Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiteles Jézus feltámadásának...

Ms91 kérdése:

Hiteles Jézus feltámadásának története?

Figyelt kérdés

Megvizsgáltam a négy evangéliumot és kijegyzeteltem az eseményeket. Ezt egy előző kérdésemhez csináltam, de mivel ezzel a kérdés témájától eltértem, úgy döntöttem, hogy új kérdést írok a témáról. Íme a jegyzetem:


1. ASSZONYOK A SÍRNÁL:

- Máté: Mária és a másik Mária (28:1)

- Márk: Mária Magdolna, Mária, Szalome (16:1)

- Lukács: Mária Magdolna, Johanna, Mária (Jakab anyja) és néhány más asszony (24:10)

- János: egyedül Mária Magdolna (20:1)


2. ASSZONYOK CÉLJA:

- Máté: megnézni a sírt (28:1)

- Márk: Jézus testét bebalzsamozni (16:1)

- Lukács: Jézus testét bebalzsamozni (24:1)

- János: nincs említve


3. ANGYALOK A SÍRNÁL:

- Máté: egy angyal, az asszonyok előtt szállt le, előttük hengerítette el a követ és ráült (28:2)

- Márk: a kő már el volt hengerítve, a sírban találkoztak egy angyallal (16:5)

- Lukács: a kő már el volt hengerítve, két angyal jelent meg (24:2-4)

- János: a kő már el volt hengerítve (20:2), két angyal jelent meg (20:12)


4. AZ ANGYAL(OK) UTASÍTÁSA(I):

- Máté: az asszonyok szóljanak a tanítványoknak, hogy Galileába újra láthatják Jézust (28:7)

- Márk: ugyanaz (16:7)

- Lukács: nincs említve

- János: nincs említve


5. TANÍTVÁNYOK REAKCIÓJA:

- Máté: elmentek Galileába (28:16)

- Márk: nem hittek az asszonyoknak, nem hittek a két tanítványnak sem (16:11-13)

- Lukács: nem hittek (24:10-11), de Péter elment a sírhoz (24:12)

- János: nincs említve, de itt Péter és János mennek el a sírhoz, sőt! János előbb ér oda (20:2-10)


6. JÉZUS MEGJELENÉSEI:

- Máté: először az asszonyoknak (28:9), aztán Galileába a tanítványoknak (28:16)

- Márk: először Mária Magdolnának (16:9), utána két tanítványának (16:12), majd a tizenegynek, és szemükre vetette hitetlenségüket (16:14)

- Lukács: két tanítványnak (24:13), Péternek (24:34), majd a többi tanítványnak /nem Galileába!/ (24:36)

- János: Mária Magdolnának (20:13) majd a többi tanítványnak, szintén nem Galileába, hanem Jeruzsálembe (20:19)


MEGJEGYZÉS:

- Márk 16:8-20 és János 21. fejezete nem szerepel minden régi kéziratban, ezáltal nem lehet hiteles beszámoló.


[link]


[link]


Ha ilyen ellentmondások vannak a feltámadás történetébe és ez a két evangélium a befejezését illetően nem bizonyul hitelesnek, hogyan lehet hiteles Jézus feltámadása? Egyértelmű, hogy nem történt meg. Pál apostol ezt mondja erről:


" Ha pedig Krisztus nem támadt fel, nincs értelme a mi tanításunknak, s nincs értelme a ti hiteteknek sem. " (1Kor 15:14)


Ez nem jelenti azt, hogy Jézus személye jelentéktelen. Nekem is most kezd visszatérni a hitem, ahogy újra elkezdtem foglalkozni a témával, de számomra az igaz vallásnak az Iszlám tűnik. E vallás szerint Jézust nem ölték meg, hanem előtte magához vette Isten. A Korán így ír erről:


" és mivel azt mondták: "Megöltük Jézust, a Messiást, Mária fiát, Allah küldöttét" - holott valójában nem ölték meg őt és nem feszítették keresztre, hanem Jézushoz hasonlónak látták. Akik Jézust illetően összekülönböztek, azok kétségben voltak felőle. Nincs tudomásuk róla, csupán vélekedésüket követték. Bizony, nem ölték meg őt úgy, hogy bizonyosak voltak benne, ellenkezőleg, Allah magához emelte őt. Allah Büszke és Bölcs. (Korán 4:157-158)


Kérlek titeket, értékeljétek át hiteteket, vizsgáljatok meg több véleményt is. Kezdésnek például ajánlom ezt az előadást:


Jézus muszlim volt ? - Pierre Vogel:


http://www.youtube.com/watch?v=VQeOUyUpqtk


Pierre Vogel protestáns keresztény volt, mielőtt áttért az Iszlámra, ismeri a Bibliát is, sőt a Bibliából érvel az Iszlám igazságáról. Mindenkinek csak ajánlani tudom.


Azoknak pedig, akik megítélik az Iszlámot, anélkül, hogy megvizsgálnák, mit vallanak a muszlimok (nem pedig azt, hogy mit mondanak a keresztények az Iszlámról), azoknak azt ajánlom, hogy gondolkozzanak el ezen:


" A tudatlanságod legmagasabb foka az, amikor elutasítasz valamit, amiről nem tudsz semmit. " /Wayne Dyer/


Alhamdulillah! (Dicsőség és hála Istennek!)



2013. ápr. 30. 15:38
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit?Úgyse érdekel mit válaszolunk.Menj el egy katolikus paphoz,kérdezd õt is errõl,ő talán meg tud gyõzni.
2013. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Szia !


Keresztényként nem fogok hitetlen lenni abban amiben hiszek, nem fogok áttérni más vallásra amit javasolnál, hogy szerinted hitelesebb, sok-sok keresztény így gondolja.



Mi a célod ezzel a logikai eszmefuttatással?


Mi értelme volt ezen a hosszú mondanivalódat ideszerkeszteni?


Gondolod ezzel megtaláltad a szenzációs dolgot az emberiség problémájára?


Leleplezed a Bibliát ?


Megvilágosodnak a keresztények?



Vagy keresztények százait teszed hitetlenné, teszed hiteltelenné előttük a Bibliát és az Evangéliumot ?



Mások is próbálkoztak hasonlóval de nem jött nekik össze annál az oknál fogva mert Isten igazolja az ő beszédét, hogy IGAZ !

Ezért nincs értelme tovább ehhez a témához írni bármit is.

2013. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:

Szia!


"Mi a célod ezzel a logikai eszmefuttatással? "

Ehhez hasonló kérdésre már válaszoltam.


"Mi értelme volt ezen a hosszú mondanivalódat ideszerkeszteni? "

Az, hogy megtudjam, ti hogyan vélekedtek róla. Megtudtam...


"Gondolod ezzel megtaláltad a szenzációs dolgot az emberiség problémájára? "

Ez nem is volt téma, de ha már így kérdezed, akkor a válaszom: igen


"Leleplezed a Bibliát ? "

Nem a Bibliát, hanem a meghamisítás és ellentmondásosság tényét.


"Megvilágosodnak a keresztények?"

Úgy látszik, hogy nem...


"agy keresztények százait teszed hitetlenné, teszed hiteltelenné előttük a Bibliát és az Evangéliumot ? "

A Biblia (és ebbe az Evangéliumok is beletartoznak) eredeti formájában Isten kinyilatkoztatott Szava volt. De emberek meghamisították, így már Isten és emberek szava lett belőle. Ezért is vannak az ellentmondások. Már mondtam, csak ezt az egy példát hoztam fel, de van több is.


"Ezért nincs értelme tovább ehhez a témához írni bármit is."


Ebben igazad van, nincs értelme tovább írni ide, én sem fogok, köszönök minden választ. Sziasztok

2013. máj. 3. 14:17
 44/58 anonim ***** válasza:
31%
a kereszteny irasok tulnyomo resze jo par szaz evvel kesobbi keletuek tehat hiteltelenek!!sokszor regi gnostikus evangeliomok atirasarol van szo,ugy hogy a vegere az eredeti szovegnek az atirthoz semmi koze se maradt!!
2013. máj. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

Van egy másik történet is a Bibliában, ahol látszólagos ellentmondás van.


Apcs 22:9 Akik pedig velem valának, a világosságot ugyan látták, és megrémültek; de annak szavát, aki velem szól vala, nem hallották.


Apcs 9:7 A vele utazó férfiak pedig némán álltak, hallva ugyan a szót, de senkit sem látva.


Látszólag ellentmondás, pedig csak úgy kellene olvasni, hogy Pál szavát hallották, a fényt látták, de hogy kivel beszélt, nem látták, és aki vele beszélt, nem hallották.


Éppen ilyen az általad említett ellentmondásnak tűnő történetleírás. Amúgy Krisztus feltámadásának ténye a legcsekélyebb mértékben nem befolyásolja a történetleírás esetleges pontatlansága. Mivel nem titkolt dolog, hogy az evangéliumokat emberek jegyezték le. A leírásoknál a fontosabb elemek pontosan megegyeznek. Jézus sírjánál a követ elhengerítette az angyal, Jézus feltámadt és többször megjelent a tanítványoknak. De az általad emlegetett ellentmondások nem léteznek.


De nézzük az elején említett példából okulva megnézni, hogy mi is történhetett.


Véleményem szerint egy angyal elhengerítette a követ, az őrzők megrémültek, de mindezt Máriáék nem látták, ahogy az evangélium nem is említi, hogy a szemük láttára tette volna ezt. Odaérve két angyal volt ott. Máté elbeszélésében nincs arról szó, hogy hány angyal volt ott, csak az, hogy az angyal szólt hozzájuk, és hogy mit mondott. Amúgy megjegyzem, hogy tök mindegy, hogy hányan voltak, a lényeg, hogy mit mondott.

Márknál szintén csak annyi van, hogy a jobb felől ülő szólalt meg. Nincs arról szó, hogy hányan voltak. És teljesen mindegy is, mert a fő, hogy mit mondott.

János evangéliuma szintén teljesen megerősíti azt, hogy két angyal volt ott, viszont az elbeszélés szempontjából lényegtelen, mert egy angyal beszélt velük.

Az, hogy nem tér ki mindegyik a részletekre nem újdonság. Mindegyik kiegészíti egymást, de nem ellentmondásosak egymással.

Ezzel egyszerűen fel lehet oldani a látszólagos ellentmondást az első három felvetésedre.


A negyedik felvetésedben nincs semmilyen ellentmondás, gondolom erre te is rájöttél, nem is értem, hogy miféle buzgalmadban próbáltad látszólag kibővíteni a felsorolásodat, hogy úgy tűnjön minél több baki van a történetben.


Az ötödik esetében Máténál nincs részletezve a sírlátogatás, csak annyi, hogy Mária átadta az üzenetet, és ők ekképpen is cselekedtek. Nincs minden nap, minden perce részletezve.

Ugyan ez olvasható Márknál, attól, hogy nem hittek, nincs ellentmondás. Sőt, János evangéliuma részletezte, hogy mennyire nem hittek neki, mert Tamásnak az sem volt elég, hogy látja, de még a sebeibe is bele akarta dugni az ujját, majd csak akkor hitt volna neki.

Lukácsnál nem az van, hogy ki ért előbb a sírhoz, Péter, vagy János, hanem az, hogy Péter is odament, és nem talált ott senkit. János kiemelte, hogy Pétert leelőzte, hiszen valamennyire az ő saját szemszögéből meséli el a történteket, és ezt az információt kiemelte, de ettől még semmilyen ellentmondásba nem keveredett a többi evangélium leírásával.


A hatodik pontban Máténál egyértelmű, hogy Galileába mentek, de Márk erre nem tér ki, tehát ebben itt nincs ellentmondás. Próbálod ellentmondásként feltüntetni, hogy milyen sorrendben találkozott emberekkel, de sehol nincs az, hogy másodszor, vagy harmadszor kivel és hol találkozott, nincs számszerűsítve. Az egyértelmű, hogy először Máriának jelent meg. Ezen tényen nem változtat egyik evangéliumi beszámoló sem, illetve az sem, hogy utána többeknek megjelent. Hogy melyik történetíró mit emel ki ezekből, az egy másik kérdés, de ettől még nem lesz ellentmondásos.

Lukácsnál kiemelted, hogy nem Galileába volt. Jézus Galileába rendelte őket, Galileába ment fel a mennybe, ez olvasható Máténál, és ezt erősíti meg az Apostolok Cselekedetének első fejezete is. Viszont a tanítványoknak többször megjelent nemcsak Galileába, hanem Jeruzsálem közelében is negyven napig. Nincs ellentmondás. Attól, hogy egyes beszámolók nem térnek ki a mennybemenetelének részleteire, és nem részletezi, hogy az hol volt, attól még nincs ellentmondás. Galileába rendelte őket, hogy ott találkozik velük, de nem azt mondta, hogy csak ott találkozna velük. Azért rendelte őket oda, mert ott ment a mennybe, ott kellett kezdeniük a szolgálatot a tanítványoknak, ott töltetett ki rájuk a szellem.


Ajánlok figyelmedbe egy másik látszólagos ellentmondást, mégpedig a születésével kapcsolatban. Máté és Lukács beszámolója merőben ellentétes, egészen addig, míg el nem vetjük azt a beidegződést, hogy nem a kisded Jézushoz jöttek a napkeleti bölcsek.

Ezzel kapcsolatban olvashatsz erről:

[link]


A kérdésed többi részéhez annyi hozzáfűznivalót azért tennék, hogy Mózesnél nem Mohamedről szólt, bármennyire is szeretnétek bemesélni. Ugyanis mikor Mózesnek mondta az Úr, akkor még híre hamva nem volt sem Izsáknak, sem Izmailnak. Mózes népéről beszélt.

„Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!”

Ez teljesen párhuzamban van a beszámolók alapján hallott kijelentéssel:

Mk 9,7 „És felhő támada, mely őket befogá, és a felhőből szózat jöve, mondván: Ez az én szerelmes Fiam; őt hallgassátok.”

Mohamed kereskedő volt, aki elkezdte vizsgálni a vallásokat. A nyilvánosságban lévő kereszténység akkorra elbálványozódott annyira, hogy vizsgálat nélkül elvetette. A zsidóság felé fordult, és elkezdte elemezni a Tórát. Sajnos egy rossz Tóra magyarázat a Korán, nem egyéb. Egyetlen próféciát nem tartalmaz, Mohamed egy akkori teológus volt, aki értelmezett egy iratot. Nem végzett semmi maradandó dolgot, mely említésre méltóvá tette volna. Nem gyógyított, nem támasztott fel senkit, nem prófétált. Nem ő alapított vallást, hanem a fanatikus követői, akik szent könyvet kreáltak az írásából.

Van, tudod egy nagy különbség a mohamedán és a keresztény vallás között. Az egyik azt mondja, hogy az ember áldozza fel magát Istenért, a másik azt, hogy Isten fia feláldozta magát az emberért. Istennek nem kellenek emberi áldozatok, az áldozatok Krisztusra mutattak. Ezt nem látta Mohamed, nem értette. Honnan tudod, hogy Mohamed próféta volt? Mert mondott valami olyat, ami prófécia? Szerintem semmit. Jézus az Úr, királyok királya. Próbálj egy kicsit nyitottabb szívvel olvasni a Bibliát, mert egy ellentmondás sincs benne.


Mt 13,14 És beteljesedék rajtok Ésaiás jövendölése, a mely ezt mondja: Hallván halljatok, és ne értsetek; és látván lássatok, és ne ismerjetek:

2013. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

Ebből csak egy valamire szeretnék reagálni, pedig a többire is tudnék, de már értelmetlennek látom, ráadásul a témától is eltérne.


" Jézus Galileába rendelte őket, Galileába ment fel a mennybe, ez olvasható Máténál, és ezt erősíti meg az Apostolok Cselekedetének első fejezete is."


Galileába ment fel a mennybe?

"Akkor az Olajfák hegyéről, amely Jeruzsálem mellett van egy szombatnapi járóföldre, visszatértek Jeruzsálembe..." (ApCsel 1:12)


Ez itt nagyon nem Galilea!

2013. máj. 4. 22:23
 47/58 anonim ***** válasza:
100%

hat nem

az olajfak hegye es maga yirusalaim is YUDEA-ban van!

galilea onnet ugy jo 250-kilometerre van,es az nem egy "szombatnapi" jarofold!!

sabbatkor ugyanis egyetlen zsido sem kelt utra!!

2013. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Így van, köszönöm a tájékoztatást, és bocsánat, nagy ostobaságot írtam.


Viszont van egy jó hírem. Ugyanis Galilea szó jelentése: környék. Tehát Jeruzsálem környékén maradtak. :) Ez milyen?


Sajnos a szó nincs lefordítva, ahogy ilyennel találkozni máshol is.


Sámuel II. könyve 24. rész


1. Ismét felgerjede az Úrnak haragja Izráel ellen, és felingerlé Dávidot ő ellenek, ezt mondván: Eredj el, számláld meg Izráelt és Júdát.


Krónika I. könyve 21. rész


1. Támada pedig a Sátán Izráel ellen, és felindítá Dávidot, hogy megszámlálja Izráelt.


Itt sincs lefordítva a sátán szó, ugyanis az ellenséget jelent. Az Úr ellenséget küld Dávid ellen, ami felindítja Dávidot, ugyanis az előző fejezetekben azt olvashatjuk, hogy hogyan győzi le az ellenségeket Dávid az Úr által.


Én nagyon szeretem az ellentmondásokat a Bibliából, mert még egyetlen egy sem állta meg a helyét. Nem volt feloldhatatlan ellentmondás a Bibliában. Az összesről kiderült, hogy következetlen, megvizsgálatlan kritika, nem egyéb.


Én is kérdezhetek dolgokat a Koránból?

A 19 szúra, 66. versében Mohamed megkérdezi, hogy: Amikor meghalok, a földbe temetnek, és porrá válnak a csontjaim. Ez minden? És mi történik utána?


Mohamednek fogalma sem volt, hogy hová kerül. A nagy próféta.


18. szúra, 86. vers:

"Amikor (Zul-quarnain) elérte azt a helyet, ahol a Nap nyugovóra tér, egy sötét tavat talált"


Tudományosan elfogadható-e, hogy a Nap egy sötét tóba megy le?


A Korán tele van tudományos tévedésekkel, nem szent könyv.


4. szúra 89. vers:

„Allah megparancsolja, hogy aki elhagyja az Iszlám egyházat, vagy másokat erre buzdít, azt fogják el, és öljék meg”


Több, mint 100 parancsolat van a Koránban, ami a nem muzulmánok megölését írja elő.


Az Iszlám olyan vallás, amelyben Isten arra szólít fel, hogy küldd el a fiad, hogy meghaljon Őérte. A keresztény vallás azt tanítja, hogy Isten az Ő fiát küldte el, hogy meghaljon miértünk.


Miután több tízezer nem Muzulmánt mészároltak le Iránban, a Khomeini ajatollah a következőket mondta: „Perzsiában eddig nem haltak meg emberek … csak vadállatok”


3. szúra 105-106

„ A nagy utolsó megváltáskor csak fehér arcok menekülnek meg. A fekete arcok elkárhoznak.”


4.szúra 3

Férfiak vegyetek feleségül annyi nőt, amennyit csak akartok! Egyet, kettőt, hármat vagy négyet!


Az iszlám szerint négy feleségük lehet. Ezért vesznek feleségül hármat, és egyet ágyasnak tartanak, elvesznek valaki kis időre, aztán elválnak.


Muszlim 1, 462

Allah apostola ezt mondta: „Amikor felkeltek és megmosakodtok, háromszor tisztítsátok ki az orrotokat, mert az ördög az éjszakát az orr belsejében tölti.”


A jó muzulmán reggel felkel, vizet szív az orrába, és háromszor kimossa.


Az orrukba ott akkor valami más van, de nem az ördög.


Bakhari IV. 516

„A sátán az orr felső részében lakozik egész éjjel.”


Allah apostola ezt mondta:

„Imádság közben senki ne emelje fel szemét az égre, mert annak a szeme elragadtatik”


Muszlim III 5113 DCCCLXII és 5114-5120

Allah hírnökei szerint a nem muzulmánoknak hét belük van, a muzulmánoknak csak egy.


A muzulmánok és a nem muzulmánok biológiailag is különböznének?


Soroljam még? A Korán és az Iszlám tanítás egy tévedés. Mohamed nem volt próféta, nem prófétált SEMMIT! De menj csak hamis vallás felé. JHWH megmondta, hogy pogányok fogják taposni Jeruzsálemet. Az Iszlám pogány vallás. Gyűlölettel, harccal, tévedésekkel.

2013. máj. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

48-as!

csakhogy!

Yudea es Galilea kozt ott van meg SAMARIA is!!!

az a "kornyek" a Yam Kinnereth-re-(Galilea-i To)-ertendo,es nem Yirusalaim-ra!!

Yirusalaim legmesszebb eso kornyeke ugyanis Har Homa!!

2013. máj. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

a yeshua hivok figyelmebe ajanlom tanulmanyozasra,;

Sirbarlang Talpioth-ban!

2013. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!