Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja/hol utal arra a...

Layla-chan kérdése:

Hol írja/hol utal arra a Biblia, hogy Isten nem szereti, illetve ellenzi a melegházasságot?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék arra, hogy a Biblia milyen módon, illetve hogyan hivatkozik arra/jelenti ki, hogy Isten ellene van az egyneműek házasságának, illetve szerelmének.


((Ez nekem már csak azért is furcsa, mert mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Akkor úgy szeret, és úgy fogad el mindenkit, ahogyan megteremtett, és ahogyan vagyunk. Ellenben hallottam egy ilyen dolgot, hogy ezt említik a Bibliában, és kíváncsi lennék az igazságra.))



2013. szept. 3. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
0%
Nem ítélkezem én a Jobbikosok felett, csak szóvá tettem, hogy paradox, amit csinálnak. ;) Egy példa volt, semmi több. :) Nos, szerintem súlyosabb bűn a homoszexualitástól az, ha valaki másokat bántalmaz (fizikailag és pszichikailag), a gyilkosság, különféle megkárosítások, amiket konkrétan a mi püspökünk is kihangsúlyozott. ;) Persze ettől még én is bűnös lélek vagyok, de még mindig tiszta a lelkiismeretem olyan téren, hogy a bűnömmel nem bántok senkit. :) És nem feltételezem, hanem tudom, hogy mások nagyobb bűnökkel élnek, de úgy gondolom, hogy ha ők is egyszer majd megbánják a bűneiket, Isten megbocsájt nekik, ennyi.
2013. szept. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
25%

akkor olvasd el szépen, mert ki van vesézve ez az "ószövetség, nem kell megtartani" című ostoba hazugság.

És ne szajkózd tovább az a hülyeséget.

2013. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
37%

Az ilyen emberek akik kétségbe vonják Pál apostol szavait és felülbírálják és el akarják dönteni egyénileg mi a helyes, szerintem alapítaniuk kéne egy szektát, állítsák össze újra a Bibliát, amiből kimaradnak Pál levelei, főképp amikben elítéli a homoszexualitást, ami nekik nincs az ínyükre.

Csak félő , hogy nem maradna Újszövetség :D

És írják elő a híveiknek mit tartsanak meg.Én maradok az apostolok tudománya mellett, a régi sikeres kereszeténységnél.

2013. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom! :D Az is a bajom, hogy alapítsak egy szektát. Ugyan, ugyan. Te nem vétkeztél még soha életedben? Nem hiszem, hogy nem. :)
2013. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
43%

Nem neked mondtam.Szerintem cseppet nem sem úgy beszélsz mint egy hivő.Ha tényleg az lennél nem mondanád nevetve ,h a pokolra jutsz.Így különösen nem hat meg amiket mondasz, mivel névleges keresztényszerűség lehetsz.

Mindenki hibázik, de az igaz igyekszik folyamatosan változni, tisztulni Istene tetszésére, nem pedig fürdik állandóan a mocsárban.

2013. szept. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
63%
ha Jézus és Pál közt kell választanom, akkor én Jézus tanítását választom, aki semmit nem mondott a homoszexuálisok ellen.
2013. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
44%

Előzőnek csak annyit, hogy teljesen igaza van...tényleg nem mondott semmit róla Jézus :) bár nem szólt semmit a transzneműségről, nekrofíliáról, pedofíliáról és egyéb más undorító dologról sem :/

nem nyert az állításod...

persze sokan védekeznek azzal is, hogy ő bezzeg Jézusban és nem másban hisz és ő nem érdekli pl az Ószövetség...igen :/

,,Ne gondoljátok, hogy megszüntetni jöttem a törvényt vagy a prófétákat. Nem megszüntetni jöttem, hanem teljessé tenni" - Ismerős?

Én egyébként nem kívánok belefolyni a témába mert kaptam a megjegyzéseim miatt hideget és meleget is :( bizony sok hideget pl fenyegetés formájában, hogy ne hangoztassam a radikális véleményem mert senkit nem érdekel..és persze sok meleget is..akik hetekig zaklattak a leveleikkel amiben mély utálatukat fejezték ki irántam.

Ha valakit mégis érdekel az igazság akkor olvassa ezt végig: [link]

2013. szept. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:

6. Válaszoló: Szerintem gondold át az életed. Érződik rajtad a melegekkel szembeni megvetés, mindegy hogy azok szerelmesek-e vagy sem :)Én biszex vagyok, nem gyakorlom a vallást, csak kíváncsiság. Ellenben én hiszek abban, hogy valahol a genetika is közrejátszik. A Bibliát több ezer éve írták, az akkori eszmék szerint a homoszexualitás betegség volt. Ma már tudjuk hogy nem az, és igenis a gének is közre játszanak benne, illetve hogy az illető mennyi férfi és női hormonnak rendelkezik.


17. Válaszoló: Köszönöm hogy ilyen őszinte voltál, és valahol örülök hogy összefér a vallás és a másság. Ezek szerint te is szerencsés környezetben vagy, vagy csak jól választottad meg a barátodat, hogy nem kerültél szembe elítéléssel. :)


A többieknek köszönöm, választ kaptam a kérdésemre több ízben is, és örülök hogy semmi kifejezetten gyűlölködőt nem olvastam a témával kapcsolatban :)

2013. szept. 4. 18:51
 39/71 anonim ***** válasza:
41%

"bár nem szólt semmit a transzneműségről, nekrofíliáról, pedofíliáról és egyéb más undorító dologról sem :/ "


tévedés. először is, az "undorító", az ízlés kérdése, nem bibliai kategória. másodszor a Jézus legfőbb parancsa, amit az ember-ember kapcsolatokról mondott, a Szeresd felebarátodat, mint magadat. Abba benne van a pedofília, mert ha szereted a gyerkeket, akkor nem teszel velük olyat, ami ártalmas lehet a pszichikai és szexuális fejlődésükre. Sőt, "aki csak egyet is megbotránkoztat eme kicsinyek közűl, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába,.. stb" Ez ponthogy a pedofíliáról szól, tehát Jézus elítélte a pedofilokat. Kissé jobban járj utána dolgoknak, mielőtt marhaságot írsz. Talán első lépésnek tanulmányozd a Bibliát.


A nekrofília dettó, azzal meggyalázod a halottat, nem egyeztethető össze a felebaráti szeretettel.


A transzneműség, a te ízlésed dolga. Tudományos tény, hogy a transzneműek agya és pszichológiai neme (ami nem azonos a biológiai nemmel), a másik nem. Ez egy betegség, amit a transznemű is betegségként él meg, és meg akar változni. Ha neked ez undorító, te dolgod, de maradjon a 4 fal között.


Ellenben, ha 2 felnőtt úgy dönt, hogy boldogok egymással, akkor ezzel nem hogy nem mondanak ellent a szeretet törvényének, hanem éppen ellenkezőleg. Sőt, az mond ellent annak, aki nem ismeri ell a kapcsolatukat, hanem megkeseríti az életüket. Vagyis te, mert te nem szereted a felebarátodat, ha homoszexuális.

2013. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
77%

Jézus beszélt a házasság intézményéről:

Máté 19,3-12


19,3 Ekkor odamentek hozzá a farizeusok és kísértve őt ezt kérdezték: Szabad-e az embernek az ő feleségét bármi okért elbocsátani?

19,4 Ő pedig így felelt: Nem olvastátok, hogy a Teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonnyá teremtette őket.

19,5 És ezt mondta: Ezért a férfi elhagyja atyját és anyját és ragaszkodik az Ő feleségéhez és a kettő egy testté lesz.

19,6 Azért többé nem két test ők, hanem egy. Amit tehát az Isten egybeszerkesztett, ember ne válassza el.

19,7 Szóltak neki: Miért rendelte hát Mózes, hogy válólevelet kell adni és úgy bocsátani el az asszonyt?

19,8 Ő ezt a feleletet adta: Mózes a ti szívetek keménysége miatt engedte meg, hogy feleségeteket elbocsássátok; de kezdettől fogva nem így volt.

19,9 Mondom néktek: Aki az ő feleségét paráznaság okán kívül elbocsátja és mást vesz el, házasságtörő.

19,10 Azt mondották a tanítványok: Ha így van a férfi dolga az asszonnyal, nem jó megházasodni.

19,11 Ő pedig ezt mondta nekik: Nem mindenki fogadja be ezt az igét, csak akinek megadatott.

19,12 Mert vannak, akik születésüktől fogva képtelenek a házasságra; és vannak, akiket az emberek tettek azzá és vannak, akik a mennyek országáért önmagukat tették képtelenné a házasságra. Aki meg tudja érteni, értse meg.

2013. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!