Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a római...

Mi a véleményetek a római katolicizmisról?

Figyelt kérdés
Bárki válasza érdekel, csak fejtsétek ki, légyszi, hogy miért vagytok az adott véleményen.

2013. dec. 27. 14:23
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szabad tudni, melyik az az egy jobb szerinted? Azért írd le, hogy szerinted mi a rossz benne, hogy láthassam más nézőpontból! Én még csak alig-alig ismerem a Bibliát.

2013. dec. 28. 18:42
 12/24 anonim ***** válasza:
Én is szívesen fogadnám, ha a 10. válaszoló részletezné a dolgokat. Őszinte érdeklődésből. Előre is köszönöm. :)
2013. dec. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

"Szabad tudni, melyik az az egy jobb szerinted?" -Úgyse hinnéd el...én se egészen addig, míg tényleg nem Istent kerestem, és nem elégedtem meg holmi egyházhoz tartozással...aztán katolikus körökben nincsenek igazán jó véleménnyel róluk (azaz rólunk), bezzeg az evangélikusokkal-reformátusokkak " puszipajtások" !!

A húgomnak például meséltem egy picit rólunk évekkel ezelőtt, de mivel semmilyen előzetes ismerete nem volt, nem érdekelte, aztán véletlenül betévedt a templomunkba és azóta csak oda akar járni (lenyűgözte, rabul ejtette Isten országa!) és már hidegen hagyják a katolikus templomok, üresnek tarja őket, ahogy én is, és sokan mások.

"Azért írd le, hogy szerinted mi a rossz benne, hogy láthassam más nézőpontból!"- Nem egészében rossz, hanem a valódi kereszténység keveredik benne eretnekségekkel.

"Én még csak alig-alig ismerem a Bibliát."- Akkor ismerd meg !

2013. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Én valóban szívesen ismernék meg különböző felekezeteket. Ezeket az eretnekségeket is csak úgy tudnám megítélni, ha tudnám, mikről beszélünk.
2013. dec. 28. 20:00
 15/24 anonim ***** válasza:

Érdemes számba venni a római katolkius hitelveket. Ezeket hasonlítsd össze a Bibliával. Más keresztény felekezet hitelveit is célszerű összehasonlítani a Bibliával.

Például: gyónás, liturgia egyes elemei.

2013. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én Római Katolikus vallásúnak születtem, lényegében ebben a vallásban nőttem fel, még ministráltam is a templomban, és papnak is készültem. Éppen ezért nem bántom a katolikus embereket, mert jómagam is meggyőződtem róla, az ott töltött évek alatt, hogy vannak mélyen hívő, Krisztust követő emberek.


De összességében nem tudom elfogadni a katocilizmust, mert ahogy komolyabban kezdtem el foglalkozni a Bibliával több olyan tanítást is találtam, amelyet nem tudtam összeegyeztetni a Szentírással. A családom nagytöbbségében továbbra is Római Katolikus 8ezt tiszteletben is tartom), de én már a Hetednapi Adventista Egyházhoz tartozom, és a mostani közösségem lelkésze kívánok lenni.


Röviden ennyit tudtam leírni.

2013. dec. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A 13. válasz adója vagy Jehova tanúja, vagy adventista, vagy valami, "szekta" tagja.


Különben nem titkolózna ennyire.

Vagy szégyelli hovatartozását.


Különben nem rizsázna össze-vissza, konkrétumok nélkül.

2013. dec. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

@08:21


Kevés esély van rá, hogy adventista (bár meglehet), hiszen mi általában nem titkolózunk az egyházunk kilétét illetően. Ugyanakkor, ha megkérhetem, ne illessük egymást "szektás" jelzővel. Nem gondolom, hogy egy Krisztust követő embertől szépen cseng az ilyen kifejezés.

2013. dec. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
13-as vagyok és nem adventista ! az is az egyik a rosszabbak közül...talán történelemből tudjátok hogy a nyugati kereszténység területén 1517 után számtalan felekezet jött létre (és korábban is voltak eretnek szekták, melyek virultak tovább)...nyilván nem lehet mind az egyetlen igazi!...magánba válaszolok, de mondom a kereszténység nem elmélet,nem szépen fölépített filozófia, hanem az ÚT.
2013. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

ma 11:28:


Ezzel elárultad, hogy Jehova Tanúja vagy :-)

2013. dec. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!