Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretni Istent nem feltételes...

Szeretni Istent nem feltételes szeretet-e?

Figyelt kérdés
Imádkozunk Hozzá, ki leborul, ki letérdel Előtte...Szeretjük Őt, mert Ő Isten...De az embert nem kéne ugyanúgy szeretni, tisztelni? Ha a társaink előtt nem vagyunk képesek morálisan leborulni, akkor, hogyan akarjuk ezt Isten előtt megtenni? Csak azért szeretjük Őt, mert Ő a Teremtő? Mert ad nekünk valamit? Vajon saját érdekünkben szeretjük Őt? Ti akkor is szeretnétek Istent, ha megalázna, bántana és a pokolba vetne amolyan próba gyanánt? HA egy koldus ember képében jönne veletek szembe, megvetnétek?

#feltétel #Isten #képmutatás #valódi szeretet
2013. júl. 23. 00:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

poet1!


Krisna semmiben sem különb az ugyanúgy nem létező Jehovádnál.

2013. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

az olyan Istent aki "pokolba veti az embereket, nem imádnám, nem szolgálnám.


A bibliában írt Istenről, aki a Jehova nevet adta magának, nem tsz ilyet. Az alapvető és legfőbb tulajdonsága a szeretet, és ez összhangban használja az igazsággal, bölcsességgel, és hatalmával, egyiket sem engedi kiemelkedni a másik közül.


Ne tudom mit értesz az alatt, hogy a társain előtt leborulni?

Mert ember előtt nem borulunk le, az imádat kizárólag a Teremtőnek jár, még angyaloknak sem.


az tény, hogy az egyik alapelv a felebaráti szeretet, ami az agapé szereteten alapszik.minden emberben a jót kell Feltételezni, és mint ember társunkat szeretni. A tetteit nem kell szeretni.

Jézus és Jehova is megelőlegezte ezt a szeretetet mindenkinek pedig tudják nagyon jól, hogy sokan nem élnek ezzel.

Nekünk keresztényeknek utánoznunk kell ezt.


Katy Weaver

2013. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 poet1 ***** válasza:
Nekem nincs Jehovám világos? Nem vagyok tanú. De ha szted semmiben sem különböznek akkor az őket képviselők minek konfrontálnak?? Meg ha csak elolvasod a teológiájukat már a nevük sem ugyanaz. Bocs
2013. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem szó szerint értettem a negatív példákat Istennel kapcsolatban, amolyan metaforák...oké. Nem Isten vet minket a pokolba, hanem a saját tetteink. Jób kitartott Isten mellett. Ameddig MORÁLISAN nem vagyunk képesek "leborulni" (nem szó szerint) a másik előtt, akkor hogyan teheted meg ezt Isten előtt?
2013. júl. 23. 21:57
 15/20 anonim ***** válasza:

poet1!


Nem kell mindent szó szerint érteni! Azt akartam mondani, hogy a te Istened semmivel sem nevetségesebb fikció Krisnánál.

2013. júl. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

vagyis fordítva

Krisna semmivel sem nevetségesebb az Istenednél.

2013. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
SzerbuszAmit Te,amit megfogalmlaztál az a vallási haszonleső fogalma.Azért vagyok hívő,mert..és Te is ezer dolgot tudnál sorolni.Magam vallás nélküli hívő vagyok,de Isten így is szeret,remélem!!!Isten pont azt várja az emberektől,ahogy Te viselkedsz,szerintem!
2013. aug. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

már segítettem szegény hajléktalanokon,és volt olyan is,akin nem segítettem,de szántam:Nem tudom,mikor követtem el nagyobb hibát.Jézus nem válogatott,mint én,legyen annyi a mentségem,nem vagyok megváltó.

Érdekes tan"mese":amikor az egyik nagytiszteletű tibeti rinpocse sokáig kínai fogságban volt,attól félt a legjobban,hogy elveszti fogvatartói iránt az együttérzését.(Tibeti jógik c.riportfilm)

2013. aug. 14. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nagyon szép volt, ment a zöld mancs! Végre egy értelmes hozzászóló!
2013. aug. 14. 13:51
 20/20 világvége1 ***** válasza:
Érdekből nem lehet szeretni. A hála miatt imádjuk Istent. Embernek nem lehetünk olyan hálásak. A pokolba senki nem kerül próba gyanánt.
2020. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!