Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja/hol utal arra a...

Layla-chan kérdése:

Hol írja/hol utal arra a Biblia, hogy Isten nem szereti, illetve ellenzi a melegházasságot?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék arra, hogy a Biblia milyen módon, illetve hogyan hivatkozik arra/jelenti ki, hogy Isten ellene van az egyneműek házasságának, illetve szerelmének.


((Ez nekem már csak azért is furcsa, mert mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Akkor úgy szeret, és úgy fogad el mindenkit, ahogyan megteremtett, és ahogyan vagyunk. Ellenben hallottam egy ilyen dolgot, hogy ezt említik a Bibliában, és kíváncsi lennék az igazságra.))



2013. szept. 3. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
56%

Ez az "ítélkezés" teljességgel a Biblia szavára támaszkodva történik, miért ne lehetne megmondani ,hogy valaki ez alapján bizonyosan elkárhozik, mert bűnben él?

Talán nem tetszik, fél szembenézni vele?Pedig akkor is ez az igazság.

Csak Isten véleményét adja tovább az ilyen és ő nem mond ellent a beszédének, csak mert egyesen másképp gondolják.

2013. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
47%
Ha beidézek valami ostoba marhaságot az Ószövetségből, amit ma már senki nem tart be, akkor az azt jelenti, hogy te is elkárhozol, ugye? Ostoba.
2013. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 szpeti1991 ***** válasza:
64%

"Lehet, hogy bűn az, hogy egy nő a párom, de nekem kb. ez az egyetlen bűnöm. Másnak nem biztos, hogy csak egy bűne van..."

Ilyet egy gyakorló vallásos nem ír le, hogy egy bűne van... Ráadásul a bűnbocsánat lényege a megbánás, Isten azt tudja megbocsátani, amiért bocsánatot kérünk (ez a szentgyónás), ha megmaradsz a bűnben, akkor Isten sem tud mit tenni.

Nem ítélkeztünk, nem mondtuk, hogy nem juthatsz a mennybe, de az volt a kérdés, hogy a Biblia hol ír a melegházasság ellenességről, és két ószövetségi és két újszövetségi hely lett idézve, amelyik KONKRÉTAN erről beszél. Ebben mi az ítélkezés? Ez válasz a feltett kérdésre. Ha megkérdezed, hogy a katolikus egyház szerint bűn-e engedni a homoszexualitásra hívó ösztönöknek, akkor az a válaszom, hogy igen. Ha azt kérdezed, hogy van-e erre a Bibliában utalás, akkor a válaszom az, hogy igen. Ez nem ítélkezés, ez - ahogy az egyik válaszoló is írta - Isten törvényeinek magyarázata, kiemelése.

Sajnálom, ha leszbikusként élsz, és nem is akarod felismerni, hogy ez nem jó út. Így azért gyakorló katolikusnak nevezni magad erős dolog... (Persze csak a szokásos "nem járok minden vasárnap misére, de higgyétek el, katolikus vagyok! Nem élek katolikusként, de katolikus vagyok!" mondatokat halljuk, azt hiszem...)


Ez az Egyház és a Biblia álláspontja, és nem is véletlen, teljesen megalapozott. (Ahogy korábban mondtam, a teremtés rendje ez. A szexualitás és a szerelem elsődleges célja, hogy résztvegyünk Isten teremtő művében, az élet továbbadásban. Egy olyan élettársi és szexuális kapcsolat, aminek nem ez a célja, eltérés az eredeti tervtől. Ez a teológiai alapja a kijelentéseknek.) A pápa biztos nem mond olyat, hogy elfogadja a homoszexualitást (sőt, hangsúlyozta, hogy kardoskodik a hagyományos családmodell mellett, és elfogadhatatlannak tartja a meleg házasságot), maximum olyat, hogy elfogadja a dolgot, de harcolni kell ellene. Tégy Te is így! :)

2013. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
35%

"Valóban, az említett szakaszokban nem tiltja az írás, hogy férfi férfiba legyen szerelmes, csak a szexuális aktust. Azért ugye nem gondolod, hogy a kettő között nincs összefüggés? "


van összefüggés, mint a feleségét verő férj és a heteroszexualitás között. de attól, mert az előbbi bűn, az utóbbit nem ítéljük el.


"Mivel házasságon belül kötelező a nemi kapcsolat "

nem kötelező.

2013. szept. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 szpeti1991 ***** válasza:
66%
"van összefüggés, mint a feleségét verő férj és a heteroszexualitás között. de attól, mert az előbbi bűn, az utóbbit nem ítéljük el." - miről beszélsz?
2013. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
46%

22-es válaszolót rongyosra cáfoltam már ebbe a témában és még mindig ugyanazt fújja, egyszerűen nem képes értelmezni mondatokat, nem érdemes vele foglalkozni.

Meg lehet nézni ezt a szerencsétlen vergődést amit lejátszott :



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
39%
# 23/25: Én értettem a kérdést, csak egy kicsit más oldalról közelítettem meg a témát. Mondjuk úgy, hogy úgy, mint aki benne van a dolgokban. :) Nem járok el minden vasárnap templomba, mert nincs időm sajnos. És most ne gyere rögtön azzal, hogy lenne, ha akarnám, hogy legyen. Igen, gyónni is szoktam, évente 3-4 alkalommal. Engem történetesen nem zavar az, hogy a Bibliában benne van az, hogy a homoszexualitás bűn. Csak mindig olyanok argumentálnak ezzel, akiknek ettől sokkal súlyosabb bűneik vannak, illetve ugye az általam előzőleg említett Jobbik szimpatizánsok nagy része... De nem vitázom erről, felőlem azt gondolsz, amit akarsz, a fejedre is állhatsz, én akkor is katolikus és leszbikus maradok. :) Ha szerinted emiatt a pokolra jutok, oké. De legalább szép életem volt. :)
2013. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
13%
igaza van a 22-esnek, az Ószövetségben sok olyan törvény van, ami már nem vonatkozik ránk. a ne hálj férfival is ilyen. Pálra meg hiába hivatkoztok az Újszövetségből, mert ő az Ószövetségre hivatkozik.
2013. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
30%
26: Itt 22-es, nem velem vitatkoztál, de ott is pont olyan buta és korlátolt voltál, mint itt. :)
2013. szept. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 szpeti1991 ***** válasza:
55%

Hohó, ha Téged megítélnek, akkor szemét emberek, de megítéled az ú.n. "Jobbik-szimpatizáns keresztényeket" :D Érdekes életed van... (De egyébként nagyon nem vagyok jobbikos, mielőtt rám lenne sütve.)

Oké, én sem azt nem mondtam, hogy pokolra jutsz, sem azt, hogy nem élhetsz boldog életet, én csak azt mondtam, hogy ez az életmód (akkor menni misére, ha ráérek; homoszexualitás stb.) a katolikus egyház szerint (aminek Te állításod szerint gyakorló tagja vagy...) nem helyes. Ahogy sok más is. (Súlyossági sorrendekről beszélsz, de nem tudom mi alapján. Feltételezed, hogy mások nagyobb bűnökkel élnek, de kérdem én, mi a bűn súlyosságának mértékegysége?? Olyan kijelentésekkel dobálózol, ami nagyon nem helyes.)


A lényegen ez úgysem változtat, és amire az eredeti kérdés vonatkozott: a Biblia az Ó- és az Újszövetségben is többször(!) megemlíti konkrétan a homoszexualitást, illetve még többször utal az ösztönéletre, mint helytelen cselekedetre. Ezek alapján (valamint hittan tanulmányaim alapján) bátran kijelenthető, hogy a katolikus egyház sem helyesli, sőt! (Ez persze az eredeti kérdésben nem szerepelt, csak később vetődött fel.)

2013. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!