Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kezdem elveszíteni a hitem,...

Kezdem elveszíteni a hitem, mit csinálunk rosszul?

Figyelt kérdés
Négy éve vagyunk házasok a férjemmel. Igyekszünk Isten törvénye szerint élni. De kb egy éve csak esünk lefelé a lejtőn, anyagi szempontból. A férjem elveszítette a munkáját, igaz találtunk másikat, de fele fizetést kap, mint korábban. Ez azért nehéz, mert albérletben élünk, két pici gyerekünk van. Én velük vagyok otthon. Csakhogy nincs családi pótlék, gyes, gyed. Most az albérlet árát fel akarják emelni, amit mi képtelenek vagyunk megfizetni. Így mennünk kell, de nem találunk ilyen árban másik lehetőséget, csak drágábbat. Éjjel-nappal könyörgöm az Úrhoz, hogy segítsen ki minket ebből a helyzetből, de semmi választ nem kapok. Már kezdek kétségbeesni. :((((
2013. máj. 20. 18:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

„Mert hiába beszélem jól a nyelvet, annyira azért még nem megy, főállást tudjak vele vállalni.”

Angol nyelvtudás nem fejlődik magától, még ha kint van is az ember anyanyelvi környezetben. Sokan elkövetik ezt a hibát, s még évek múlva is alig fejlődnek. Aktívan kell fejleszteni!

Legjobb módszer a szöveghallgatás, mégpedig nem nehéz szövegek hallgatása, sok alkalommal ugyanazt a szöveget.

A. J. Hoge módszeréről van egy kis gyűjtésem:

[link]


Fenti ipse tanácsa, hogy hallgassunk gyerekmeséket. Egy nagyon jó honlap, mp3-ommal és szöveggel, ingyen, rengeteg anyag:

[link]

2013. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, azért írtam, mert úgy gondolom, családipótlék alanyi jogon jár és egyszerűen utána kell járni, hogy az ember megkapja. Tehát ezért írtam, amit írtam!
2013. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy nem fejlődik magától a nyelvtudás. Leülni tanulni képtelenség, akinek van otthon egy 2 éves és egy 15 hónapos kisgyereke, tudja miről beszélek.

Szinte egész nap szól a tv ( gyerekmesék) hogy gyakoroltam és hallgassam a nyelvet. Ettől többet ezen a téren nem tudok tenni.

2013. máj. 20. 22:37
 14/25 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy mivel katolikus létemre elkezdtem a baptista gyülekezetbe járni, mert jobban megszeretném ismerni a Bibliát, ez nem jelenti-e azt, hogy hűtlen lettem a vallásomhoz, Istenhez. És, hogy nem-e ezért történnek velünk ezek a nehézségek.
2013. máj. 20. 22:40
 15/25 Lebannen ***** válasza:
Melyik országban élsz?
2013. máj. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Isten nem a katolikus egyház, és nem is a baptista egyház, viszont mindkettő közösségben ott van. Hiszen Jézus maga mondja: "Ha ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben én ott vagyok közöttük"

Szerintem ne aggódj Isten miatt, hiszen a valódi lényeg, hogy olyan felekezetbe járj (legyen az katolikus vagy baptista), ahol érzed Isten jelenlétét. Isten a szíveket vizsgálja, és igazságosan ítél, tehát ha jószándékkal mész oda, Isten miatt, nincs miért aggódnod. Ha ott megtalálod Őt, akkor pedig maradj ott. :)

2013. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
ha azt hiszed hogy par miatyanktol majd helyrejon az anyagi helyzeted akkor meg sok kinlodas var ratok...
2013. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Az üdvösség egyetlen feltétele a Jézus Krisztusban mint személyes Megváltóba való hit. Felekezettől függetlenül!


„Igen tudom, hogy nem fejlődik magától a nyelvtudás. Leülni tanulni képtelenség, akinek van otthon egy 2 éves és egy 15 hónapos kisgyereke, tudja miről beszélek.”

Ez tényleg nem lehet könnyű. Hosszú távon is kint terveztek maradni vagy visszajönnétek inkább Mo-ra?

Egyébként nem akartalak lelombozni a nyelvtudással kapcs, több ismerősöm is kiment, nem hiszem hogy perfekt tudással és találtak állást, pl. pénztárosit egy szupermarketben.

Az jó, hogy nem egyedül kell megküzdened, ketten többet tudtok tenni, hogy egyenesbe jöjjetek.

2013. máj. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Mexikóban élünk, a férjem mexikói. Tudom, hogy nem akartál lelombozni a nyelvtanulással. :)

Azt is tudom, hogy pár miatyánktól nem jön rendbe az anyagi helyzetünk, viszont Isten nélkül nem tudom elképzelni, hogy valaha ir rendbejönne, vele azért több esélyünk van nem?

2013. máj. 21. 15:40
 20/25 A kérdező kommentje:
Nem tervezzük a hazaköltözést, habár az Úr útjai kifürkészhetetlenek. A férjem pár hónapja sikerült új állást találni. A cég magyar, a központi iroda is Budapesten van. Lehetséges, ha jól bejön a munka, lehetőséget kap, hogy hazamehessünk.
2013. máj. 21. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!