Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az írásból bizonyítható-e...

Az írásból bizonyítható-e vajon, hogy Jézus Krisztus a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés

Meg van írva:


"...Uram, Izráel Istene! nincsen hozzád hasonló Isten, sem az égben ott fenn, sem a földön itt alant..."

I Királyok 8:23


"...Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos."

Ézsaiás 46:9


KÖVETKEZTETÉS: ISTEN EGY ÉS IGAZ, ÉS NINCS HOZZÁ HASONLÓ!


--------------------------------


Meg van írva:


"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."

Jakab 1:17


"Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz."

Zsidó 13:8


KÖVETKEZTETÉS: ISTEN ÉS JÉZUS NEM VÁLTOZIK SOHA SEM!


----------------------------------


Ezeknek ismeretében keressünk bizonyítékokat arra nézve, hogy ISTEN ÉS JÉZUS VALÓBAN EGYEK-E?


"Én és az Atya egy vagyunk."

János 10:30


---------------------------------------


Erős Isten:

„A maradék megtér! Jákob maradéka az erős Istenhez.” (Ézsaiás 10:21)


Jézus, mint erős Isten:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás9:6)


Isten a Királyok Királya és Urak Ura:

„Ezt a kellő időben megmutatja a boldog és egyedüli uralkodó, a Királyok Királya és Urak Ura, aki egyedül halhatatlan, aki megközelíthetetlen fényességben lakik, akit senki nem látott, s nem is láthat; övé a dicsőség és az örök hatalom! Amen.” (1Tim 6:15)


Jézus a Királyok Királya és Urak Ura:

„Vértől ázott ruha van rajta, a nevét Isten Igéjének hívják. [...] Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura.” (Jelenések 19:13, 16)


Isten az egyedüli Megmentő:

„Egyedül én vagyok az Úr, rajtam kívül nincsen szabadító.” (Ézsaiás 43:11)


Jézus az egyedüli Megmentő:

„Nincs üdvösség senki másban. Mert nem adatott más név az ég alatt az embereknek, amelyben üdvözülhetnénk.” (ApCsel 4:12)


Isten az első és az utolsó:

„Ezt mondja Izrael Királya s Megváltója, a Seregek Ura: Én vagyok az első és az utolsó, rajtam kívül nincs más isten.” (Ézsaiás 44:6)


Jézus az első és az utolsó:

„Amikor megpillantottam, mint egy halott a lába elé rogytam, de megérintett jobbjával, és megszólított: Ne félj! Én vagyok az első és az utolsó és az élő. Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké…” (Jelenések. 1:17)


Isten az alfa és az ómega:

„Én vagyok az alfa és az ómega (a kezdet és a vég)" - mondja az Úr, az Isten…” (Jelenések. 1:8)


Jézus az alfa és az ómega:

„Hamarosan eljövök, s velem lesz a jutalmam, hogy mindenkinek megfizessek tettei szerint. Én vagyok az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.” (Jelenések 22:12-13)


Istent imádják az angyalok:

„Te vagy, Uram, az Egyetlen! Te alkottad az eget, az egek egét és minden seregét, a földet és mind, ami rajta van, a tengereket és mind, ami bennük van. Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézust imádják az angyalok:

„…amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: Imádja őt Isten minden angyala.” (Zsidók 1:6)


Isten változatlan:

„Bizony, én, az Úr sose változom: ezért nem ér el a végzet titeket, Jákob fiai.” (Malakiás 3:6)


Jézus változatlan:

„Jézus Krisztus ugyanaz tegnap, ma és mindörökké.” (Zsidók 13:8)


Isten alkotta az Eget és a Földet:

„Te vagy, Uram, az Egyetlen! Te alkottad az eget, az egek egét és minden seregét, a földet és mind, ami rajta van, a tengereket és mind, ami bennük van. Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézus alkotta az Eget és a Földet:

„Továbbá: Kezdetben, Uram, te teremtetted a földet, az ég is a te kezed munkája.” (Zsidók 1:10)


Isten fenntartja az univerzumot:

„…Te éltetsz mindent, és az égi sereg hódol előtted.” (Nehemiás 9:6)


Jézus fenntartja az univerzumot:

„Mint dicsőségének kisugárzása és lényegének képmása, ő tartja fenn hathatós szavával a mindenséget.” (Zsidók 1:3)


Isten kezdete meghatározhatatlan:

„…mielőtt a hegyek kiemelkedtek, mielőtt a föld és a világ kialakult. Isten, te öröktől fogva vagy, s örökké!” (Zsoltárok 90:2)


Jézus kezdete meghatározhatatlan:

„…belőled származik majd nekem Izraelnek jövendő uralkodója, aki kezdettől fogva, az örökkévalóság napjaitól fogva származott.” (Mikeás 5:1)

„Kezdetben volt az Ige…” (János 1:1)


Isten megvált a bűntől:

„…várja Izrael az Urat. Mert az Úrnál az irgalom és bőséges nála a megváltás. Ő váltja meg Izraelt minden bűnétől.” (Zsoltárok 130:7-8)


Jézus megvált a bűntől:

„Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét, aki önmagát adta értünk, hogy minden gonoszságtól megváltson, megtisztítson, és jótettekben buzgolkodó, választott népévé tegyen.” (Titus 2:13-14)


Istennek hatalma van megbocsátani a bűnt:

„És többé nem lesz szükség rá, hogy az egyik ember a másikat, testvér a testvérét így tanítsa: Ismerd meg az Urat, mert mindnyájan ismerni fognak a legkisebbtől a legnagyobbig - mondja az Úr -, mivel megbocsátom gonoszságaikat, és vétkeikre többé nem emlékezem.” (Jeremiás 31:34)


Jézusnak hatalma van megbocsátani a bűnt:

„…a cseréptetőn át bocsátották le ágyastul középre, Jézus elé. Hitük láttán így szólt: Ember, bűneid bocsánatot nyertek.” (Lukács 5:20)


Isten csodás tanácsadó:

Mert csodálatos az ő tanácsa, és bölcsessége mindent felülmúl. (Ézsaiás 28:29)


Jézus csodás tanácsadó:

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás 9:6)


Isten bennünk él:

„…mi az élő Isten temploma vagyunk, ahogy Isten mondja: Közöttük lakom majd és közöttük járok, az Istenük leszek, ők meg a népem.” (2Kor 6:16)


Jézus bennünk él:

„Élek, de már nem én, hanem Krisztus él énbennem. Minthogy azonban most még testben élek, Isten Fiának hitében élek, aki szeretett engem és feláldozta magát értem.” (Gal 2:20)


Isten mindentudó:

„Ha szívünk vádol minket valamivel, az Isten fölötte áll szívünknek, ő mindent tud.” (1Ján 3:20)


Jézus mindentudó:

„Majd harmadszor is megkérdezte tőle: Simon, János fia, szeretsz? Péter elszomorodott, hogy harmadszor is megkérdezte: Szeretsz engem? S így válaszolt: Uram, te mindent tudsz, azt is tudod, hogy szeretlek…” (János 21:17)


Isten örökök életet ad:

„Mert ennek a tanúságnak az a tartalma, hogy az Isten örök életet adott nekünk, s ez az élet az ő Fiában van.” (1János 5:11)


Jézus örökök életet ad:

„…Örök életet adok nekik, nem vesznek el soha, nem ragadja ki őket a kezemből senki.” (János 10:28)


Isten ítéletet mond a világ felett:

„Mert nézd, közeledik, jön, hogy kormányozza a földet. Igazságosan uralkodik majd a földkerekségen és hűségesen a népek fölött.” (Zsoltárok 96:13)


Jézus ítéletet mond a világ felett:

„…egészen a Fiúra bízta az ítéletet, hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.” (János 5:22)


Hódolnak Istennek:

„Szégyent vallanak […], akik bálványokkal dicsekszenek: az istenek mind térdre hullnak előtte.” (Zsoltárok 97:7)


Hódolnak Jézusnak:

„…hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké! A négy élőlény így felelt: Amen, a vének pedig leborultak és imádták.” (Jel 5:13-14)


Isten parancsol a vizeknek:

„Te parancsolsz a háborgó tengernek, tobzódó hullámait megfékezed…” (Zsoltárok 89:9-10)


Jézus parancsol a vizeknek:

„Nagy félelem fogta el őket. Ki ez - kérdezték egymástól -, hogy még a szél és a víz is engedelmeskedik neki?” (Mark 4:41)


Isten mindenkit tettei szerint ítél:

„Én, az Úr, aki a szíveket vizsgálom, és próbának vetem alá a veséket, hogy megfizessek kinek-kinek életmódja és tetteinek gyümölcse szerint.” (Jeremiás 17:10)


Jézus mindenkit tettei szerint ítél:

„…én vagyok, aki a veséket és a szíveket vizsgálja, és megfizetek mindenkinek, kinek-kinek a tettei szerint.” (Jelenések 2:23)


Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv Istenről tanúskodik:

„Megesküszöm önmagamra, igaz beszéd fakad ajkamon, egy visszavonhatatlan szó: Előttem hajlik meg minden térd, és rám esküszik minden nyelv.” (Ézsaiás 45:23)


Meghajlik előtte minden térd és minden nyelv Jézusról tanúskodik:

„Jézus nevére hajoljon meg minden térd a mennyben, a földön és az alvilágban, s minden nyelv hirdesse az Atyaisten dicsőségére, hogy Jézus Krisztus az Úr.” (Fil 2:9-11)



2014. ápr. 17. 11:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, ugye még általános iskolában tanulsz?

Akkor kérd meg a tanárodat, magyarázza el, hogy mit jelent a "bizonyíték" szó!


Utána pedig próbálj mutatni a Bibliából bármit, amire illik ez a szó!

2014. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 megfelelő ***** válasza:
30%

Érdekes, hogy Isten szellem a Biblia szerint, tehát személy.

A sátán is szellem és a Tanúk szerint személy.

A Biblia szerint a Szent Szellem is szellem, benne van a nevében, a legsúlyosabb bűn a káromlása, és a tanúk szerint, csak egy erő.

Minden szellem személy, csak a Szent Szellem nem.

Most a Biblia ilyen súlyosan bünteti egy motiváló erő káromlását?

Azt meg, hogy a Szent Szellem személy, nem is tudják eldönteni, mert nincs közösségük vele.

2014. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Jézus nem része semmiféle "istenségnek", mivel nincs háromszemélyű istenség a bibliában. Ezt Ő maga is leszögezte a János 17:3-ban, amikor Jehováról, az Atyjáról úgy beszélt, mint az "EGYEDÜLI IGAZ ISTEN", márpedig ha te valakit magadon kívül "egyedülinek", vagy "egyetlennek" nevezel, NEM LEHETSZ VELE "EGYENLŐ", márpedig a háromság filozófia ezt tanítja.
2014. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Kedves megfelelő! NEM MINDEN 'szellem' személy a bibliában, bocsi! A szél is 'szellem', mégsem személy, vagy tán ezt is kétségbe vonod? :-)
2014. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
23%

Csak a szellemileg vakok nem értik ezeket az igéket. Ahogy elnéztem még szándékosan, amolyan őrtornyosan hozzá -os toldanak egy-egy szóhoz, ahogy az első hozzászóló, aki az Atya és én egy vagyunk helyett egyek szót irt.

Kár velük próbálkozni, az ő megtérésük Istenre tartozik, ezt hidd el nekem.


Mellesleg csodálatos igei gyűjtemény. Köszönöm, hogy olvashattam, gyönyörűsége volt a szememnek.

2014. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó, végignéztem a kommenteket, de ott nem Örtornyos, hanem BIBLIÁS magyarázatokat látok...


A Szent Szellemhez még ennyit. Ha úgy gondoljátok, hogy személy, akkor hogyan magyarázzátok meg, hogy a tanítványok pünkösdkor BETELTEK Szent Szellemmel?


Mert maga Jézus azt igérte nekik a mennybemenetele elött, hogy vesztek ERÖT, de nem azt mondta, hogy vesztek SZEMÉLYT....és tanítványaim lesztek....Cselekedetek 1:8


Katy

2014. ápr. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Isten-e Jézus?


lásd a következő linken:


[link]

2014. ápr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Érettségizett ember vagyok + mindjárt végzek a szakmámmal. Akik általánosba járnak azok nem ilyenekkel foglalkoznak még szerintem.
2014. ápr. 18. 09:42
 19/33 anonim ***** válasza:

Lehetséges - de ha valamilyen, bizonyítással kapcsolatos dolgot kérdezel, akkor nem árt, ha magával a bizonyítás foglamával tisztában vagy.

Addig ez nem fog működni.

2014. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

80% BIZONYÍTOTTAM A SZENT ÍRÁSBÓL!


Ha pedig nem vagy keresztény akkor ne szólalj meg -.-"

2014. ápr. 18. 12:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!