Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van a Bibliában leírva,...

Hol van a Bibliában leírva, hogy a homoszexualitás bűn?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallásos, és nem akarom átrágni az egészet, de szeretném elolvasni az adott részt. Nem az érdekel ki mit gondol erről, vagy ki mit mondott, csupán az hogy hol / hogyan találom meg a könyvben ezt, esetleg idézet. Nem provokáló kérdés, csak érdekel. Köszönöm.
2008. júl. 20. 18:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
1Kor 6:9, 1 Tim 1:8-10, Róma 1:27, 3 Mózes 20:13, 3 Mózes 18:22, 1 Mózes 19:5-11
2009. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%
2009. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%
rögtön azután, hogy pikkely nélküli tengeri állatot fogyasztani bűn, vagy hogy a menstruáló nőt el kell kerülni.
2010. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

Isten személyisége nem változik. "én az Úr, meg nem változom." Jelenti ki Isten szava. Ahogy vélekedett a múltban a homoszexualitásról, úgy vélekedik változatlanul napjainkig. Nem csak az Ószövetségben van leírva Isten nézőpontja a homoszexualitás gyakorlásáról. Az Újszövetségben is.

„Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak . . . nem fogják örökölni Isten királyságát” (1Kor 6:9, 10).


"...azon tény ismeretében, hogy törvényt nem az igazságos emberért tesznek közzé, hanem a törvénytelenekért és nyakasokért, istentelenekért és bűnösökért, szerető-kedvesség nélküliekért, szentségtelenekért, apagyilkosokért és anyagyilkosokért, emberölőkért,  paráznákért, férfiakkal háló férfiakért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért és bármi egyébért, ami ellentétben áll az egészséges tanítással,  amely a boldog Isten rám bízott..." Timótheusz 1:9-11


Majd a Róma 1:24-32 terjedő versei a homoszexualitás gyakorlását, a gyilkosság elkövetését és mást megemlítően leszögezi: Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, HALÁLT ÉRDEMELNEK — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.

Napjainkban is vannak magukat keresztényeknek vallók, akik gyakorolják a homoszexualitást, nekik világosan szól a fent idézett írás szöveg, mi vár rájuk Istentől, ha nem változtatnak.


Lehet itt avval érvelni, hogy sok minden félre lett helyezve a mózesi törvényből, amelyet a krisztusi törvény betöltött, s nem kell betartani már őket, azonban Isten nézete a homoszexualitás gyakorlásáról változatlan maradt.


Mi a megoldás egy homoszexuálisnak aki szeretne Isten szemében tetszeni?

„Ilyenek voltak némelyek közületek” — írja a Biblia. Tehát ilyenek voltak, de megváltoztak (1Korintusz 6:9–11).


Az Isten előtt helyeselt állapot elérhető. Nem kell azzal a tudattal élni egy magát kereszténynek valló, meleg személynek, hogy Isten helyteleníti, és elpusztítja az Ítéletkor,s nem örökölheti Isten Királyságát, ahogy egy fenti idézet ezt kifejti.

Gyakorlati segítség azoknak, akik igénylik, s tekintélynek fogadják el Isten Szavát:

"...hogy le kell vetnetek a régi egyéniséget, amely korábbi viselkedésmódotokhoz igazodik, és amely megromlik megtévesztő kívánságai szerint;  meg kell pedig újulnotok az elméteket mozgató erőben,  és fel kell öltenetek az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban." Efézus 4:22-24

2010. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2010. jún. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Köcsögduda válasza:
7%

A Biblia egyértelműen kijelenti, hogy a homoszexuális tettek bűnök (1 Mózes 19:1-13; 3Mózes 18:22; Róma 1:26-27; 1 Korinthus 6:9). A Róma 1:26-27 konkrétan azt tanítja, hogy a homoszexualitás annak az eredménye, hogy valaki megtagadja Istent és nem engedelmeskedik neki. Amikor egy ember folyamatosan bűnben és hitetlenségben van, akkor a Biblia szerint Isten “átadja” még gonoszabb és zülöttebb bűnöknek, hogy megmutassa neki az Isten nélküli élet hiábavalóságát és reménytelenségét. Az 1 Korinthus 6:9 kijelenti, hogy a homoszexuális bűnök elkövetői nem öröklik Isten királyságát.


Isten nem teremtett senkit homoszexuális vágyakkal. A Biblia szerint a bűn miatt válik valaki homoszexuálissá (Róma 1:24-27) és ez kizárólag a saját választása. Születhet valaki nagyobb homoszexuális hajlammal, mint ahogy másokra inkább az erőszakosság vagy műs bűnök a jellemzők. Ez nem ad felmentést valakinek, hogy a bűnt válassza és kiélje bűnös vágyait. Amikor valaki úgy születik, hogy hajlamos a dühre / haragra, akkor helyes kiélnie ezeket? Persze, hogy nem! Ugyanez igaz a homoszexualitásra.


A pokolra fogsz jutni te kis k.öcsög, mert elhagytad Istent az Úr nem fog megbocsátani, mert gyenge vagy és igen Jézus egy mosolygós szmájlit dobott neked az égen, hogy majd meglátod, milyen jó dolgod lesz lent a pokolban Terry Black mellett meg az összes többi b.uzival akik egymás kloákájában akarnak matatni, ezért smirglipapírral és törött üvegekkel fognak matatni a s.eggedben :)


A pokolra jutsz te b.uzi!


Ámen

2011. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
46%

Testvérem, 19:01, nem gondolod, hogy ezzel a szeretettelen hangnemmel éppen az ellenkező hatást éred el, mint amit szeretnél? Mert nem hiszem, hogy keresztényellenes köpködéshullámot szeretnél gerjeszteni.

Nincs, nem lenne igazad? Dehogynem. Pontosak a hivatkozások, de a pokolbéli borzalmak leírása nem a Szentírásból származik, hanem Bosch festményeiről, amikor még nem is lehetett, nem is volt kérdés, hogy bűn-e a homoszexualitás.

Bűn! Persze. Lehet balról magyarázni, lehet jobbról kacsintgatni a kérdést, minden homoszexuális kereshet magának mentségeket, alibiket, de ez nem változtat a kérdés erkölcsi, etikai és főleg vallási megítélésén. A homoszexualitás förtelmes bűn az Isten szemében. Nem kell ezt ennél jobban ragozni.

Ilyenkor szokott jönni, hogy: "de én nem hiszek Istenben". Ez lényegtelen szempont. Mert Isten hisz benned. Mondhat bármit az "öt kenyér", amik legalább ugyanolyan blaszfémiák, mint egyes potentátok baloldalisága.

2011. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Zotyó-Motyó válasza:
100%

Szia, a Bibliában az van hogy ne hálj úgy férfival mint nővel...

és ezt kétszer ismétli meg ebben a szövegösszefüggésben...


Ergo nem a homoszexualitást tiltja és azon is el lehet gondolkodni hogy miért teszi hozzá hogy "úgy mint asszonnyal", miért nem csak annyit ír hogy ne hálj férfival, ami szintén elég egyértelműnek tekinthető...

és miért ismétli ezt meg kétszer...

A Tórának illetve a Bibliának egyesek szerint minden szava szent, ergo nem lehet véletlen ez a plusz pár szó...


Lehetséges hogy nem is a homoszexualitásra gondolt az Isten, és nem is a meleg kapcsolatokra (hiszen miért tiltana egy szeretet kapcsolatot), hanem csak figyelmeztet valamire, hogy úgy ne hálj...


Különben miért tenné hozzá ezt a pár szót hogy "úgy mint asszonnyal" - mindenki számára világos lenne ha valóban a homoszexualitást akarná tiltani, ha ezt nem teszi hozzá, miért teszi hozzá ezt, hiszen ez megváltoztatja a mondat értelmét: nem a homoszexualitást tiltja hanem azt hogy úgy ne hálj mint asszonnyal... ez egy kicsit más... (ha nem így gondolná akkor nyilván nem tenné hozzá ezt a pár szót)


Üdv, ZM

2011. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zotyó-Motyó válasza:
76%

Ja, és még valami:


Kedves Dr. Laura!



Igen hálás vagyok, amiért oly sokat fáradozik azon, hogy Isten törvényét megismertesse az emberekkel. Rengeteget tanultam Magától, és szeretném ezt a tudást minél több emberrel megosztani. Ha például valaki megpróbálja védelmébe venni a homoszexuális életformát, akkor én egyszerűen emlékeztetem rá, hogy a Leviták könyve a 18,22 alatt világosan kimondja, hogy ez utálatos dolog. Vége a vitának.


Viszont szükségem volna még pár eligazításra néhány speciális törvénnyel kapcsolatban, és arról, hogyan követhetném ezeket a legjobban.


a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom, hogy az az Úrnak kedves illatú (Lev 1,9, illetve Lev 1,3.17). A probléma a szomszédaimmal van. Azt mondják, számukra egyáltalán nem kedves ez a szag. Mit tegyek?


b) Szeretném a lányomat rabszolgaságba adni, amint a Kivonulás könyve (21,7) ajánlja. Mit gondol, milyen ár volna méltányos érte manapság?


c) Tudom, hogy nem léphetek kapcsolatba nővel, amíg a menstruációs tisztátalanság időszakában van (Lev 15,19–24). A gond csak az, hogy miből lehet ezt tudni? Megpróbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nagyon pikírten reagált rá.


d) A Lev 25,44 azt mondja, hogy csak a szomszédos népek tagjai közül vásárolhatok rabszolgát. Egy barátom szerint ez a mexikóiakra vonatkozik, de a kanadaiakra nem. Fel tudna világosítani?


e) Van egy szomszédom, aki ragaszkodik hozzá, hogy szombaton is dolgozzon. A Kiv 35,2 világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Kihívtam a rendőrséget, de nem tudnak segíteni. Erkölcsi kötelességem, hogy megöljem saját kezűleg?


f) Egy barátom szerint, bár kagylót vagy homárt enni utálatos dolog (Lev 11,10), ez még mindig kevésbé utálatos dolog, mint a homoszexualitás. Nem értek egyet vele. Eligazítana bennünket?


g) A Lev 21,18–20 kimondja, hogy nem közeledhetek Isten oltárához, ha valami probléma van a látásommal. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy van azért itt egy kis játéktér?


h) A legtöbb barátom vágatja a haját, illetve borotválja a szakállát, beleértve a pajeszát is, holott ez Lev 19,27 szerint egyértelműen tilos. Milyen halálnemet javasol nekik?


i) Lev 11,8-ból tudom, hogy ha döglött disznó bőrét illetem, tisztátalan leszek. Az a kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyűt húzok?


j) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti Lev 19,19-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut/poliészter) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet, hogy megkövezzük őket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük őket, amint ez azok esetében megengedett, akik az anyósukkal hálnak (Lev 20,14)?


Tudom, hogy mélyrehatóan foglalkozott ezekkel, úgyhogy nincs kétségem afelől, hogy el tud igazítani. Igazán köszönöm még egyszer, hogy a rádióban végzett munkájával folyamatosan emlékeztet rá bennünket: az Úr törvényei örökérvényűek és megváltoztathatatlanok.


Az Ön odaadó rajongója: Jake



ezen is el lehet gondolkodni...


--



úgyhogy bátran légy meleg... abba semmi bűn nincsen, és Isten is mosolyog és szeret téged ha szeretkezel egy férfival aki valóban szeret téged... ebben nincs semmi bűn...


Szerintem Isten minden kapcsolatot szeret amiben két felnőtt ember egyetértése van és szeretik egymást...


csak túlzásba ne essél...


Üdv

2011. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!