Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek? Szüleim rám...

Mit tegyek? Szüleim rám akarják erőltetni.

Figyelt kérdés
Apám katolikus, anyám református. Rám akarják erőltetni a kereszténységet. Hiszek Istenben és a vallásban, de nem értik meg, hogy nem vagyok hajlandó EGYIK keresztény vallást sem felvenni. Természetesen okai is vannak. Nem vagyok hajlandó Isten helyett az egyházat szolgálni. Nem akarok olyan vallást, ahol a szegénységről prédikálnak és pénzt gyűjtenek maguknak, olyat, ahol a szabályokról beszélnek és azok akik mondják nem tartják be. Egy olyan egyházat nem akarok szolgálni, ami Isten ( aki a békét és nyugalmat adta nekünk ) nevében százezreket ölettek meg. Igen. A keresztény egyházzal van a bajom. Szüleim nem nagyon vallásosak, de ezt mégsem fogadják el, meg sem hallgatnak. Mégis mit tegyek, hogy értessem meg velük ezt? Tudják, hogy olyan szinten vagyok "lázadó", hogy a mai világban mindenbe, szó szerint mindenbe bele tudok kötni ( gazdaság, vallás, politika ) és megoldást keresni ( rengetegszer megtalálom, de az ütközik a gazdagok szándékaival, ami soha nem jó ). Féltenek, hogy valami bajom lesz ebből, mert én is tudom, hogy ha valami nem tetszik a "nagyoknak" ( mindenki tudja miről / kikről van szó ), akkor azt elintézik és én mégis érzem, hogy ezért vagyok itt. Most mit tegyek? Ha saját magamnak szegülök ellen és szüleimnek adok igazat, akkor soha nem lesz tiszta a lelkiismeretem, de ha magamnak adok igazat, akkor tényleg bajba kerülhetek.

2014. jan. 26. 13:29
1 2
 11/18 and91 ***** válasza:

nagyon otvendek h meg vannak ilyen fiatalok akik igy gondolkoznak, akiket nem emberek hamis tanitasai vezerelnek hanem Isten szava es szelleme.Szerintem is jol gondolkozol, en is refomatus fiu vagyok es oszinten bevallom nem vagyok oda nagyon a vallasomhoz de a katolikus vallashoz megugysem hiszem tole ered az egesz hamis tanitas ami behalozta a vilagot evszazadokon keresztul, es ahogy mondod csak szajukkal kovetik Istent de tettukkel elutasitjak ot es fiat Jezust ugy a reformatus mint a katolikus vallas.en is pont egy hasonlo helyzetben vagyok csak az kivetelevel h szuleim nem eroszakoljak ram a keresztenyseget,es el kezdtem tanylmanyozni es egyedul olvasni a Bibliat es sok mindenre rajottem, es en is azon gondolkozom h valtsak. Amit meg eszrevettem a leirasodbol h eleg jol felismered azt a harom tenyezot:politika hamis vallas gazdsag amely egyre nagyobb hatast gyakorol az eletunkre es orulok h ugymond lazado vagy ezen tenyezok irant hisz ezeket mind a satan iranyitja es nem vagy resze e vilagnak hiszen Jezus sem volt az.

A legfontosabb h olvassad es tanulmanyozd a Bibliat es rajosz az igazi igazsagokra nem pedig amit a papok tanitanak es nyugodtan irhatsz ram privatba es en segitek neked :) Ahogy Jezus mondta :Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. es ha megismered az igazsagot az SZABADDA TESZ TEGED es meg fog menteni az eljovendo nagy nyomorusagtol!

2014. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Engem meg a kereszténység hamis tanítása zavar. A Biblia úgymond " meg van vágva ". Tehát részeket hagynak / hagytak ki belőle, egyes történeteket megváltoztatnak / megváltoztattak. Ezt titkolja az egyház. Mi lehet a pápa könyvtárában? Ott lehet minden titok kulcsa, de nem hozzák nyilvánosságra. Kiváncsi lennék miért? Ni van oda leírva, ami annyira titkos / annyira rossz, hogy el kelljen titkolni / meg kelljen változtatni?
2014. jan. 28. 14:34
 13/18 and91 ***** válasza:
aze nem hozzak nyilvanossagra me akkor megbuknanak de eljon hamarosan az ido h az egesz hamis egyhaz megbukik!
2014. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Biblia úgymond " meg van vágva ". Tehát részeket hagynak / hagytak ki belőle, egyes történeteket megváltoztatnak / megváltoztattak. Ezt titkolja az egyház. Mi lehet a pápa könyvtárában? Ott lehet minden titok kulcsa, de nem hozzák nyilvánosságra. Kiváncsi lennék miért? Ni van oda leírva, ami annyira titkos / annyira rossz, hogy el kelljen titkolni / meg kelljen változtatni?"


Elolvastad már egyáltalán a Bibliát? Az egészet. Mert szerintem nem. S még is az érdekel hogy mit hagytak ki belőle és mit adtak hozzá.

Amennyiben hiszed hogy: 2Tim 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre; 17 hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.


Akkor először azzal foglalkozz ami számodra is egyértelműen elérhető. S ne azzal hogy a pápa könyvtárában mi van. Vajon mi lehet ott? Nem kell hozzá sok ész hogy tudjuk mi lehet ott. Hiszen látjuk hogy hova vezet az amit cselekszenek. Te magad is írod hogy átlátsz ezeken a dolgokon. Az titkos dolog. De érdekes amit Isten leíratott az nem titkos az szabadon hozzáférhető pedig számtalanszor próbálták elpusztítani. Sikertelenül!

Ha kérdésed van tedd fel de ne azzal foglalkozz amit úgy sem érhetsz el. Sőt jobb is hogy így van. Persze ez az én véleményem nem kell figyelembe venni de talán gondolkozhatnál rajta.

2014. jan. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 and91 ***** válasza:
hamarosan kiderulnek a titkok es akkor mindenki aki csak szajaval kovette Istent es nem tettevel azok mind megfizetnek!
2014. jan. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem szeretem amikor a biblia vágatlanságát azzal akarják bizonyítani, hogy "a teljes írás Istentől ihletett...", mert ez nem bizonyít semmit! A teljes írás tényleg tőle van, de! Mit nevezünk teljes írásnak? Mert a Bibliát emberek rakták össze. Maradt is ki belőle (ezt maga a Biblia is bevallja), és szerintem tettek is hozzá. Az a teljes írás ami meg Istentől ihletett, nincs az ember kezében, hála az egyházi vezetőknek.

Am kedves kérdező. Kb. mindenben magamra ismertem abban amit magadról írtál. Szívesen beszélgetnék veled priviben a nézeteidről, mert még nem találtam olyat aki szintén így gondolkozna, de jó látni, hogy nem vagyok egyedül :)

2014. febr. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az egész probléma érthetetlen.

Mit akarnak rád erőltetni? Keresztelést? Ebben a korban már nem úgy megy, hogy bevisznek a templomba és jön a keresztvíz...

A reformátusoknál. pl konfirmációs tanfolyam után keresztelnek meg. Nem akarod megismerni a keresztyén tanítást?

Azt mondod, hogy hiszem Istenben. Honnan tudsz róla? Mit tudsz és ki tanított rá?

2014. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A teljes írás tényleg tőle van, de! Mit nevezünk teljes írásnak? Mert a Bibliát emberek rakták össze. Maradt is ki belőle (ezt maga a Biblia is bevallja), és szerintem tettek is hozzá. Az a teljes írás ami meg Istentől ihletett, nincs az ember kezében, hála az egyházi vezetőknek."


Kedves válaszoló! Az a baj ezzel a válaszoddal, hogy kétségbe vonod Isten képességeit! Pont Őt hagyod ki, pedig közben elismered, hogy Isten Szava, az ISTEN Szava. Gondolod, hogy hagyná elveszni akárcsak egy betűjét is?


Nem, valójában az, amit a Biblia ellen tettek az elmúlt kb. 1800-1900 év alatt, az mára nem maradt titokban, és pont az a csodálatos, hogy az őszinte és alapos kutatók tudják, mennyire megbízható a Biblia 66 könyve. Igen, 66, nem több, mert azt is pontosan lehet tudni, hogy az egyéb apokrifok mennyire nem harmonizálnak a teljes Írással.


Mellesleg a Biblia maga mondja, hogy emberek írták és ezután nyilván emberek is kanonizálták a Szentírást, de isteni ihletéssel. Ezen kívül pedig bizonyítható, hogy tettek hozzá bizonyos verseket, de azt már a legtöbb egyház fordításai nem tartalmazzák. Ha Isten nem gondoskodna a Szent Szava hitelességéről és fennmaradásáról, akkor éppen a Szava vesztené a hitelét. Ha alaposan megvizsgálod, nem is ez a helyzet.


A valódi probléma a HAMISÍTÁS, a különböző egyházak saját szájuk íze szerinti fordítása, melyet csak EGYETLEN fordítás leplez le a lehető legalaposabban! Ez pedig az Új világ fordítás.

2014. febr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!