Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja/hol utal arra a...

Layla-chan kérdése:

Hol írja/hol utal arra a Biblia, hogy Isten nem szereti, illetve ellenzi a melegházasságot?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék arra, hogy a Biblia milyen módon, illetve hogyan hivatkozik arra/jelenti ki, hogy Isten ellene van az egyneműek házasságának, illetve szerelmének.


((Ez nekem már csak azért is furcsa, mert mindannyian Isten gyermekei vagyunk. Akkor úgy szeret, és úgy fogad el mindenkit, ahogyan megteremtett, és ahogyan vagyunk. Ellenben hallottam egy ilyen dolgot, hogy ezt említik a Bibliában, és kíváncsi lennék az igazságra.))



2013. szept. 3. 21:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
38%

mivel ez volt a kérdés: "Szabad-e az embernek az ő feleségét bármi okért elbocsátani? "


ezért erre válaszolt Jézus.

akkoriban csak a külön neműek házassága volt divatban. meg a rabszolgatartás. meg hogy a nőnek nincsenek jogai. tudod változik a világ szerencsére :)

2013. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
46%

Én Jézusnak ezt a tanítását „örökérvényűként” értelmezem, és azt olvasom ki belőle, hogy a házasság csak férfi és nő között lehetséges. Érdekes a 19,12 rész, szerintem ide tartozik a melegügy.

Pál elítélte, az Ószövetség mintájára, az azonos neműek közötti szexuális kapcsolatot. Én nem merem ezt felülírni. Mert benne van a pakliban, hogy ezt tényleg nem akarja Isten engedélyezni. Az Ószövetségben a durva szexuális bűnök között van felsorolva.

De a homofil beállítottságú ember nem bűnös - szerintem.

2013. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
36%

Jézus beszélt a homoszexuálisokról:


"Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született.

Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért

önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"


a homoszexuálisok az első kategóriába tartoznak. tehát nem ítélte el őket, sőt még el is ismerte, hogy a homofóbok ezt nem biztos, hogy fel tudják fogni :)

2013. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
28%

Egy másik topikból átemelve egy kommentet:

"Egy hívő katolikus leírta, hogy a Biblia nem ítéli el a homoszexualitást.


[link]

"

2013. szept. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 Szeressük egymást ***** válasza:
Rossz a kérdésben a logikai levezetés. Nem vagyunk mindannyian Isten gyermekei, csak hatalmat kaptunk rá hogy azzá váljunk a Jézus Krisztusban való hit által.
2013. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
49%

"ha Jézus és Pál közt kell választanom, akkor én Jézus tanítását választom, aki semmit nem mondott a homoszexuálisok ellen. "


Mármint azé a Jézusét, aki személyesen hívta el Pál apostolt a pogányok apostolául és ő engedelmeskedett és leveleiben leírta nekünk Isten elvárásait.

Szelektálgathatsz a Bibliából, de attól még Isten beszéde megmarad és halálos bűn a homoszexualitás szerinte.



"Ellenben, ha 2 felnőtt úgy dönt, hogy boldogok egymással, akkor ezzel nem hogy nem mondanak ellent a szeretet törvényének, hanem éppen ellenkezőleg. Sőt, az mond ellent annak, aki nem ismeri ell a kapcsolatukat, hanem megkeseríti az életüket. Vagyis te, mert te nem szereted a felebarátodat, ha homoszexuális."


"Csupán" Isten törvényének mondanak ellent totálisan.Az ember szereti a felebarátját ,pont azért figyelmezteti, hogy ha így marad elkárhozik, mert ez van megírva világosan.


"Van, aki azért képtelen a házasságra, mert úgy született.

Van, akit az emberek tettek a házasságra alkalmatlanná. Végül van, aki a mennyek országáért

önként mond le a házasságról. Aki fel tudja fogni, az fogja fel!"


a homoszexuálisok az első kategóriába tartoznak. tehát nem ítélte el őket, sőt még el is ismerte, hogy a homofóbok ezt nem biztos, hogy fel tudják fogni :) "



Itt a herélésről van szó.Ezen kívül egy homoszexuális is képes elviekben a házasságra, csak ez gyalázatos Isten szemében.Meg vannak ilyen emberek jó páran , akik normális házasságban élnek, tehát ezt nem lehet mondani, h nem képesek rá.

2013. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
0%
nem herélésről van szó, mert a herélt is össze tud házasodni. az eredeti szó az "eunuch", amit a homoszexuáliskora alkalmaztak abban az időben.
2013. szept. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
16%
azt hiszed Pál nem téved? Pál zsidó volt, ezért olyan a véleménye, amilyen. például, hogy a nő a gyülekezetben hallgasson, csak férfi beszélhet, hogy a férfinak van alárendelve, nem lehet rövid haja.. stb. Jézus semmi ilyet nem mondott
2013. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
33%

""Csupán" Isten törvényének mondanak ellent"ňň


nem mondt ellent, mert egyrészt: nem a régi zsidó törvény alatt vagyunk. másrészt "Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; amint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."


ennek az új parancsolatnak nem teszel eleget, még a régi betű élsz, ami megöl. nagyon sajnállak téged.

2013. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
100%

"nem herélésről van szó, mert a herélt is össze tud házasodni. az eredeti szó az "eunuch", amit a homoszexuáliskora alkalmaztak abban az időben."



De pontosan a herélésről van sző.Egy herélt nem képes a házasságra, mert testi egyesülés nélkül nincs házasság a Bibliában.

Tényleg alkalmazták?Ezt honnan szedted?Érdekes erről semmilyen forrás nem tanúskodik.


[link]



"azt hiszed Pál nem téved? Pál zsidó volt, ezért olyan a véleménye, amilyen. például, hogy a nő a gyülekezetben hallgasson, csak férfi beszélhet, hogy a férfinak van alárendelve, nem lehet rövid haja.. stb. Jézus semmi ilyet nem mondott"


Azt hiszem a Biblia nem téved, ami benne van az az igazság.Nem csak Jézus beszédéből áll a Biblia, hiába szeretnéd.Ez sem igaz, h nem lehet rövid haj, természetesen itt is kiforgatod az írást hanem , hogy nem ékes és milyen igaza is van.

Az hogy te milyen egyéni teológia szerinte élsz pont nem érdekel senkit, én a teljes Biblia útmutatásait követem ,amiben világosan le van írva Isten elvárása az újszövetségi hivők felé.

Ezt az új parancsolattal kapcsolatos ostoba magyarázatodat, meg már megcáfoltam a korábban belinkelt oldalon, tehát nem kívánom ismételni magam.

Unalmas már , hogy mindenhol ezeket az unalmas egyéni értelmezéseidet lököd.

2013. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!