Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a római...

Mi a véleményetek a római katolicizmisról?

Figyelt kérdés
Bárki válasza érdekel, csak fejtsétek ki, légyszi, hogy miért vagytok az adott véleményen.

2013. dec. 27. 14:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

13-as vagyok és nem JT!, Jehova Tanúi nem keresztények, nem vallják a Szentháromságot...rokonságban vannak már az ókorban felbukkant arianizmussal.

[link]

2013. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

@12:30


Tény és való, hogy Jehova Tanúi egy ariánus tanítást képviselnek, és hibát követnek el, hogy ők képviselik az egyedüli igaz egyházat, de szerintem azt, hogy ők keresztények-e vagy sem, majd eldönti Isten. Mert én beszéltem már olyan Tanúval, akiben nagyobb hitet láttam, mint egy olyan emberben, aki teológiára jár. Nem is értem, hogy miért kell egyáltalán az embereket felekezet alapján megítélni. Mindenki a saját maga felekezetét tartja igaznak. A Római Katolikusok a (Máté 16,18)-ra alapozzák, hogy Krisztus Péterre alapozta az Egyházat. A Jehova Tanúi azt mondják, hogy ők a kereszténység első századi mintáját követik, de ugyanezt hallottam már a pünkösdi-karizmatikus keresztényektől is. A laikus ilyenkor már azt sem tudja, hogy hová csatlakozzon. Jómagam azt a tanítást vallom adventistaként, amelyet nem mi találtunk ki, hanem már i.sz. 7-8. században is ismert volt, miszerint a Jelenések könyve 2-3. fejezetében található 7 levél Egyháztörténelmet jelképez. Itt Krisztus jellemzésében fel lehet ismerni azokat a közösségeket, amelyeket elismer sajátjának. A reformáció idejében is azonosították a szárdiszi levelet (nagyon helyesen) hogy az nekik szól.


De nem értem, ha egy keresztény közösségről beszélünk, miért csak az ellentéteket kell keresnünk, miért nem tudjuk megtalálni a közös hitelveket? Sajnálatosnak tartom ezt a viselkedést, mert ezzel csak elidegenednek egymástól az emberek, ami a nem hívő embereknek is szemet szúr, és megbotránkoznak rajta.

2013. dec. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

13-as vagyok, Isten már véleményt nyílvánított...325-ben a Niceai zsinaton, amikor Myrai Szent Miklós püspök pofon vágta Áriust, és a zsinati atyák felháborodottan elűzték, viszont Isten Miklós püspök mellett állt ki álmukban ezért visszahívták őt, és Árius tanait ítélték el.

" feldühödvén a két isteni személy hasonlósága (homoiusion) mellett kitartó alexandriai pap egyházatyák elleni beszédén, a szinóduson Áriuszt pofonvágta. A zsinat ezért Szent Miklóst megfosztotta hivatalától, és börtönbe záratta, éjjel azonban megjelent cellájában Krisztus és az Istenanya, s visszaadták neki a püspöki méltóság jelképeit."

[link]

"A laikus ilyenkor már azt sem tudja, hogy hová csatlakozzon."- A laikusnak szabad gondolkodnia, szabad művelődnie, szabad hallgatnia a lelkiismeretére és nem köteles megmondóemberekre hallgatni, ugye ?

" egy keresztény közösségről beszélünk, miért csak az ellentéteket kell keresnünk, miért nem tudjuk megtalálni a közös hitelveket"- Mikor kezd egy bárány egy farkassal közös hitelvet vallani ??

2013. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

@13-as:


Jómagam az álomlátás valódiságát (Istentől való származtatását) kétségbevonom, két okból kifolyólag:


-A halottak állapotára való tekintettel, meggyőződésem szerint az Istenanya (Mária) nem jelenhetett a püspöknek. Bizonyára Nyíri Tamás, katolikus teológus is ezt az álláspontot támogatná, hiszen a halottak állapotával kapcsolatban hasonlóan írt a múlt század második felében. Függetlenül attól, hogy Máriának különleges szerep jut a Katolikus Egyházban.


-Az tény és való, hogy Áriust, ki kellett zárni az Egyházból, viszont nem gondolom, hogy célszerű volt megütni. Jézus ugyanis sohasem tanítota arra a tanítványait, hogy alkalmazzanak testi erőszakot a másképpen gondolkodók ellen. Ezt épp velük tették meg.


Sajnos az erőszakot a kereszténység folyamán többször próbálták isteni jóváhagyással felruházni. Ettől függetlenül persze tiszteletben tartom annak az álláspontját, aki nem ért velem egyet.


A laikusnak természetesen "szabad gondolkodnia, szabad művelődnie, szabad hallgatnia a lelkiismeretére és nem köteles megmondóemberekre hallgatni" - a lelkiismereti szabadság értelmében. Szerintem félreértetted kicsit azt amit mondtam. A farkasnak és a báránynak természetesen nem kell közös hitelvet vallani. Elutasítom azokat a törekvéseket, amik a különböző egyházak eltérő hitvallásait próbálják közös nevezőre hozni. Csak arra akartam irányítani a figyelmet, hogy ha mondjuk egy katolikus találkozik egy protestánssal és vallási témákra terelődik a szó nem kell rögtön az ellentétekkel, mondjuk a Mária-kérdéssel kezdeni. Inkább célszerű arról beszélgetni, hogy mit vitt véghez Jézus a személyes életükben. Aztán ha kialakult egyfajta bizalom, és az eltérő hitvallásra kerül a sor, akkor imádságos szívvel a Biblia fényénél tudják ezt a kérdést is rendezni majd.

2013. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!