Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A homoszexualitás valóban bűn?

A homoszexualitás valóban bűn?

Figyelt kérdés
Nos a biblia azt írja igen bűn és halállal büntetendő. Hisztek ebben? Én egy film láttán elgondolkodtam ezen.. Más értelmezései is vannak a bibliának. Ez megbocsáthatatlan bűn? Mózes harmadik könyve, 18:22 azt írja : Ha egy férfi egy másik férfival hál, gyalázatot követ el. Ám a gyalázat abban az időben nem jelentett bűntettet, tisztátalanságot jelentett. Mózes harmadik könyve továbbá azt is mondja önzően enni is gyalázatos, vagy szöveteket összekeverni. Mózes harmadik könyve, 20:13 -> Ha egy férfi másik férfival hál, mindkettőjükre halál vár. | Ám ugyanezt mondja a házasságtörőre is, vagy egy gyerek aki nem fogad szót a szülőnek. Bizonyára nem értelmezzük ezt a biblia történetet szó szerint. Mózes V. könyve 22. írja "Ha egy nő nem szűz házassága napján, apja házába kell hurcolni és kövezzék halálra" | Szóval a homoszexualitás oké,rendben van? Isten szemébe elfogadható? Isten olyannak szeret minket amilyennek. Nem? Isten bosszúja hatalmas de ugyanakkor a könyörülete is. A biblia mégsem azt mondja, hogy rendben van ez.. Szerintetek??
2011. júl. 25. 03:07
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
42%

En ugy gondolom, hogy amikor a Biblia irodott, meg nem volt tiszta, hogy a homoszexualitas mitol van. Akkoriban betegsegnek hittek. Ma mar tudjuk, hogy nem az es a homoszexualis ember nem akar homoszexualis lenni, hanem annak szuletik. Szoval mas a szemlelet es en abban hiszek, hogy a bun az, amivel artasz masnak vagy magadnak. Ha valaki hazassagot tor, ugye mas dolog, mert ott mar valaki erzelmei serulnek, de egy kolcsonosen akart meleg kapcsolatnal nem latom ugyanezt. Ugyanugy bun, ha a meleg ember ossze-vissza hal mindenkivel, ahogy ez a heteroknal is bun, de ha egy elkotelezett kapcsolatban van, nem latom, hogy mi a problema...most eljen egyedul 70-80 evig vagy eljen hazugsagban egy no mellett? Csapja be a sajat csaladjat es sajat magat? Szerintem az sokkal nagyobb bun. A homoszexualisok egy jelentos reszere jellemzo a csapongas, nem tudjak megtartani a partnert olyan hosszan, persze vannak kivetelek. Ha valaki tartos, erzelemre epulo kapcsolatot akar, nem latom, hogy hol a bun. Az ember tarsas leny leven szerelmet, szeretetet akar kapni es adni. Ha egyedul tengodik egy eleten keresztul, kialakul valamilyen mentalis betegsege, testi baja vagy perverzioja (kiveve, ha o sajat akaratabol es nem kulso okbol hataroz igy).


Szoval nekem az az interpretaciom, hogy maga a homoszexualitas nem bun, mert nem a meleg ember akar meleg lenni es ha a szeretetet akarja megosztani hosszu tavon 1 allando partnerrel, az nem bun. Az ugyanugy bun, ha hetero ossze-vissza van mindenkivel, szoval ugyanaz vonatkozik a melegekre is. Aki csak az elvezetre megy (ergo onzo), aki belemegy kalandokba, az akar hetero, akar meleg, bunt kovet el az Egyhaz szemeben.


Az Egyhazaknak egyontetu velemenye, hogy bun a homoszexualitas, de ez azert van, mert a regi korbol vettek ezt. Onnan tudjuk, hogy bunnek tekintik, hogy melegek nem hazasodhatnak Isten szine elott. De en azt gondolom, hogy eljon majd az ido, mikor az egyhazak rajonnek, hogy reformra van szukseg 1-2 teruleten.

2011. júl. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Nem az a fajta ember vagyok aki kalandokra vágyik. Vannak érzelmeim amik más emberekben n alig ha van... Egy valakit akarok az életemre, de igen nehéz találni a mai világban akiben lehet bízni és akivel tudnék egy életen át lenni! Nem adom fel.. Várom azt a bizonyos igazit! :)
2011. júl. 25. 04:07
 3/56 anonim ***** válasza:
75%
Ne add fel! Az en sogorom is meleg es kb. 12 eve ugyanazzal az emberrel el nagy boldogsagban. Ertelmisegi par. Nagyon dolgos emberek. Az embereknek semmi rossz szavuk nincs rajuk es meg nem mondja roluk senki, hogy a sajat nemukhoz vonzodnak, mert nem ugy viselkednek masok elott. Szerintem az ilyen elet/kapcsolat nagyon peldas. Ok a neten talalkoztak, tarskereson. Szerintem erdemes lenne megprobalnod.
2011. júl. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Tyűű szép! :) 12 év.. Tényleg gratulálok nekik. Hidd el már 2.5 éve keresem neten azt a vkit! Eddig 2 barátom volt, de egyik sem ment.. Az első megcsalt, átvert, összetört. A másodikkal az elsőpasim után rá 1 napra összejöttem vele. Miért? Teljesen ki voltam kapcsolva.. Összetört az első és egyszerűen nem én voltam.. Nem akartam vele, de annyit segített és szeretett ezért.. Pár napra rá kezdtem "visszatérni" az életbe és azon gondolkoztam mit tegyek.. Adtam kis időt magamnak, hogy megszeressem pontosan 1 hetet, de nem ment :( Minél hamarabb akartam szakítani vele, mert nem ment tovább.. Csak 1 hétre rá tudtam vele találkozni ezért kivártam azt az időt.. Majd közöltem vele.. Elmondtam szépen neki mindent mit érzek mi ez az egész...
2011. júl. 25. 04:16
 5/56 anonim ***** válasza:
69%
Sogorom is teljesen ossze volt torve elotte, mert ot is megcsaltak. Nem szabad feladni! Szerintem a homoszexualisok tobbsege sajnos ilyen csapongo es nehez megtalalni az igazit. Bar manapsag a heteroknak is nehez...keress tovabb, aktivabban. Eljon az igazi a megfelelo idoben. Erdemes tobb oldalon probalkozni. Amugy sogorom es a parja katolikusok es nagyon konzervativak ilyen teren, tehat monogamok, nem fer bele nekik megcsalas. Lehet, hogy hulyesegnek tunik, de valamilyen vallasos oldalon, kozossegben lenne jo eselyed, mert vannak vallasos melegek is...
2011. júl. 25. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
76%
Es sok a bizonyitek arra, hogy a melegek nem akarnak melegek lenni, csak annak szuletnek...gondolom, hogy ez olyan, hogy en hetero vagyok es egyik nap felebrednek es egyszeruen a sajat nememhez vonzodnek, nem tudnek a masik nemre gondolni. Nem igazan lehet ezzel mit kezdeni, max. elnyomni, de semmi jora nem vezet. Egyszer ugyis kitorne beloled. Pl. a rokonom is akart volna gyereket, de igy nem lehet nekik...ebbol kifolyolag nagy a szivfajdalma, de tudja, hogy jobb ez igy, mint egy no mellett hazugsagban elni es hazudni a sajat tarsadnak. Sokkal egyszerubb ilyen szempontbol heteronak lenni, szoval latom, hogy a melegek nem akarnak melegek lenni, csak annak szuletnek.
2011. júl. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Magam is nagyon vallásos vagyok ezért is érdekel ez! Hmm vallásos meleg társkeresőről még nem hallottam :o
2011. júl. 25. 04:24
 8/56 anonim ***** válasza:
69%
En kulfoldon elek, kulfoldi oldalak vannak. Talan erdemes megprobalnod. Meg biztos, hogy van meleg vallasi kozosseg vagy meleg a vallasi kozossegben. Ti melegek felismeritek egymast, nem?
2011. júl. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Nem igen :s Ismerek egy párat... Valahogy mind egy "húspiac" .. Az ilyen társkereső oldalak 90%-a szexre megy :/
2011. júl. 25. 04:34
 10/56 anonim ***** válasza:
69%
Eleg az a 10%...en is igy ismertem meg a ferjemet es nagyon boldog vagyok...kulfoldi tarskereson. Magyaron nem is probalkoztam. Javaslom.
2011. júl. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!