Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerüljem el azt, hogy...

Hogyan kerüljem el azt, hogy a Magyarországon Krisnásokként ismert szektával azonosítsanak?

Figyelt kérdés

Van ugye ez a Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége (MKTHK), amelynek tagjait krisnásokként ismerik és sokaknak talán ismerős a Hare Krsna Hare Krsna.... énekük is.


Eddig nekem eszembe se jutott, hogy bárki is velük azonosítana, főleg, hogy sok mindenben nem értek egyet velük.


Ma, hazafelé utaztam, amikor a Bhagavad-gítat olvastam a vonaton, és egy mellettem helyet foglaló beszélgetést kezdeményezett velem, végül oda jutottunk, hogy szimplán szektásnak minősített... mert szerinte csak a krsnások, akik szektások olvassák a Bhagavad-gítat.


Én úgy tudtam, hogy a Bhagavad-gíta a hindu vallás egyik szent könyve a sok közül. És bár nyugaton jobban ismerik a krisnások mozgalmát, mégsem 100%, hogy aki a Bhagavad-gítat vagy hasonló irodalmat olvas, az csak krsnás lehet.


Mit tegyek, hogy ne a nálunk krsnásokként ismert közösségbe soroljanak? Ugyanis semmi, de semmi közöm hozzájuk.


Egyszerűen a keleti hindu filozófia érdekel, azért olvasok ilyen könyveket.


2009. dec. 20. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam olvasni ha vonatozom, és marhára nem érdekel, hogy ki mit gondol. Ha Krisnásnak néz egy idegen, akkor mi van? Olvass nyugodtan bármit, ami jólesik.
2009. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan olvasd .Attól hogy valaki fantasztikus könyvet olvas nem űrhajós.
2009. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az h más mit gondoljon azt Te nem tudod írányitani.

Húzz borítót a könyvre.

V ha vki megkérdezi mond h tanulmányozod a Filozófiát.:-)

2009. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva szerintem semmit nem tehetsz annak érdekében, h egyből egyértelművé tedd mindenki számára, h nem vagy Krisnás, hacsak nem ragasztasz egy táblát a homlokodra, h "NEM VAGYOK KRISNÁS, CSAK ÉRDEKEL A HINDUIZMUS":D Sztem is sz... le, h ki mit gondol, ha pedig az az illető, aki beszélgetést kezdeményezett veled, olyan primitív, h nem ismeri a különbséget a Krisna tudatú hívők és a Hinduizmus között, valamint nem tudja elképzelni, h vki azért olvassa a könyvet, mert egyszerűen érdekli, akkor azt csak sajnálni lehet, így aztán nem érdemes egy ilyen véleménnyel foglalkozni.Ez olyan mint, h ha én elolvasom a Koránt, attól még nem leszek muzulmán:)
2009. dec. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

először is ne mások véleményére adj!Én is néha úgy nézek ki mint egy punk,de mégsem vallom annak magamat..sőtt semminek..én amúgy szeretem a krisnásokat,nem tartom szektának,

azok a dolgok amiért nem vagyok krisnás:

-a zsíros kenyér,és a saslik,

a dohányzás,

és nem csak gyereknemzésből szoktam szeretkezni,mert akkor focicsapatom lenne,akiket nem tudnék etetni,és árvaházba kerülnének..

különben sokmindenben egyet értek velük..

2009. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szekták: A krisna-tudatú hívõk...

A bengáli vaisnava hagyományokat továbbvivõ közösséget, a Krisna-tudatúak Nemzetközi Szervezetét (International Society for Krishna Consciousness, rövidítve: ISKCON) az Egyesült Államokban 1966-ban Csaran Bhaktivédanta Szvámi Prabhupáda (1896-1977) alapította, aki a követõi szerint a magától Krisnától eredetõ tanítómesteri láncolat képviselõje volt. Nem sokkal azután, hogy Prabhupáda az Egyesült Államokban érkezett, az ISKCON az egyik legmarkánsabb új vallási mozgalommá vált, borotvált fejû, színes indiai ruhába öltözött híveivel, akik táncolva énekelték Hare Krisna kezdetû mantrájukat a nyugati világ nagyobb városainak utcáin.

A templomokban élõ szerzetesektõl (brahmacsárik) és a lelkészektõl (bráhmanák), illetve az avatásban részesült világi hívektõl szigorúan aszketikus életet követelnek. Nem fogyaszthatnak húst, alkoholt, kábítószert, a házasság keretében történõ gyermeknemzésen kívül cölibátusban kell élniük. Hajnali 4 órakor kelnek, hogy a napot a templom istenségeinek imádásával kezdjék. Minden nap 2 órát töltenek japázással, amikor is 16-szor végzik el imafüzérüket, s a 108 szembõl álló füzér minden szeménél elvibrálják a Hare Krisna mantrát. A gyülekezet tagjai közül néhányan a közösség intézményeinek ügyit intézik, a hívõk döntõ többsége pedig világi foglalkozásokat ûz.

A nyugati hindu közösségek sok tagja (és az indiaiak közül is sokan) elfogadják az ISKCON-t a tradícióhoz hûséges hitvallásnak, így a Brit Hindu Templomok Tanácsa és a Hindu Szervezetek Tanácsa is.

Prabhupáda halála után az ISKCON adminisztratív irányítását egy 22 tagú vezetõ testület (Governing Body Commission) vette át. Ennek tagsága nagyobb részben átfedte azt a 11 guruból álló testületet, amit Prabhupáda halála után e guruk fele -beleértve a nagy-britanniai misszióért felelõs két gurut is- elhagyta a mozgalmat, vagy önként, vagy azért, mert kizárták õket.

A hinduizmust a II. Vatikáni Zsinat pozitívan értékelte Isten-keresése és aszkézise miatt. A Krisna-mozgalom nyilvánvalóan hasonlatossági pontokat mutat fel, de ugyanakkor a különbségek is nyilvánvalóak a kereszténységtõl. Magyarországon kettõezren felüli a regisztrált tagok száma, van 3 kolostoruk, 12 kongregációjuk és 2 népkonyhájuk Budapesten.

2009. dec. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy vegetárius, akkor vigyél magaddal valami húsos ételt, és miközben olvasol, egyél belőle!
2009. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

én azt hittem a szekták azok "gonoszak",nem tesznek jót,áldoznak állatokat és elrabolják az embereket,stb

Legalább is a tvben így mutatják a gonosz szektákat,szektatagokat,akik legfőképp a sátánt,vagy gonosz lényeket imádnak,akkor ez most hogy van?A szekta az jót is jelenthet?Mert amit tudok róluk,és amit írtatok,az nem jellemző a szektákra az én felfogásom szerint..

valaki ffelvilágosít?

2009. dec. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szekta és szekta között nagy a különbség. A Krisna-tudatúaknál például a következők teljesülnek:

A vegetarianizmus kötelező; a hús- és halevés bűn.

Tilos a különféle élvezeti szerek használata (kávé, cigaretta, dohány).

Nincs szabad párválasztás: a párodat a szekta vezetősége jelöli ki. A nemi élet csak a házasságban és csak gyereknemzéscéljából engedélyezett.

Vannak normálisabb, és kevésbé normális közösségek, gyülekezetek. Mindig az adott csoportról kell informálódni.

2009. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

a krisnások közt nincs szabad párválasztás?????

erről én még életemben nem hallottam!Lehetséges az ilyen egyáltalán????????

2009. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!