Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a keresztényeket jobban gyűlölik Jézus nevéért, mint a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

A Jehova tanúival kapcsolatban mindig csak azt hallom, hogy a királyság termük miatt az őrtorony miatt meg a házról házra járkálásuk miatt szitkozzák őket, hogy takarodjanak a ##### ######-ba.


Én meg ha csak előveszem a Bibliámat, vagy szólok pár szót Jézusról, akkor rögtön megosztják velem szatirikus véleményüket Krisztussal kapcsolatban, majd elküldenek azzal, hogy dugjam a s3gg3mb3 az én aranyos kis Bibliámat.



2013. jún. 3. 15:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
27%

"Amúgy a legnagyobb állami, lassan világméretű vallást, az evolúciót se kéri a kutya sem, még is azzal tömik a 9 éves gyerek fejét alsóban, hogy hány milliárd éves a Föld és hogy a majmoktól származunk."

Na, azért te nagyon el vagy tévedve...

1. Az evolúció nem egy vallás! Ez egy tudományos elmélet (értsd, rengeteg kísérlet, mérés, megfigyelés támasztja alá, bizonyítva van).

2. A tudományok alapvető ismerete nem hitkérdés. Nem választáson alapul, hisz a vallásokkal ellentétben nincs tucatnyi tudományos nézet. Van egy tudomány, aminek alapvető ismerete az alapműveltség része.

3. Az evolúciónak mi köze a Föld kialakulásához?

4. A vallásokról is tanulnak az iskolában, a világunk működéséről miért ne tanulhatnának? Az evolúció ismerete a biológiában épp olyan alapvető, minthogy a kisdiák megtanulja például, hogy mi az az egyenlet a matematikában.

2013. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Azért mert nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak."


Rendben van,te ebben hiszel.Nincs ezzel semmi baj.Ott kezdődik a probléma,hogy nem használod kellőképpen a fogaskerekeidet,nem képzeled magad bele a másik ember helyzetébe,csak mész előre szemellenzősen,hogy neked meg kell nyerni a lelkeket.Pedig biztos,hogy lenne más útja is ennek.

Hány lelket sikerült ezzel a módszerrel megnyerned az Úrnak? Magad vázolod fel,hogy működésképtelen a dolog,hiszen rögtön elutasítást kapsz.Sejtheted,hogy ez nem az Úr módszere,csak annak hiszed tévesen.

2013. jún. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 szpeti1991 ***** válasza:
91%

A keresztényekre vonatkozó evangelizációs parancs nem durva, erőszakos térítésre kötelez. Sőt, elveti azt.

Mutasd meg életeddel, hogy milyen a jó keresztény, és akkor máris teljesítetted Isten kérését.

Vagy olyan programokon kell ezt tenni, amely szándékosan ezért van. Én például éppen a múlt hétvégén voltam egy ilyen katolikus rendezvényen, oda az jött, aki hallani akart róla. Sokkal jobb, hidd el. Ezen felül életemmel próbálok példát, örömet, fényt sugározni.


A tudományos elméleteket persze, hogy tanítják az iskolában, mivel ezek hozzátartoznak az alap- és középszintű műveltséghez. Értsd: nyolc általános. Ez ma valóban kötelező. Ez van. Mondjuk nagy baj lenne, ha máshogy lenne :)

2013. jún. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
64%

"Amúgy a legnagyobb állami, lassan világméretű vallást, az evolúciót se kéri a kutya sem"


Ennek oka lehet, hogy az hírből sem vallás. Nem is világnézet vagy ideológia.

2013. jún. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy bele szólok

De Jézus is beszélt idegeneknek a bibliai dolgokról úton út félen ha kérték hanem.

Sőt nem azért, de azt olvastam, hogy 70 embert elküldött a hitről beszélni, meg az országról, akkor Jézus is elküldték valahova? S más vallásúaknak is, hogy hagyják ott azt a vallást, és jöjjenek ide.

2013. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
a Jehova tanuit egyaltalan nem Jezus miatt gyulolik, nem Jezusert szenvednek ezt azert nem kellenne elfelejteni, ugyhogy hiaba mondjak hogy Jezus megmondta hogy uldozni fogjaj oket es gyulolni, de ez sajnos nem rajuk vonatkozik, ugyhogy folosleges nekik martirkodni.
2013. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Névtelenül nevű ***** válasza:

A Jehova tanúival kapcsolatban a legfontosabb a megelőzés. Érdemes informálódni ezzel a vallásszervezettel kapcsolatban, főleg azoknak, akik még nem érzik amit az előttem hozzászólók már tudnak, hogy veszélyesek.

Családra, lélekre, kapcsolatokra. Lélekromboló hamis irányzat.


Informálódjatok.

https://www.youtube.com/watch?v=-l5UIRvxuvs

Üdv, Névtelenül.

2013. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
8%

Vidiripi


gyakorivalasz2


"Valami ilyesmire tippeltem. Akkor ne is csodálkozz, ha elküldenek a fenébe. Idegeneket zaklatni olyasmivel, amire nem kíváncsi, egy polcra tesz téged a jehovásokkal, krisnásokkal és a többivel, akiktől lépni nem lehet az utcán. Egyszerűen bosszantod az embereket."


Pont ugyan így vagyok a reklámokkal. Bosszantanak de még is akárhová megyek mindenütt vannak reklámok. Viszont el kell ismernem hogy vannak olyan dolgok is amelyek pont a reklám miatt keltették fel az érdeklődésemet.

Viszont addig fogalmam sem volt róla hogy létezik.

Ha gondolod indíthatnál egy mozgalmat hogy az emberek akik nem akarnak hívő emberekkel beszélni azok hordjanak magukon valami nemzetközileg is elfogadható jelzést. Bár ezt reklámozni kellene hogy mindenki tudjon róla. De én utálom a reklámokat. Szóval nézd el nekem ha nem ismerem fel a jelzést, előre is bocsánat.

2013. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Ez már hülyeség. Én jelöljem meg magam, hogy valaki, akik azt az alapvető emberi normát nem képesek betartani, hogy ne zaklass másokat az utcán/buszon/otthon hülyeséggel, elkerüljenek? És még csak az sem biztos, hogy működne? Na elmentek ti a picsäba.
2013. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Most akkor szerinted vannak a "keresztények", meg Jehova Tanúi? Jól értem, hogy ezt akartad sugallni, vagy mégsem?! Akkor bocs. De ha mégis, akkor mire alapozod a bibliádban? Ha velem találkoznál valahol, és elővennéd a bibliádat, én meghallgatnálak. De akkor mivel indokolnád, hogy nem vagy Jehova Tanúja?


A kérdésedre azt tudom mondani, amit kb. az első válaszló is írt. Az embereknek általában édes mindegy, hogy ki, mit hirdet, ha olyan komolyan veszi a hitét, ahogy azt Jézus tanította, az bosszantja sokukat. Itt van pl a 10-es válaszoló, aki "hithű katolikusként" természetesen a saját nótáját fújja, azt, amit az a vallás tanít neki erről.


Kedves 10-es válaszoló! Ezt írod/válaszolod a kérdezőnek:

""Azért mert nekünk keresztényeknek az a feladatunk, hogy minél több lelket megnyerjünk az Úrnak."


Ezzel hithű katolikusként nem tudok egyetérteni, ugyanis maga Jézus mondja: "Isten országa bennetek van", tehát mindenki saját magában kell, hogy keresse, ezért a valódi keresztényeknek sokkal fontosabb lenne a befelé fordulás, nem pedig mások zaklatása. Tehát nem iszlámok vagyunk, nem kötelességünk a hit erőszakos terjesztése."


A Károli fordítás szerint Jézus a következőket mondta a gonosz farizeusoknak: "az Isten országa ti bennetek van" (Lukács 17:21). Vajon úgy értette Jézus, hogy a Királyság e romlott férfiak gonosz szívében van? Nem. Az eredeti görögnek egy pontosabb fordítása így hangzik: "az Isten királysága közöttetek van" (ÚV). Jézus, aki közöttük tartózkodott, ily módon úgy utalt magára mint a jövendőbeli Királyra. Isten Királysága távolról sem olyasmi, amit csupán a szívében hordoz valaki, hanem egy valóságos, működő kormányzat, amelynek uralkodója és alattvalói vannak. Égi kormányzat, mivel "az egek Királyságának" is, és "az Isten Királyságának" is hívják (Máté 13:11; Lukács 8:10). Dániel próféta úgy látta látomásban a Királyság Uralkodóját mint "valami emberfiát", akit a Mindenható Isten elé vittek, s aki maradandó "hatalmat, dicsőséget és Királyságot" kapott, hogy neki szolgáljon "minden nép, nemzet és nyelv" (Dániel 7:13, 14). Ki ez a Király? Nos, a Biblia Jézus Krisztust hívja "az ember Fiának" (Máté 12:40; Lukács 17:26).


Egy valódi kereszténynek Isten akaratának a cselekvése létfontosságú, mivel Jézus azt mondta, hogy: "Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát" (Máté 7:21).


A kérdésem az lenne, hogy Isten ezen akaratának a cselevése-e a Máté 24:14??? Ha nem, miért nem?

Egyébként nagyon inkorrekt érvelés "zaklatásra" hivatkozni, mert ha pontosak akarunk lenni, akkor a büntetőjogban megvan világosan határozva a szó valódi jelentése. Ebben az esetben pedig NEM ERRŐL VAN SZÓ, egy teljes mértékben szubjektív meghatározás, mert kinek, mi a "zaklatás"? Van, akinek már az is zaklatás, ha Jehova Tanúiról hall a TV-ben, vagy ha megjelennek az utcában.

Kedves katolikus válaszoló, nagyon visszatetsző általad az iszlámra - és bárki másra -, mint "erőszakos" térítőre hivatkozni. Neked, katolikusként ez nagyon szerencsétlen megfogalmazás, mert ha valakik, akkor ez az egyház aztán búsásan kivette a részét a VALÓBAN erőszakos, sőt kegyetlen és könyörtelen térítésből szerte a világban!

2013. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!