Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egyértelmű bizonyíték az...

Blaskó Krisztián kérdése:

Van egyértelmű bizonyíték az evolúcióra? Egy Dr. Kent Hovind nevű ember 250 000 $-t ajánlott fel annak, aki képes cáfolni a Bibliát. (Szó szerint értelmezve, pl. : 6000 éves a Föld stb. )


2014. febr. 16. 14:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/243 A kérdező kommentje:
Kerestem néhány kulcsszóval a témára, de a Hovind-elméletet nem említették, nem olyan sokan látták a videót, nem tudtam mennyire népszerű. Nemrég kezdtem el "ismerkedni" a kreácionizmussal és érdekesnek találtam, ezért dobtam fel a kérdést. Szeretem mindennek megvizsgálni minden oldalát, anno több mint 1,5 évtizedig én is hittem az evolúcióban, aztán jöttek a Hovind-videók, logikusabbnak tűnnek, mint az evo. Vitáztam a témában egyetemistákkal, de nem tudtuk meggyőzni egymást. Nekem pillanatnyilag ez a válasz tűnik kézenfekvőnek, de elolvasok mindent, ami ezt megcáfolja, mert csak akkor lehetek biztos valamiben, ha az érme mindkét oldalát ismerem. Most is épp egy kommentben leírt Hovinddal kapcsolatos vitát olvasok. Ne kíméljetek! :)
2014. febr. 16. 16:31
 12/243 anonim ***** válasza:
95%

Én ugyan a réselméletben hiszek, azaz hogy a Biblia első és második mondata között hosszú idő telt el, ami közben megtörtént a Sátán lázadása, ezért a Föld nem lehet hatezer éves, de ez a videó sok érdekességet tartalmaz:

http://www.youtube.com/watch?v=z6OjVHTUsOQ

2014. febr. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/243 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg Hovind a videóiban csak 1 kormeghatározási módszer említ meg, pedig van még 6 másik is. Azokkal miért nem foglalkozik? (nem az alfajokra gondolok, hanem konkrétan a különálló kormeghatározókra.)
2014. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/243 anonim ***** válasza:
100%
Jah, amúgy meg Hovind azt a bizonyos 250 000 dollárt nem fizette ki senkinek tudtommal, mert egy cáfolatot sem fogadott el. De ami még jobb, hogy azt hallottam anno (nem tudom mennyire igaz) hogy egyszer azzal az indokkal nem adta át a pénzt, mert őszerinte nem elég a Biblia bizonyos részeid cáfolni, hanem teljes egészét. Kérdés: Most aki akarja a pénzt, annak cáfolnia kell még a történelmi tényeket is?
2014. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/243 anonim ***** válasza:
64%
Arra nincs egyértelmű bizonyíték, hogy a világ evolúció (=fejlődés) során jött létre. A Bibliát viszont számos ponton lehet tudományosan cáfolni. Csakhogy az elvakult bibliakövetők semmilyen cáfolatot nem fogadnak el, őket nem lehet meggyőzni. Ezért marad az a 250 000 $ Kent Hovind zsebében.
2014. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/243 anonim ***** válasza:
27%

Nos igen,az evolúció jelen pillanatban is zajlik,ha azt értjük alatta,hogy egy fajon genetikai állománya folyamatosan változik és ennek során két alfaj is megjelenik. Azt nem látjuk,hogy új faj létrejönne,de ehhez sok idő kell,viszont valószínűbb,minthogy csak úgy hipp hopp megjelenne a semmiből. Ráadásul a dns is erről árulkodik.

A nehézséget inkább a kezdeti feltételek és az rns-->dns->élő önálló baktérium kialakulása okozza...

2014. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/243 anonim ***** válasza:
83%

Hovind logikusabbnak tűnik, mint az evolúció???

Hát... lehet, hogy annak TŰNIK, de attól még nem az.


Egyébként: nem tudjuk pontosan, hogyan keletkezett a világ. Azt sem, hogy kellett-e hozzá intelligens tervező. Csak hisszük (vagy nem). A tudósok sem állítják 100% biztosra, hogy volt ősrobbanás, csak ezt tartják a legelfogadhatóbb magyarázatnak.

Az evolúció egy kicsit más tészta. Az evolúció nem magyarázza meg a világ keletkezését; azzal foglalkozik, hogyan keletkeztek (és keletkeznek!) az egyes fajok. Az elmélet szerint az egyes fajok mutációk sorozatának köszönhetően egymásból fejlődtek ki. Hogy ez valóban így volt-e, azt én nem tudom. De mellette szól, hogy pl. ma is és folyamatosan fedeznek fel új állat- és növényfajokat (ha már 6000 éve léteznek, akkor hogyhogy eddig nem tudtunk róluk?). Másik példa a kutyatenyésztés: nézd csak meg, milyen sok fajta kutyát kitenyésztett már az ember a csivavától a bernáthegyiig. (D)evolúció kicsiben. Oké, ez csak egy fajon belül történik, attól az még ugyanúgy kutya marad, egyik fajból másikat még nem sikerült kitenyésztenie az embernek (SZERENCSÉRE). Gondolom, kiderült a hozzászólásomból, hogy nem vagyok a célzott tenyésztés híve, hiszen így sokszor génhibás, beteg állatok jönnek létre - jobb, ha ezt a természet rendezi. De ez a példa is bizonyíték lehet, hogy evolúció (és devolúció) létezik.

Ha véletlenül erre járna egy biológus, kérem, erősítsen vagy cáfoljon meg.

2014. febr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/243 A kérdező kommentje:
Ahogy írta is az előttem szóló: új fajt nem sikerült produkálni. Keresztezhetjük a kutyákat éveken át, az kutya marad. Viszont ami az evolúciót illeti: Hovind egyik videójában mondja, hogy az antibiotikumnak a baktérium riboszómájához kell tapadnia, de mivel a mutációk néha ennek deformálódásával járnak, és a hibás alakú riboszómához az antibiotikum nem tud kapcsolódni a baktérium ellenállóvá válik, viszont amennyiben nincs jelen a szervezetben antibiotikum a mutálódott példány gyengébbnek bizonyul az eredetinél, tehát - bár a baktérium ellenálló lett - nem lett se erősebb, se fejlettebb. (Az evo nem egyenlő a természetes szelekcióval és a mutációkkal. Ezek vannak, de a kettő nem következik egymásból.)
2014. febr. 16. 19:28
 19/243 anonim ***** válasza:
92%
De ki mondta, hogy az evolúciónak az a célja, hogy erősebb legyen a faj? Az evolúció nem egy valami, aminek célja van. Az csak szimplán megtörténik. Hosszú távon valóban a környezethez jobban alkalmazkodó fajok maradnak fenn, de ez nem az evolúció tudatossága miatt van.
2014. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/243 A kérdező kommentje:

Nekem sehogy sem tűnik logikusnak, hogy a semmiből kirobban egy világ, azon véletlen összekapcsolódik néhány atom majd molekula... aztán itt vagyunk mi. Ez a bonyolultság nem jöhet létre random. Olvastam olyan kommentet is, ami csak idézőjelek között engedi a kreácionizmust tudománynak nevezni, nos: [link]

[link]

Amúgy: [link] :) (ezt egy ismerősöm csinálta, nem bírtam kihagyni)

2014. febr. 16. 19:44
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!