Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi: ez vajon miért...

Frigg kérdése:

Jehova tanúi: ez vajon miért lehetett?

Figyelt kérdés

Nos, elsősorban leszögezném, hogy a kérdésemben semmi rosszindulat nincs, nem feszültséget szeretnék kelteni, csupán kíváncsi vagyok a háttérre.

Még gimnázium első évében meg akartam látogatni a volt osztálytársaimat. Az általános iskolás osztályomból nagyon sokan ugyan abba a gimnáziumba mentünk tovább, csak más osztályokba. Szóval, le is mentem hozzájuk, de nekik volt egy JT osztálytársuk, srác. Na, ő az első pillanattól fogva rám szállt, mivel lényegében csak fekete ruhában jártam (járok), de semmi kihívó, csupán fekete, hiszen ez tartozik a stílusomhoz már több, mint 10 éve. Én egy szót nem szóltam hozzá, azt se tudtam ki vagy mi. De ő, rögtön első találkozáskor némileg agresszívan odajött hozzám, közölte, hogy a sátán lánya vagyok, romlott, és hogy imádkozni fog értem. Valamint, szánna rám időt, hogy megtérítsen, és amint elhagytam a termet, konkrétan keresztet vetett az ajtóban. És ezt minden egyes találkozáskor eljátszotta. Na, most arra lennék kíváncsi, hogy ez miért volt így, hogy jött ő ehhez? NEM általánosítok, félre értés ne essék, csupán azért kérdezem Tőletek, mert ő is ehhez a felekezethez vagy valláshoz tartozott, hátha Ti tudjátok az okát, mi válthatta ezt ki. Mert engem ez a viselkedés halálosan bosszant és felháborít. Én nem vagyok keresztény, megvan a magam természet-vallása, de én soha nem vettem magamnak a bátorságot, hogy bárkit ilyen módon "zaklassak" ezzel. Én tiszteletben tartom mások vallását, véleményét, ha nem is értek egyet, vagy megtartom magamnak vagy kulturáltan beszélünk róla.

Előre is köszönöm a válaszokat.


23/N



2013. okt. 9. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem vagyok JT, hanem bűnös keresztyén, de tudtommal a Bibliában nincs semmi olyan írva, hogy aki fekete színű ruhát visel, az a Sátán lánya/fia lenne. Szóval nem tudom mi lehetett a gond, de szerintem ezt a JT-sek se tanítják, mert nem az a fontos, hogy mit viselsz(persze ne "pucéran" öltözködj), hanem a hit, és az azt követő cselekedetek.

Amúgy én is szinte majdnem mindig feketébe öltözök, pedig nem is gyászolok, de ez a szín tetszik. És most jutott eszembe, hogy lehet, azt hitte, hogy valami hard core rocker vagy, és azért "ment" neked.

2013. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Természetesen írhatnak mások is, kíváncsi vagyok minden véleményre :) Nos, ha nagyon le akarom szűkíteni, mondhatjuk, hogy a rock/metal körökbe tartozok, bár sokkal összetettebb a stílusom ennél. Szóval legfőképp az húzott fel, hogy minden ok és előzetes ismeret nélkül támadott le, de nem is egyszer. Lehet nem pont feltétlenül azért, mert JT volt, alapból a vallás váltja ki az emberekből ezeket a reakciókat? Nem ő volt az első, és gyanítom nem is az utolsó ember, aki első ránézésre ítél. Arra vagyok kíváncsi, hogy főként a vallásos emberek miért reagálnak így, miért általánosítanak?
2013. okt. 9. 17:39
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező.


Meglepetten olvasom az észrevételedet.

Nem tudom hogy biztos vagy benne hogy az illető Jehova Tanúja volt?

Ugyan is Jehova Tanúi, nem tehetik azt a megnyilvánulást, amit itt leírtál.

S kerestet meg végkép nem vetnek,

Ugyan is a biblia szerint Jézus oszlopra feszítették, és nem keresztre,

Az iskolában oktatást kapunk a prédikálásra, és ez a megnyilvánulás messze van attól amit mi tanulunk.

A

Ha egy Tanú keresztet vetne az egyenlő lenne hite, megtagadásával.

Katy Weaver/ Jehova Tanúja

2013. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, biztos vagyok benne. Már amennyire biztos lehetek. Ő maga is mondta, és mindenki más is tudta róla. A keresztvetést lehet nem a vallásából kiindulva tette, hanem hogy rátegyen még egy lapáttal, ezt nem tudom, miért csinálta. Ez ugyan nem volt rendszeres, mint a szóbeli dolgai, de előfordult ilyen is. még elég kis fiatalka srác volt, 14 körüli, lehet ez is közre játszott.
2013. okt. 9. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti Katy-vel kell, hogy egyetértsek. Nem, hogy egy Tanút se láttam még keresztet vetni, de egészen máig ilyenről, még csak nem is hallottam. Na mind1. én is tévedhetek, és a megnevezett személy is, aki rád szállt kedves kérdező...


Sokkalta inkább azt kérdezném, hogy mi alapján gondoltat, hogy JT? Ő azt mondta magáról? Új világ fordítású Biblia? Őrtorony kiadvány? A nézetei megegyeztek a Jehova Tanúéival?


Bocsi, ha kicsit tolakodóan közelítettem meg a témát, de a kérdésekre adott válaszok, nagyban megkönnyítenék a dolgot.

2013. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ő maga is mondta nekem, hogy az. Plusz az osztálytársai is tudták róla. Magamtól biztos nem találtam volna ki, hiszen nem is ismertem :) Szóval abból szűrtem le, amit ő és a többiek mondtak. Aztán lehet nem igaz, és valamiért csak kitalálta, hogy az, de ennek sem látom sok értelmét. Ezért is emeltem ki, hogy én nem általánosítok, nem szidok senkit, csupán azért céloztam a kérdést elsősorban JT-nak, mert a srác azt állította magáról, hogy ő az. :/ Szóval nem tudom, mi üthetett belé.
2013. okt. 9. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha még is az, akkor ez a Tette nem marad titokban.

Jehova mindenkinek a tettét felszínre hozza, különösen, ha a személyét illető rossz fény vetéssel jár.


Katy Weaver

2013. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szeressük egymást ***** válasza:

Mióta történt ez az eset?

Nem tudnád kinyomozni hogy azóta mi van ezzel a fiúval? Kiváncsi lennék most is ilyen buzgó JT-e? :-D

2013. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát még nagyon rég, gimi elején. Csak olvasgattam itt a kérdéseket, és az egyik után eszembe jutott ez a dolog, és kíváncsi lettem, úgymond :) Amúgy, ha jól tudom postás lett a srác. Többet nem tudok róla.
2013. okt. 9. 22:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Biztosan nem JT volt a srác, ahogy többiek is mondják, mert ők:

- nem vetnek keresztet (hacsak nem gyerekjátékból vagy gúnyból)

- nem szoktak imaközösséget ápolni másokkal, vagy imatámogatást adni, felajánlani, ez biztos.


Én azt gyanítom, hogy valami kis közösségbe járhattak a szülei, és ezért "szektásnak" gondolták az osztálytársai, ezért tévesen gondolhatták/gondolhattad Tanúnak.


Ha Tanú volt mégis, emlékezz vissza, biztosan mutatott esetleg színes magazinokat (brossúrák, folyóiratok), könyveket, az lenne tipikus.


Az agressziója meg szimplán jelenthette nála azt, hogy tetszettél neki! (Mint az oviban, mikor a lányok haját akarják meghúzni...)

2013. okt. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!