Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten segítene akkor is ha...

Isten segítene akkor is ha tudná, ez rossz? Vagy egyáltalán mit üzen nekem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdhetném..

Egy srácról van szó, akit 1 éve ismerek. Tudom, illetve úgy gondolom nem akar tőlem semmi komoly dolgot, de én mégis úgy vágyom rá rendíthetetlenül, hogy eddig hiába jött másik akárhány fiú, egyik sem tudta feledtetni velem.

Régebben megfigyeltem, ha odavoltam egy srácért, de Isten nem úgy akarta, akkor hiába is imádkoztam megmutatta nekem valahogy mindig, hogy ne tegyem tovább, mert nekem az nem lesz jó. Legalábbis én így értelmeztem a dolgokat.


Ez a fiú nem jó..egyáltalán nem. Legalábbis velem nem az. Ki akar használni, de én úgy érzem ez csak egy páncél, hogy őt meg ne bántsák...és én pedig egyelőre képtelen vagyok lemondani róla.

Rengeteget szoktam imádkozni, és amit furcsállok, hogy eddig mindig meghallgattattak az imáim vele kapcsolatban...

és emiatt elgondolkoztam, vajon ha tényleg nem ő a nekem való ember, akkor az Úr miért hagyja, hogy újra és újra elcsábítson és vele legyek, miért van az, ha imádkozom akkor megkapom őt (persze mindig félek, hogy nem így lesz..most is.. ) ha ezt teszi velem?

Isten csak nem hagyná, és küldene valaki mást ha nem lenne ezzel célja.. vagy tévedek?


2013. aug. 6. 22:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%
Mivel tudsz írni és fogalmazni, ezért van eszed, így merő rosszindulatúságból és ostobaságból válaszoltál olyan kérdésre, ami nem neked szólt. Vagy tán hívő vagy? Nem. Akkor mi akadályoz meg abban, hogy ne reagálj olyan dologra, ami nem része sem az életednek, sem a tudatodnak?
2013. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

igazat adok az elözö válaszolonak !

ha ti nem ez az egészet egy hülyeségnek tartjátok akkor mit kerestek még itt? hacsak nem az igaságot keresitek ;)

2013. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ennek több oka is van.


Először is, ha tudod, hogy nem jó, akkor miért nem teszel az imáiddal összhangban.

vagy is miért nem szakítasz vele.

Isten nem úgy fog megóvni, hogy másik fiút küld az életedbe, hanem segít elkerülnöd a helytelenséget vele, és másokkal is.


Ha viszont azért imádkozol, hogy vele szeretnél lenni annak ellenére, hogy rossz dolog, akkor ott már nem Isten a támogató...


Érdemes lenne elgondolkodni, hogy amit kérsz, az összhangban van e az Isten elvárásaival?


Katy Weaver

2013. aug. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe inkább ne keverd bele Istent. Az eszeddel pontosan tudod, hogy mi ezzel a fiúval a helyzet, de közben a szíved meg bele van zúgva.


"Ki akar használni, de én úgy érzem ez csak egy páncél, hogy őt meg ne bántsák...és én pedig egyelőre képtelen vagyok lemondani róla. "

Jaj a kis "drága páncéloska". :D Kihasznál, jó vagy neki arra, hogy megdugjon kielégítse a vágyait, de persze nem azért mert egy tapl.ó g.c.i, hanemhát ő nem is tehet róla, hogy ilyen, a ronda világ tette ezt vele, a sok szemét ember, miattuk növesztett páncélt, miattuk van, hogy az ő számára te csak ketyintésre vagy jó. Igazam van? :) Mondd, miért mentegeted! Az eszeddel te is tudod, hogy ez üres rizsa és handabanda, hogy megmagyarázhasd magadnak hogy helyesen jársz el, ha engeded, hogy a kapcar.ongya legyél. Legalább magadnak ne hazudj, és nézz szembe a tényekkel.

Persze nem fogsz még egy darabig, jó sokszor és jó nagyokat kell még sz.0pcsiznod, mire képes leszel kiszeretni ebből a bunkó faxból. Ez pedig a te dolgod. Isten nem fogja neked elintézni, hogy ő is belédszeressen, mert ő jobban tudja, mi jó neked, mint te magad. A te javadat nem az szolgálja, hogy szeressen ez a srác téged, hanem az, hogy te szeress ki belőle, és találj magadnak egy normális srácot. De amíg nem nő be a fejed lágya, addig szívni fogsz, és ez rendben is van így. Akkor van vége a szívásnak, amikor csak akarod, csakis rajtad múlik.

2013. aug. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#9 és a #14-nek igaza van.
2013. aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Sajnos azzal kapcsolatban amit leírtál ne várj segítséget Istentől.

Ez olyan, mintha elmennék szilvát lopni, és kérném Istent segítsem, hogy ne kapjanak el.

Ez így a Biblia szerint nem működik.

2013. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Mivel tudsz írni és fogalmazni, ezért van eszed, így merő rosszindulatúságból és ostobaságból válaszoltál olyan kérdésre"


Ez nem logikus következtetés.

Azért válaszoltam, mert volt véleményem a dologról, így hát le is írtam.

Nem kérték direkt hívő emberek válaszát, tehát ateisták is nyugodtan válaszolhatnak.

A másik pedig, hogy nem állítottam, hogy ateista vagyok.

Az, hogy nem hiszek abban, hogy az imákat valaki meg is hallgatja, még nem jelenti azt, hogy nem hiszek Istenben.Ez sem volt logikus következtetés részetekről.


Ezek után nem értem, hogy miről beszélünk.

2013. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez alatt az "elcsábítás" ÉS "vele legyek alatt" azt érted,hogy lefekszel vele?
2013. aug. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, azt.
2013. aug. 7. 16:17
 20/21 anonim ***** válasza:
Isten nem támogat, hanem valaki más...
2013. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!