Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi az elmekontroll...

Jehova Tanúi az elmekontroll áldozatai? Van kiút belőle?

Figyelt kérdés

Mi az elmekontroll? Vajon miért alkalmazzák ezt a manipulációs technikát a politikában, reklámiparban, és egyes vallási csoportok vezetői? Mi alapján ismerhetem fel, hogy engem is befolyásolni tudtak?


Nézd meg ezt a rövid videót, és érdemben tájékozódhatsz az elmekontroll manipulációs technikáról!


http://www.youtube.com/watch?v=MHNCaxQ2kZw



2013. máj. 28. 10:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Katy-nek!


Üldöznek titeket? Kik és hol?


Ez továbbra is érdekelne.


Várom a válaszodat.

2013. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"4 éve özvegy vagyok és napi szinten tejet és kenyeret eszem mert erre futja.Nem szívesen fogadok el segítséget mindig, mert szégyenlem a helyzetemet amit nem Én okoztam. "


De internetre azért futja, érdekes módon mindig itt lógsz (sajnos):D

2013. máj. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Ott az igazság!! :)


Ez nekem is eszembe jutott, de nem akartam ilyen pofátlanul az arcába dörgölni, hisz ettől nekem nem lesz jobb, de neki sem. Viszont a kimondott igazsággal egyet kell, hogy értsek, hisz nem csak én látom így a dolgot.

2013. jún. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Van élet az Őrtorony után!


Félelem és elmekontroll 1-4.


[link]

2013. jún. 13. 22:07
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. "



Kinek a nevéért? Titeket üldöznek? Kik?

2013. jún. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Manapság már nem nagy kunszt a net. A miénk korlátlan, és 3500ft-ba kerül telefonnal, tévével együtt. Nem járok moziba, a neten olvasok könyvet, a turiból öltözködöm, és a kirándulás is luxus. Egy,amihez ragaszkodom, és szórakoztat: a net. Szerintem nem szabad a Katy helyzetét ebből megítélni. Ellenben szeretetteljes dolog lenne, ha egy számlaszámot nyítnánk, és megmutatnánk, mit tudunk mi keresztények. :o)
2013. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Hasznos volt valakinek a belinkelt videó?
2013. júl. 3. 21:02
 28/31 A kérdező kommentje:

Miért alkalmazza ezt a manipulációs technikát az Őrtorony? Tudjuk, hogy az Ördög áll mindenféle manipulálás mögött...


Szegény tanúkat kihasználja egy az egyben a Szervezet, ők meg VÉDIK az életük árán is! Szép! :(


Ehhez kell gyomor a Vezető Testület részéről!

2013. júl. 6. 07:49
 29/31 anonim ***** válasza:

Megcsavart nyelvezet: a csoporttagok ’gondolkodásában’ egy újfajta szókincs kezd kialakulni, amely a tanítások absztrakt és szűk paraméterei közt használható csak. A „szakkifejezések” hatásosan megóvják a tagokat a kritikus gondolkodástól azáltal, hogy egyfajta ’fekete-fehér’ mentalitást erősítenek meg. Klisék és elferdített fogalmak használata károsan befolyásolja a gondolkodás képességét.


A tanítás a személy elé van helyezve: Mindenféle emberi tapasztalat, amiket az illető személy a csoport tagjaként vagy még az az előtti időkben élt át, leszűkítetten és ellentmondást nem tűrően az abszolutnak számító tanításokon keresztül van értelmezve, még akkor is ha egy személyes tapasztalat ellentmond a dogmáknak.


Az egyéniség feladása: megmentés csak a csoporton belül létezik. Akik elhagyják azt, azok zsákutcába kerülnek.


Lifton az elmekontrollt alkalmazó csoportok közös tulajdonságaiként határozta meg a vezetők az irányítás misztikus forrásának állították be magukat, igényt tartottak az egyedüli igazság és megmentés kizárólagos csatornájára, megkérdőjelezhetetlenek, megkövetelték a másoktól való elkülönülést a tagoktól és kizárással büntették meg a távozókat.

Azt hiszem, ezt nem kell taglalni, hogy ez igen központi tanítása az Őrtorony Társulatnak.


Teljes cikk is megtalálható a neten!

2013. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Van! Csak kéne gondolkodni hozzá, de nekik az nem megy....
2013. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!