Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a keresztényeket jobban gyűlölik Jézus nevéért, mint a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúival kapcsolatban mindig csak azt hallom, hogy a királyság termük miatt az őrtorony miatt meg a házról házra járkálásuk miatt szitkozzák őket, hogy takarodjanak a ##### ######-ba.


Én meg ha csak előveszem a Bibliámat, vagy szólok pár szót Jézusról, akkor rögtön megosztják velem szatirikus véleményüket Krisztussal kapcsolatban, majd elküldenek azzal, hogy dugjam a s3gg3mb3 az én aranyos kis Bibliámat.



2013. jún. 3. 15:06
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
9%

"Ez már hülyeség. Én jelöljem meg magam, hogy valaki, akik azt az alapvető emberi normát nem képesek betartani, hogy ne zaklass másokat az utcán/buszon/otthon hülyeséggel, elkerüljenek?"


KINEK az "alapvető normája", hogy nem szabad sehol sem másokat megszólítani hitkérdésben? Mert úgy tudom, hogy ezt még az alkotmány sem tiltja meg - nem is véletlenül. Ugyanis ez éppúgy hozzátartozik az alapvető emberi jogokhoz, a szólás és véleménynyilvánítás szabadságához, mint minden elfogadott vallásgyakorlat. Jehova Tanúinak a vallásgyakorlatuk szerves része a tanúskodó munka, csakúgy, mint az első sz.-i Krisztus-követőknek volt.

2013. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Elmondani és nyilvánosan vállalni a véleményedet a szólásszabadság része. Embereket zaklatni nem az.
2013. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
9%

Kedves gyakorivalasz2! Már megint a "zaklatás"... Ezért írtam reggel:


"Egyébként nagyon inkorrekt érvelés "zaklatásra" hivatkozni, mert ha pontosak akarunk lenni, akkor a büntetőjogban megvan világosan határozva a szó valódi jelentése. Ebben az esetben pedig NEM ERRŐL VAN SZÓ, egy teljes mértékben szubjektív meghatározás, mert kinek, mi a "zaklatás"? Van, akinek már az is zaklatás, ha Jehova Tanúiról hall a TV-ben, vagy ha megjelennek az utcában."

2013. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül, ha nem is jogi értelemben, de a térítők zaklatnak másokat. Megállítják az utcán, nem hagyják nyugton utazni a tömegközlekedési eszközökön, felkeresik az otthonaikban és olyasmiről magyaráznak az embereknek, ami egyszerűen nem érdekli őket. Ez konkrétan bunkóság.


Jobban tetszik, ha lebunkózlak, mintha azt mondom zaklatsz másokat? Csak mert egyik sem kevésbé igaz a másiknál.

2013. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Egy egyszerű példán keresztül megvilágítanám, hogy miért nincs semmi köze a bibliában megjövendölt világméretű tanítványképző munkának a "zaklatáshoz": tegyük fel, hogy éjszaka van, valakinek ég a háza, és békésen alszik az emberünk a családjával bent az égő házában. Nem vesz észre semmit, mert nem éber, alszik az istenadta az egész pereputtyával együtt. Valaki(k) kintről észreveszik, és rohannak be a házba, hogy felébresszék a családot, nehogy nagyobb baj legyen. A bennlévők vajon hogyan reagálnak?


1.

Nem veszik komolyan, mert a házat olyan "csodálatos" csúcs-szuper tűzvédelmi rendszerrel szerelték fel, ami még a világon sincs máshol. Ezért lehetetlennek tartják az egész történetet, amit elmondanak a segítők. Kikergetik a jó szándékú figyelmeztetőket, és alszanak békésen tovább, míg a fejükre nem dől a csodálatos házuk.


2.

Komolyan veszik az ébresztést, gyorsan összeszedik magukat és kimennek a házból.


Szerinted ma melyik van a két verzió közül? Egyértelmű, hogy az első variáció, hiszen az emberek túlnyomó többsége nem veszi komolyan a figyelmeztetőket, hanem békésen aludnak tovább - mondván, hogy "nincs, nem lehet itt semmi baj, ki van zárva, hogy baj legyen, ezek csak vaklármáznak itt nekünk". Pedig az emberiség "háza" már jó ideje ég, sőt lángol! És ezt nem csak Jehova Tanúi mondják, hanem sok tudós is, mindenféle tudományterületről...

Ennyi.

2013. jún. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Szerinted ma melyik van a két verzió közül? Egyértelmű, hogy az első variáció"


Szerintem meg a harmadik. Nincs tűz, mégis hajnal háromkor betyárkodnak a csengővel és elvárják, hogy mosolyogjanak hozzá, mert jó poén.

2013. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

"...nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak"

Csak azt felejtik el sokan, hogy ennek úgy lenne illő működnie, hogy a hiteddel példamutató összehangban, boldog és teljes életet élsz, és ez esetleg felkelti valaki érdeklődését a környezetedben és rákérdez, hogy "mégis hogyan csinálod"? És akkor szólsz pár szót Jézusról. Most komolyan, el tudsz képzelni olyan szituációt, hogy egy vadidegen embernek előveszel egy ilyen személyes témát, és nem tartja tolakodónak, nem reagál pontosan úgy, ahogy leírtad? Ezzel csak ellenséges érzéseket szítasz. Nekem legalábbis ez a vélményem.

2013. jún. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves "gyakorivalasz2"!


Te valójában az elsőt mondod!


És kedves 27-es! A példamutatás csak az egyik módszer, sőt alap, ami elengedhetetlenül szükséges ahhoz, hogy sikeres legyek a tanúkosdómunkámban. De nem az egyetlen.

Sokan vannak, akik szelídek, nem szólnak kettőt sem, de ez nagyon kevés Jézus igazságait átadni. Ez legfeljebb akkor működhet jól, ha közeli hozzátartozó az illető, aki tudja, hogy ki vagyok, miért vagyok olyan, látja a pozitív változást rajtam. Igen, az ilyenről mondják, hogy szó nélkül nyeretnek meg. De azt mondja a Biblia, hogy a hit hallásból van..., Pál apostol szerint.

2013. jún. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Nem, te mondod, hogy az elsőt mondom.
2013. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Igen, talán ez igy is van.

Szerintem azért van ez, mert a Biblia szerint az Igaz Keresztyéneket fogják gyűlölni és utálni, Jehova Tanúi pedig nem azok :)

2014. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!