Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a római...

Mi a véleményetek a római katolicizmisról?

Figyelt kérdés
Bárki válasza érdekel, csak fejtsétek ki, légyszi, hogy miért vagytok az adott véleményen.

2013. dec. 27. 14:23
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És minél konkrétabban. Szóval olyat ne, hogy "sok mindenben tévednek".
2013. dec. 27. 14:27
 2/24 anonim ***** válasza:
Semmi.
2013. dec. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Az nem túl sok. :) Miért nem ambícionálod, hogy véleményt alkoss a témában?
2013. dec. 27. 14:51
 4/24 anonim ***** válasza:
Az a véleményem róluk, hogy egy keresztény felekezet sok hibával, és sok erénnyel. Nagyjából ezt gondolom mindegyik felekezetről.
2013. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ami nem érdekel, azzal nem foglalkozom. Ezért. "Ambícionálni". A csordaállat okosnak akar tűnni?
2013. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"Ami nem érdekel, azzal nem foglalkozom."


Biztos ezért írsz választ a téged nem érdeklő témával kapcsolatos kérdéshez. Logikus.

2013. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ambícionál: "becsvágyból v. bizonyos előnyökért vminek az elérésére törekszik" (kislexikon.hu)

Jelen esetben: a valami a véleményalkotás ténye, a bizonyos előny mindenféle dolog, ami motiválhat a véleményalkotásra, és ami nálad nincs meg ezek szerint. Talán nem a szokott környezetében használtam a szót, ha ez bántja lelkedet, elnézést kérek. Köszönöm a csordaállat minősítést is, megtisztelsz vele, hisz egy ökörbe valószínűleg több jó érzés szorult, mint beléd. :) Te sem lehetsz egy tudatos ember, mint már az előző kommentelő rávilágított. :) További csodaszép napot kívánok, maradok tisztelettel.

2013. dec. 27. 16:18
 8/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mi a Te (személyes) véleményed a római katolicizmusról?


Én éppen katolizálás előtt állok, felnőttként. Saját döntésből, mert előtte saját magam folytattam tanulmányokat a témában és többéves protestáns majd indiai hatás után a katolicizmus (egyetemesség) mellett döntöttem - ami a valláshoz való besorolást illeti.

2013. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Jómagam római katolikus szülőktől származó (fejlődő szókincsű :)) tizenévesként megtérésem után szintén kutatom, melyik vallás áll legközelebb ahhoz az Istenhez, akinek a létét megtapasztaltam. Azért is tettem fel a kérdést, hogy minél különbözőbb nézőpontokból láthassam azt a vallást, amihez jelenleg talán a legközelebb álok, miközben igyekszem újakat is megismerni. Szóval számomra a római katolikus vallás jelen pillanatban szimpatikus. Nagyon kevés hátrányát látom, de nem vagyok biztos a véleményem objektivitásában, mert nagyon jó, hiteles emberek közt nőttem fel, de sok hírt hallottam már arról, hogy ez csak az érem egyik oldala. Számomra például a gyónás gyakorlata nagyon fontos, ami más felekezeteknél nincs meg, vagy nem így van meg. A szívemhez közel áll a liturgia. Elszomorít, amikor teljesen hiteltelen papokkal kell találkoznom (szerencsére azért ellenpéldát is láttam már sok alkalommal), és elbizonytalanít a legtöbb protestánsban élő erős ellenszenv minden katolicizmussal kapcsolatban álló dolog iránt. Sok dolgot nem tudok az egyházzal kapcsolatban objektíven látni, mert ebben nőttem fel, és rengeteg minden már természetes számomra, miközben nem ismerem a hátterét, a miértjét. (Például számomra megdöbbentő volt találkozni azzal, hogy van olyan felekezet, ami tagadja Jézus istenségét.) Jelenleg tagja vagyok egy katolikus közösségnek is, aminek köszönhetően nagyon sokat épült az életem. Dióhéjban ennyi.

Remélem, sok válasz érkezik még, és a velem ellentétes véleményen állók sem félnek véleményt nyilvánítani, nem fogok lepontozni senkit.

2013. dec. 27. 17:19
 10/24 anonim ***** válasza:

Röviden: van nála rosszabb (ebből sok van) és van nála jobb (ebből csak egy van).

Minthogy meg vagy elégedve jelenleg a katolicizmussal, minek magyarázzam, hogy mi a tévelygés benne ?

Ráadásul az utóbbi 50 évben egyre mélyül a hitehagyás a magukat katolikusoknak tartók körében... A száz-kétszáz-nyolcszáz évvel ezelőtti katolicizmus még nem volt olyan üres, mint a mostani, akkor még "működött" Isten kegyelme a katolikus egyházban.

2013. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!