Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokan miért utálják a Jehova...

Sokan miért utálják a Jehova tanuit? Neked volt olyan rokonod, ismerősöd aki mondjuk Jehova tanúja lett és megváltozott (pl. eltávolodott a családtól, haveroktól, nem vett részt közösségi életbe, stb. )

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok! Vagy h nektek miért van rossz véleményetek/tapasztalatotok a Jahovákkal, Szcientológia egyházzakl, vagy adventistákkal, stb

2013. szept. 12. 20:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
14%
Amúgy ez az ismretetőjele Jézus követőinek, ugyanis minden más vallásu lehetsz csak tanú ne, mert elitélnek miért? Íme a válasz amit mondott Jézus ere,,ha engem üldöztek titeket is fognak....gyülöletesek lesztek az egész világba az én nevemért,, Igen és Jehova tanui ezért nem népszerüek mert nem engedik hogy e világ eltorzult nézetei iranyirányitsák őket, és a világ nézetei szemközt állnak istenével, de ők nem embereknek akarnak tetszelegni hanem Istennek és nem az élet egyes területein fontos nekik Isten véleménye, hanem minden területen.Sokan egyszerűen rosszul vannak tájékoztatva. Mások talán nem veszik jó néven, hogy a Tanúk evangéliumhirdető munkát végeznek. Az igazság azonban az, hogy a Tanúkat az embertársaik iránti szeretet indítja arra, hogy részt vegyenek ebben a munkában, mert tisztában vannak vele, hogy „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmentésben fog részesülni” (Róma 10:13).
2014. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
76%
Hogy nekem mi a tapasztalatom JT-val most itt leirom.Pár évvel ezelőtt elkezdtek hozzánk járni és folyoiratokat hoztak.Nem akartam szembecsukni velük az ajtót ezért elvettem és szobaálltam velük,habár mindig elmondtam hogy én a vallásomat nem adom fel.De ők csak jöttek,aztán kezdték hogy egyezek bele a bibliatanulmányozásba,igy fonták körülöttem a hálót mint a pók az áldozata körül.Aztán egyszer meghivtak a királyságtermükbe,amit ott láttam,azon elámultam.Ismerem a szülővárosomat és az embereket nagyjábol és láttam,hogy mennyi bünöző van közöttük.Prostik,tolvajok akik börtönben ültek,stb. vagyis akiket a társadalom kitaszitott magábol.Aztán amit ott előadtak az gyomorforgató volt.Egy emelvényre páran felmentek mint a szinpadra és leszerepelték hogy a más vallásuak, mit mondanak ha kérdeznek tőlük valamit és folyóiratot kinálnak fel nekik.Különben a céljuk az ,hogy minél több embert bevonjanak a gyülekezetükbe.Sikerül meggyőzniük sok idős embert (akik természetes módon félnek a haláltól)vagy olyanokat aki hirtelen veszitette el valaki közeli hozzátartozóját azzal a szöveggel,hogy JT-i lezsnek azok akik feltámadnak és viszontlátják szeretteiket akik már azelőtt meghaltak.Természetesen én többet nem mentem e,és azok akik addig olyan nagy barátságotszinleltek,most már nem köszönnek az utcán se.Hát ennyit roluk
2014. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
63%

"Egy emelvényre páran felmentek mint a szinpadra és leszerepelték hogy a más vallásuak, mit mondanak ha kérdeznek tőlük valamit és folyóiratot kinálnak fel nekik."


Ez érdekes, mert én életemben egyetlen egyszer voltam gyülekezetben, és ugyan ez volt a szitu. Csak ott azt "játszották" el, hogy ajtókon kopognak be, ilyen vagy olyan felfogású emberekhez, akkor milyen felvetésre mit kell mondani. Jól beidomítják egymást meg magukat.

2014. dec. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Íme a válasz amit mondott Jézus ere,,ha engem üldöztek titeket is fognak....gyülöletesek lesztek az egész világba az én nevemért,, Igen és Jehova tanui ..."


Jehova mióta Jézus? Amúgy meg felőlem Humbold kalmár társulatnak is hívhatnak titeket, nem ezen van a hangsúly, nem is Jézuson, nem is Jehován, én ezeket nem utálom, inkább hidegen hagy, hanem a módszerek. És ezeket sem utálom, csak nem értek vele egyet. A nem egyetértés már üldözés?

2014. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!