földi élete során.

2013. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 eric_one ***** válasza:
100%

A kereszténység szerint az emberek csak Jézus Krisztus által igazulhatnak meg, s nyerhetik el Istentől a bűnbocsánatot és az örök életet. A bibliai tényekhez ragaszkodó keresztények ezért elutasítják más vallásalapítók (Krisna, Buddha, Mohamed stb.) üdvösséget adó szerepét az istenkeresésben.


A kereszténység abban is különbözik minden más vallástól, hogy egyetlen egy vallásalapító személy sem állította magáról hogy Isten leszármazottja, vagy pedig azt hogy maga Isten lenne. Soha semmilyen vallásalapító személy nem támadt fel a halálból, mint Jézus Krisztus, ez is lényegi különbség. Mohamed prófétának vallotta magát.


Minden vallás szerint az embernek nincs szüksége megváltóra, saját magát képes megváltani, cselekedetei által. A Szentírás szerint viszont ellenkezőleg, minden embernek szüksége van a Megváltóra mivel önmagát senki nem képes megváltani.


Allah ítéletétől megszabadulni jó cselekedetek, az úgynevezett hit öt oszlopa, a sahada hitvallás mondogatása, napi ötszöri imádkozás, alamizsnaosztogatás, böjtölés ramadankor és mekkai zarándoklat által lehetséges. Ez a vallási program valójában az önmegváltás útja...

2013. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:

"Értem, tehát az rendben van, hogy te rögtön a kérdésednél minősíted a Bibliát, minősíted a keresztény alapelveket, és térítő munkát kezdesz folytatni a muzulmán hit felé, az rendben, igaz?"


Figyelj, ez egy kérdés, az oldal ezért van, tudtommal. Igen minősítés, mert beszél a Korán arról, hogy a Biblia (amit Isten kinyilatkoztatott) meg lett hamisítva:


" Hogyan kívánhatjátok ti muszlimok, hogy a zsidók legyenek nektek hívők, amikor egy részük hallotta Allah szavát, és miután megértette azt, tudatosan meghamisította? " (Korán 2:75)


" Ám jaj azoknak, akik saját kezükkel írják az írást, s aztán azt mondják: "Ez Allahtól származik", hogy elkótyavetyéljék azt potom áron. Jaj nekik azért, amit a kezük írt, és jaj nekik azért, amire szert tettek! " (Korán 2:79)


Azt nem mondtam, hogy ne menjünk bele vallási vitába, csak azt, hogy ne térjünk el a témától.


Amire választ próbáltál adni (4. pontom), ha észrevennéd összefügg az 5. és 6. pontommal.

Miről van itt szó, a 4. pontban? Az angyalok kijelentik, hogy Galileába újra láthatják Jézust:

15.nek!


" Aztán siessetek, vigyétek hírül tanítványainak: Feltámadt a halálból, előttetek megy Galileába. Ott viszontlátjátok. Íme tudtotokra adtam.” " (Máté 28:7)


A 6. pontba részletezem Jézus megjelenéseit. Magad is megvizsgálhatod, minden idézetet megadtam. Például Lukácsnál nem Galileába látják újra Jézust, hanem még Jeruzsálembe (pontosan még előtte megjelenik két tanítványának az Emmausz felé vezető úton, a katolikus Biblia lábjegyzetébe az szerepel, hogy: "Emmausz azonosítása bizonytalan", de nem lehet Galileába, mert "Jeruzsálemtől hatvan stádiumnyi távolságra" van, ami nagyjából 11 és fél km-re van. De az összes apostolnak Jeruzsálemben jelent meg):


" Még abban az órában útra keltek, s visszatértek Jeruzsálembe. Ott együtt találták a tizenegyet s társaikat. Azzal fogadták őket, hogy valóban feltámadt az Úr, és megjelent Simonnak. Erre ők is beszámoltak az úton történtekről, meg arról, hogyan ismerték fel a kenyértöréskor. Míg ezekről beszélgettek, egyszer csak megjelent köztük és köszöntötte őket: „Békesség nektek! " (Lukács 24:33-36)


Akkor most Galileába látták újra vagy Jeruzsálembe? Igen, ez nekem ellentmondás. Mivel nem használsz nicknevet, így nem tudom, hogy melyik vagy és milyen kérdésre gondolsz. Sajnálom...

2013. ápr. 30. 18:56
 19/58 A kérdező kommentje:
(15.nek!) Ezt a tetejére szerettem volna tenni, mert láttam, hogy időközbe több válasz is érkezett, de véletlenül középre sikerült. Csak azért írom, hogy senkit ne kavarjon össze.
2013. ápr. 30. 19:01
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
A stílusod muszlimhoz illő.
2013. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!