Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért utálják a Jehova...

Sokan miért utálják a Jehova tanuit? Neked volt olyan rokonod, ismerősöd aki mondjuk Jehova tanúja lett és megváltozott (pl. eltávolodott a családtól, haveroktól, nem vett részt közösségi életbe, stb. )

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok! Vagy h nektek miért van rossz véleményetek/tapasztalatotok a Jahovákkal, Szcientológia egyházzakl, vagy adventistákkal, stb

2013. szept. 12. 20:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Bár én nem a kérdező vagyok, hanem az utolsó előtti válaszoló, hadd reagáljak Zita hozzászólására.

Mindenek előtt hadd szögezzem le azt, hogy NEM UTÁLOK SENKIT. Sem titeket, sem senki mást, senkit az égvilágon. Viszont tanulok a tapasztalataimból. Megtanultam, hogy ne fogjam meg a forró vasalót, mert megéget, hogy ne sétáljak éjszaka a nyolcadik kerületben, mert esetleg bűncselekmény áldozata leszek, hogy a Jehova Tanúi (nem mindannyian, de mondhatjuk, hogy az általam ismertek többsége) szemében feldolgozhatatlan és elfogadhatatlan az, hogy én egy másik keresztény felekezethez tartozom.

Az után, hogy a kérdésetekre ezt a feleletet adom (udvariasan), az általános reakció a sértődés, és az, hogy a továbbiakban kerültök, csúnyán néztek rám, nem köszöntök, és már olyan is előfordult, hogy valaki valótlan és negatív híreket kezdett terjeszteni rólam pusztán azért, mert annyit mondtam tökéletesen kulturáltan, hogy "Ne haragudj, de megvan a magam hite, amelyből nem áll szándékomban áttérni máshová."


Annak, hogy sokan nem kedvelnek titeket, köze sincs semmiféle próféciához, ez egy pofonegyszerű ok-okozati összefüggés. A legtöbben ugyanis nehezen tolerálják az indokolatlan sértődést és indokolatlanul ellenséges reakciókat, amely sok esetben az udvarias visszautasítást követi.


Hangsúlyozom, hogy ez nem minden Tanúra igaz, a múltkor megszólított egy az utcán, udvariasan visszautasítottam, ő udvariasan azt mondta, hogy oké, semmi gond, azzal elköszöntünk egymástól és békén hagyott. Ővele például semmi bajom nincs.

Nem a Tanúkkal van bajom alapjában véve, hanem azzal, ha valaki szó szerint ellenségesen kezd viselkedni velem minden ok nélkül. (Az nem ok, hogy udvariasan visszautasítottam őt.)

2013. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes egy rendszer ez a jehovistáké.


Azt mondják, hogy ők az egyedüli igaz keresztények, aztán meg egy próféciát lobogtatnak, hogy az igaz keresztényeket üldözni fogják az utolsó időkben.


Zaklatják az embereket az utcán és az otthonaikban, elfogadhatatlan nézeteket vallanak és a családjukkal is hajlandók megszakítani a kapcsolatot, hogy a gyülekezet elfogadja őket, tehát joggal húzzák ki a gyufát az embereknél.


Ezek után a kiérdemelt ellenszenvben önigazolást találnak.

2013. szept. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


KZitus!


"Az, hogy sokan(de nem mindenki), nem szeretnek minket Jehova Tanúit, bibliai jövendölés, mert olyan munkát folytatunk, amit Sátán szeretne megakadályozni."


Máté 10:22 és mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért.

Máté 24:9 gyűlöl titeket minden nép az én nevemért.

Márk 13:13 és mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért.

Lukács 21:12 üldöznek titeket. az én nevemért.


A keresztényeket Jézus nevéért üldözik ahogy az első században is ezért üldözték őket.

Jelenések 20:4 fejüket vették a Jézusról való bizonyságtételért és az Isten igéjéért.

Jelenések 20:4 "...akiket bárddal végeztek ki a tanúság miatt, melyet Jézus mellett tettek..."

Ti nem Jézus tanúi vagytok hanem Jehova tanúi.


"De mivel nem tudja, és soha nem fogja tudni megakadályozni, mert ezt a munkát Jézus támogatja napjainkban..."


Már nem először kérdezem hogy miből látszik? Miből következtetnek erre a vezető testület tagjai?


"Pedig elég lenne a Tanúknak csak annyit mondani, illedelmesen, hogy "köszönöm, engem ez nem érdekel", és elmennének."


Igen vannak olyan tanúk akiknek elég ennyit mondani de vannak olyanok is akiknek ez nem elég. S ez tény. Tapasztalat!


"Ha pedig zavar az, hogy egy idő múlva újra jönnek, szólni nekik, EBBE a lakásba, HÁZBA többé ne csöngessenek be. Ők tiszteletben tartják az Istentől kapott szabad akaratot."


Nem! Az nem elég hogy szólsz. Ha a területkártyára felíratod hogy ne jöjjenek akkor lehet eredményt elérni. Láttam ilyen kártyát megjegyzésekkel.

Ott volt a kezemben elkértem hogy megnézhessem.


"Ha így tennének akiket nem érdekel az üzenetük, a maguk módján felebaráti szeretetet mutatnának a másik ember iránt."


Nem tudják hogy tehetnek így. Miért van az hogy állandóan azt lehet hallani hogy a tanúkat nehéz "lerázni"? Sőt kifejezetten ilyen kérdések is vannak az oldalon aminek pont az a témája hogy hogyan lehet a tanúktól megszabadulni.

Kizárt dolog hogy ennyi tapasztalat és mind félre értés legyen.



Kijelentem hogy nem utálom Jehova tanúit!

Elmentem az összejövetelükre megismertem a tanításaikat is olvastam a kiadványaikat. De nem lettem Jehova tanúja. (mindezek ellenére)

S van köztük olyan aki nem köszön. Bár a többségük az köszön. Miért?

Igaz hogy nem vagyok a hittestvérük de a felebarátjuk vagyok még a Biblia szerint is. Akkor azok a személyek akik nem köszönnek ők mit tanultak?

Más felekezet tagja vagyok. Talán ez is az oka lehet a dolognak?

A megszerzett "ismeret" és a köztük tapasztalt dolgok nem győztek meg arról hogy nekem csatlakoznom kellene hozzájuk.

Oldalakat írhatnék arról hogy miket tapasztaltam arról is oldalakat írhatnék hogy mi a baj a tanításokkal.

2013. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
4%
Jehova Tanúi vagyunk, és milyen jó hogy sok országban több mint 200-ban nem ilyen kritikusak és félretájékozottak az emberek mint Magyarországon. Üdv mindenkinek.
2013. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem tudsz rákeresni a neten más nyelven hogy "Utálom a Jehova Tanúit", mert még kidobna pár ezer oldalt.
2013. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Te is félre vagy tájékoztatva akkor a kritikusokat illetően.

De az azért érdekelne hogy miben vannak félretájékoztatva az emberek itt Magyarországon.

2013. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt e? Húha az egész családom. Már így születtem bele. Anya, apa, mama, unokatestvérek.

mindig minden héten kétszer mentünk a gyülekezetbe egyszer könyvtanulmányozásra. Nem baj ha esett az eső, tornádó volt menni kellet mert ha nem mentél akkor már baj volt veled és a hiteddel. ekkor még kicsi voltam 4-5 éves. Őszintén nekem nagyon megkeserítette az életem se karácsony, se születésnap se semmilyen ünnep. Így az óvodában iskolában ezt kisgyermekként ki szeretné elmondani így hazudtam mert féltem, hogy kicsúfolnak. Aztán nagyon lettem, apukám kisegítőszolga lett na akkor még jobban oda kellett tenni magunkat hát nem hozhattunk rá szégyent.Nekem kicsi korom óta elegem volt ebből az egészből. Aztán egyszer apának volt egy incidense pár vénnel mikor átmentünk másik gyülekezetbe mert elköltöztünk és elvették tőle a kinevezést. Na akkor apa nagyon megtört ami a vallást illeti. De továbbra is jártunk elegem volt mindenből hogy menni kell prédikálni tök cikinek éreztem főleg mikor találkoztam barátokkal úristen. Mikor 16 éves lettem konkrétan közöltem anyuékkal, hogy én soha többet nem fogok gyülekezetbe járni mert elegem van és nem fogom ezt a vallást űzni.szabad ember vagyok szabadon szeretném eldönteni, hogy melyik valláshoz szeretnék tartozni(már ha akarok).

na volt is nagy balhé ebből, hogy elárultam Jehovát stb. De én nem Jehovát árultam el, én csak ehhez az abberált valláshoz nem akarok tartozni, mert komolyan ide csak beteg emberek járnak akiknek olyan lelki félelmeik és depresszióik vannak és örülnek ha mások fejébe mondhatják, hogy ha te nem ehhez a valláshoz tartozol akkor meghalsz. Meg én azt higgyem el amit az őrtoronyba írogatnak EMBEREK!! Még a Bibliát is átírták a saját nyelvezetükre a Jehova tanúi. Nyugodtan ajánlom mindenkinek a jehovatanui.blog.hu oldalt!

Na hát ennyi lenne a tapasztalatom, sikeresen kikeveredtem belőle már anyuék se járnak csak az emlékünnepre elmennek de ennyi.Sokkal jobb az életem így 21 évesen :)

2013. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Én egy közeli országban élek és NEM tapasztalom ezt a fajta hozzáállást a tanúkhoz, szerintem más vallásokról is lehetne mit beszélni, mint pl. a történelmi vallások múltjáról, és egyes vallások jelenéről( itt gondolok olyan durva dolgokra amik utólag derülnek ki). A tanúk sem tökéletesek, és köztük is vannak olyanok akik eltérnek Isten útjáról, de szerintem nem ezen kellene leragadni, valahogy a pozitív dolgokról nem nagyon beszél senki. Üdv mindenkinek.
2013. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát a "barátnőm"(aki már nem a barátnőm) a Jehova tanúi szekta tagja.Ő azt vallja,hogy nem ápolhat olyanokkal közeli barátságot,akik "nem értik meg","nem hiszik el",hogy Jehova az egyetlen isten,ami létezik,és még a saját vallásukat sem tagadják meg.Ez a lány legalábbis így él,és amiatt ítélt el engem,mert hogy én nem tértem át,nem élek az Ő HITRENDSZERÜK alapján.Hát,rendben mondom..érdekes,1 évig tudott a barátom lenni.De szerintem akkor sem igazán volt a barátom..na erről ennyit.



A másik a szcientológia egyház.Én már szabály szerint félek tőlük.Amekkora agymosást képesek az emberekbe ültetni...minden ember(aki szcientológus) elhiszi nekik,hogy létezik XENU.Nekik ő a gonosz..Pedig L.Ron Hubbard csak úgy kitalálta azt a karaktert szerintem valamelyik scifi könyvéhez.Mindenesetre mikor elmegyek az egyik létesítmény mellett(amiről azt írják,hogy valójában egy dianetika központ),akkor elkezdek félni,hogy úristen,nehogy összetalálkozzak egy szcissel.Igazából az egyik sétálóutcában már összetalálkoztam eggyel,ő Narconon-os papírokat osztogatott.Dehogy minek?Azt nem tudom.Gondolom lelkész és nincs pénze,de így feljebb juthat a hídon.Félelmetes,de fiatal férfi volt,olyan 22-24 év kor körüli.Az ingje lilás,be volt tűrve a fekete ünneplős nadrágjába.Ez egy nyári nap volt.A napszemüveget meg gondolom azért viselte,mert így érezte jobban magát,hogy nem látnak bele közvetlenül az emberek a szemébe a kis suttyónak.

De még Katalin Weith(Magyar Szcientológia Egyház vezetője) sem vállalja fel a "vallását",a fészbúkon "Vallásszabadság"-ot írt a vallási nézetekhez...akkor most erről mit is mondhatnék?:D

2014. jan. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem utálom JT-it, ők utálnak engem, amiért nemet mondtam. Nem utálok egyébként semmit, de elmondom, miért ellenszenvesek:


- magasabb rendűnek gondolják magukat és nagyon csúnyán viselkednek, ha intelligensen visszautasítod őket. Kb.

úgy kezelnek, mint egy értelmi fogyatékost, aki gyilkolt. Haragszanak rád, de igazából szánnak és lenéznek.

- pénzéhesek (nagyon szerénynek állítják be magukat, hogy náluk nincs karácsony, szülinap, stb. de valójában sokkal többet követelnek maguknak)

- képmutatóak közülük sokan("bort isznak vizet prédikálnak", némelyik szó szerint)

- pletykásak

- hát...hogy mondjam máshogy... a tisztességes munka és korrekt üzlet egy nem tanúval szemben náluk nem létezik!


Le lehet pontozni, ezek az én tapasztalataim.

2014. máj. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!