Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten segítene akkor is ha...

Isten segítene akkor is ha tudná, ez rossz? Vagy egyáltalán mit üzen nekem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdhetném..

Egy srácról van szó, akit 1 éve ismerek. Tudom, illetve úgy gondolom nem akar tőlem semmi komoly dolgot, de én mégis úgy vágyom rá rendíthetetlenül, hogy eddig hiába jött másik akárhány fiú, egyik sem tudta feledtetni velem.

Régebben megfigyeltem, ha odavoltam egy srácért, de Isten nem úgy akarta, akkor hiába is imádkoztam megmutatta nekem valahogy mindig, hogy ne tegyem tovább, mert nekem az nem lesz jó. Legalábbis én így értelmeztem a dolgokat.


Ez a fiú nem jó..egyáltalán nem. Legalábbis velem nem az. Ki akar használni, de én úgy érzem ez csak egy páncél, hogy őt meg ne bántsák...és én pedig egyelőre képtelen vagyok lemondani róla.

Rengeteget szoktam imádkozni, és amit furcsállok, hogy eddig mindig meghallgattattak az imáim vele kapcsolatban...

és emiatt elgondolkoztam, vajon ha tényleg nem ő a nekem való ember, akkor az Úr miért hagyja, hogy újra és újra elcsábítson és vele legyek, miért van az, ha imádkozom akkor megkapom őt (persze mindig félek, hogy nem így lesz..most is.. ) ha ezt teszi velem?

Isten csak nem hagyná, és küldene valaki mást ha nem lenne ezzel célja.. vagy tévedek?


2013. aug. 6. 22:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
4%

Következtetés: feleslegesen imádkozol.

Még ha létezik is Isten, szerintem nem hallgat imákat.A kifejtésből ez nagyon jól le is jött.

2013. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%
Épp írni akartam, hogy mindjárt jön egy ateista szerencsétlen, aki beugat valami tökre nem a dologhoz kapcsolódót...
2013. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%

Valamiért mindig valami ostoba, nem is vallási témába illő az első válasz. Jól mutatja a világ állapotát ez is.


Szóval. Mivel már jártam így, ezért az is előfordulhat, hogy Isten egy kis leckét akar neked adni, mert mindig olyanért vagy oda, akiért nem kéne és most megkapod, de valószínűleg pórul fogsz járni, amiből muszáj lesz tanulnod.

2013. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
Az 1-esnek teljes mértékben igaza van.
2013. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Még ha létezik is Isten, szerintem nem hallgat imákat


Tévedsz

2013. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

"Még ha létezik is Isten, szerintem nem hallgat imákat


Tévedsz"


Miért tenné? Dög unalom :)

2013. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes.

Én tiszteletben tudom tartani a ti véleményeteket, de ti válaszadás helyett az enyémet szidjátok.

Pedig én volnék a csúnya gonosz ateista(amit nem értem, hogy honnan vesztek), ti pedig a jóságos keresztények.

2013. aug. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Isten igenis meg hallgatja az imáinkat csak buzgoan imátkozunk és szivünkböl és lehet hogy böjtölni is kell, de isten meg fogja addni szivünk kivánságát, vagy egy válasz ! higgyünk az ö nevében higgyük hogy ö megteszi ! csak hinnünk kell ! ha annyi hitünk lenne mint egy mustármagnak hegyeket tudnánk meg mozditani !
2013. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy Isten meghallgatja az imákat, de nem tesz semmit. Mert ha beavatkozna az életünkbe, akkor csorbulna a szabad akarat, mellesleg pedig egyesek előnyt élveznének másokkal szemben, ami pedig nem lenne igazságos.
2013. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%

Ráadásul kinek lenne kedve percenként több millió imából kiválogatni az értelmes imákat(mert hülyeségekért is szoktak imádkozni), majd teljesíteni azokat?Senkinek sem.

Ha van is Isten, szerintem már régen magára hagyott bennünket.

2013. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!