Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy másik égitesten felfedezet...

Egy másik égitesten felfedezett élet mennyiben változtatná meg egy fundamentalista hívő gondolatmenetét?

Figyelt kérdés
Hogyan állna hozzá, a hite ettől függetlenül erős maradna?

2014. ápr. 17. 20:54
1 2 3 4
 21/36 megfelelő ***** válasza:
Mit számít az én üdvösségem szempontjából az, hogy van-e máshol élet? Sehol nincs megírva az sem, hogy Isten nem teremthetett máshol életet, de ez nem is a mi gondunk, hanem Istené meg az övéké esetleg.
2014. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 megfelelő ***** válasza:
87%
Azt sem értem, hogy mi köze ennek a hitemhez. Egy hívő hite a személyes tapasztalatokon alapul nem ilyesmin meg a tudományon.
2014. jún. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Kedves megfelelő!

Tulajdonképpen leírtad lényeget. :)

2014. jún. 25. 20:55
 24/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! A 9 és 10-es válaszokkal kezdeném: Judit azt írta, hogy mivel a Biblia mind a földi emberről, mind az úgynevezett "földönkívüli" létformákról írt, ezért nem vagyunk tudatlanok abban a tekintetben, hogy van földi és azon kívüli élet is. Ez eddig ugye érthető és nyilvánvaló? :-)


Mivel a Biblia igen sajátságos formában ír az emberekről (fontos volna tudni, hogy mit is ír az emberről, az ember és Isten viszonyáról), ezért nagy valószínűséggel kizárható, hogy más bolygókra is teremtett volna Isten embert. Kedves kérdező, te megfelelő háttér-információ nélkül, elhamarkodottan úgy értelmezted ezt Judittól, hogy amiről a Biblia nem ír, az nem létezik számára, és mereven tagadni kell. Számotokra ez a "fundamentalizmus"? Nem tagadom, lehetnek ilyen emberek erre-arra, de ez inkább már az elmebaj kategória. Vad előítélet és téves információk jellemeznek a témában, csak úgy, mint a válaszolók nagy többségét. Milyen érdekes. Az a furcsa helyzet állt elő, hogy inkább ti vagytok fundamentalisták, hiszen áltudományos mesékben hisztek, amihez valódi bizonyítékok nélkül ragaszkodtok.


Te kedves kérdező tulajdonképpen vakon hiszel egy áltudományos mítoszban, a kémiai és biológiai evolúcióban, mely messze nincs a tudományos módszertan kritériumai szerint bizonyítva!! Nem hogy NINCS, de maguk az őszinte evolúció-hívők is elismerik, hogy ma ezt NEM IS LEHET bizonyítani.

Erre a virtuális alapra támaszkodva vársz olyan híreket, mely szerint más bolygókon egyszer találni fognak idegen életformákat, mivel a feltételezett evolúció miatt máshol is "kialakulhatott" az élet valamilyen formája. Csakhogy a nagy probléma ezzel az, hogy ez a mese még a FÖLDÖN SINCSEN BIZONYÍTVA. :-) De mivel persze nem is lehet igazolni, így a kérdést kivitték a bolygónkon kívüli világba...

2014. jún. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Ha megengedtek egy kis segítséget a témában:


https://www.youtube.com/watch?v=ekCdbbewFWU&feature=kp

2014. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Nézzük csak, nem tudom mi az hogy evolúció hívő.. tényleg.

Én nem azt kérdeztem miként alakult ki az élet itt a Földön vagy máshol.

Nem vonom kérdőre Isten hatalmát hogy hol melyik bolygón teremtsen, mit te.

Másik, természettudományba nem keverek hitet ez azért alap.

És most lényegtelen hogy mit gondolok a kémiai biológiai evolúcióról.

Összesítve, te ugyanezt írtad volna le nekem az exobolygókról pár száz évvel ezelőtt és kiáltottál volna istentelennek.. ez azért durva manapság.

2014. jún. 26. 01:07
 27/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


"Én nem azt kérdeztem miként alakult ki az élet itt a Földön vagy máshol."


De mégiscsak az evolúciós elméletre(!) alapoztad a kérdésed, vagy nem? Mert én ezért válaszoltam azzal, hogy ez a mese nem bizonyított, csak bizonygatott, ami nem ugyanaz. :-) Mellesleg ha már itt tartunk, mit jelent neked KONKRÉTAN az, hogy fundamentalista hívő"? Ha ezt pontosítanád... Vajon arra gondolsz, aki pl. elveti a kémiai és biológiai evolúciós mesét? Ettől lesz az illető "fundamentalista"? Azt ugye tudod, hogy ezt a kifejezést kifejezetten elnagyoltan és pontatlanul alkalmazzák sokan. Jól hangzik, mikor embereket, emberek csoportját ezzel a szóval bélyegzik meg, de valójában sokszor csak homályos és üres szavak, értelmetlen kritikák olyanoktól, akik vajmi keveset értenek a témához.


"Nem vonom kérdőre Isten hatalmát hogy hol melyik bolygón teremtsen, mit te."


Miből gondoltad, hogy én kétségbe vonom Isten hatalmát, hogy hol mit és kit teremtsen? A bibliára alapoztam amit írtam, ennyi.


"Másik, természettudományba nem keverek hitet ez azért alap."


Pedig a materialista eredetmagyarázatok hívei ezt teszik. :-)


"Összesítve, te ugyanezt írtad volna le nekem az exobolygókról pár száz évvel ezelőtt..."


A 20-ik sz. első harmadában jutottak csak odáig, hogy felismerjék, hogy a mi galaxisunkon kívül még számtalan másik is van. Amikor ez kiderült, már sejteni lehetett, hogy sok-sok másik naprendszer is létezhet, de csak az evolucionisták fantáziáltak arról, hogy más "földszerű" bolygón is "kialakulhatott" az élet. Tehát akik tudják, hogy az evolúciós teória nem több szappanbuboréknál, nem hiszik, hogy más planétákon is "kialakult" az élet az evolúciós vak véletlenek és a "szükségszerűség" következtében. :-) Hogy Isten teremtett-e rájuk más életformákat, azt majd megtudjuk időben.

2014. jún. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Nem alapoztam kérdésem sem az evolúcióra, sem varázsütésre, sem arra hogy isten teremtette e oda. Nem tartottam lényegesnek, talán majd egy másik kérdésnél erre is kitérek. A fundamentalistát pedig elsősorban nyitottságra való hajlam hiánya, merevség és a hozzá tartozó mérhetetlen egoizmus jellemzi. Persze ezek a tulajdonságok nem mindig egyszerre vannak jelen az egyénnél.

Még mindig nem értem hogy mi az az evolúcionista.


"mi galaxisunkon kívül" ..és belül, még csak ezeket fedeztük fel :)


"Hogy Isten teremtett-e rájuk más életformákat, azt majd megtudjuk időben."


Pontosan, köszönöm. :) Ajánlom Giordano Bruno munkásságát, értékes hívő ember volt a 16. században. Erősen kapcsolódik a témához.

2014. jún. 26. 10:50
 29/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Azt ugye tudod, hogy ha ilyen általános feltételek alapján határozod meg a fundamentalizmust, nem szűkítheted csupán a klasszikus értelemben vett vallásos hívők bizonyos személyeire vagy csoportjaira, hiszen ilyen tulajdonságokkal minden területen találkozunk, még a legmagasabb rendű tudomány egyes képviselőinél is.

Persze vannak szűk látókörű irányzatok, melyek léte aligha az igazság megismerése felé mutat, hanem sokkal inkább önös érdekek tartják fent.


Ezek szerint te a fundamentalisták alatt azokat érted, akik nem hajlandók elfogadni, hogy így vagy úgy, de a földön kívül is van/lehet (teremtett) élet. Nem értem viszont, hogy miért tereled a szót másra az evolúcióról, hiszen az egyik korábbi mondatoddal nagyon erősen azt sejtetted, hogy abban hiszel:


"Annyit már biztosan tudok a válaszokból hogy mondjuk egy az Európán felfedezett egysejtű féle "élet" is hatalmas társadalmi változásokat fog szülni. De egyeseket kicsit rosszul fog érinteni ha ilyen merevek."


Nos még egyszer: én ezért érveltem az élet ilyenszerű, spontán "kialakulása" ellen, hiszen ezt a földön sem tudták hitelt érdemlően bizonyítani. Márpedig akikre te alapozol, hogy előbb-utóbb netán ilyen külső életformákat fedeznek fel, mert többek között ezeket keresik, azok a darwini evolúció fundamentalista hívei.


Giordano Bruno XVI. századi filozófus elsőként bátorkodott kétségbe vonni azt az elképzelést, hogy "a csillagok olyanok, mintha egy egyszerű kupolában lennének beágyazva". Azt írta, hogy ez "nevetséges, gyermekek által kitalált elképzelés, talán olyan képzelődés, mintha (a csillagok) jó erős fénnyel vagy valami igen erős szeggel lennének az égbolthoz ragasztva vagy szegezve, különben enélkül leesnének, miként a jégeső". Abban az időben igen veszélyes dolog volt szembeszegülni Arisztotelész tanításával. Az egyház elevenen égette el Brunót, mivel a világegyetemről vallott nem egyház-hű elképzeléseit terjeszteni merte.


Igen, Itáliában, Róma főterén, elevenen égették meg Giordano Brunót 1600. február 17-én. Miért? Mert írásai sértették az egyházat. Többek között azt tanította, hogy a világegyetemünkben sok lakott világ van. Már a XI. században az egyház eretnekségnek minősítette azt a tant, hogy lehetséges több világ is. A tanításért meg kellett halni. Bruno meghalt.


A XIX. századig az a vita, hogy létezhet-e élet a Földünkön kívül, vallási küzdőtéren zajlott. Évszázadokon át a vallásvezetők és a befolyásuk alatt álló tudósok makacsul azt tanították, hogy a Föld a világegyetem közepe, és hogy a világmindenség teremtése i. e. 4004 körül történt, és így tovább.


Nem csoda, ha a vallás sok tudós és mások szemében is sokat veszített tekintélyéből. Időközben sokan még a Biblia iránti tiszteletüket is elveszítették, mert azt képzelték, hogy a Biblia támogatja ezt a sokféle téves elképzelést. Pedig semmi sem állt messzebb az igazságtól, mint ez.


A Biblia nem tudományos tankönyvként íródott. De nem lehet vitatni pontosságát ott sem, ahol a világmindenséggel kapcsolatos témáról vagy egyéb tudományos kérdésről ír. Például a Biblia sehol sem állítja azt, hogy a Föld és az ember a világegyetem középpontja. Ellenkezőleg, a Biblia ihletett írói nagyon is tisztában voltak azzal, milyen jelentéktelen is az ember a hatalmas kozmoszhoz képest (Zsoltárok 8:3, 4 /8:4, 5, Károli/).

Ma talán nagyon is gyorsan megfeledkezünk arról, hogy az a kérdés: mi tartja fenn a bolygókat, milyen heves vitákat váltott ki a tudósok és a ragyogó lángelmék között mintegy 32 évszázaddal azután, hogy a Biblia elegáns egyszerűséggel kijelentette: a Föld ’a semmibe lett felfüggesztve’. Honnan tudta Jób ezt így, ilyen helyesen leírni? Miért mondta, hogy a Földnek nincs semmilyen fizikai támasztéka, holott a "szakértők" (csak) jó 3000 évvel később jutottak erre a következtetésre?

A Theological Wordbook of the Old Testament című könyv ezt mondja: "A Jób 26:7 megkapó módon mutatja be az akkor ismert világot, ahogyan az a világűrben függött, és már előre sejtette ennek a jövőben bekövetkező tudományos felfedezését."


Tehát nem a katolikus egyház számít, hanem a Biblia. A Biblia válaszát - ha megengeded - a következőkben foglalnám össze...

2014. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

"A Biblia válasza


A Biblia szerint nemcsak, hogy léteznek Földünkön kívüli lények, hanem igen nagy számban léteznek. Ez az élet bonyolultabb, érdekfeszítőbb és hihetőbb, mint amiről esetleg az evolucionisták, a tudományos-fantasztikus írók és a filmkészítők valaha is álmodni mertek. Végtére is Földön kívüli lényen egyszerűen olyan lényt értünk, akinek az élete földünkön és annak légkörén kívül keletkezett.


A tudósokat erősen foglalkoztatja, lehetnek-e olyan életformák, amelyeket nem tudunk érzékelni. A Biblia arról biztosít bennünket, hogy ilyenek igenis léteznek, de ezek nem az evolúció termékei. Ezek, miként mindenféle élet a világmindenségben, az élet Forrásától, a Teremtő Istentől származtak. Ő szellemi lény, és a szellemi lények legkülönbözőbb formáit nagy számban hozta létre: angyalokat, kérubokat és szeráfokat. Ezek más-más munkát és feladatot látnak el Isten bonyolult égi szervezetében (Zsoltárok 104:4; Zsidók 12:22; Jelenések 19:14).


Lehetséges-e élet más bolygókon?


Egyes befolyásos egyházi személyek amellett kardoskodnak, hogy Isten nem teremtett egyetlen világot sem cél nélkül, ennélfogva minden lakható világnak lakottnak kell lennie. De vajon ezt állítja a Biblia is? Nem. A Biblia azt mutatja, hogy nagyon valószínűtlen, hogy ez ideig Isten Földünkön kívül más bolygókon is teremtett volna értelmes fizikai teremtményeket. Hogyhogy?


Ha Isten ténylegesen teremtett ilyen lényeket, akkor ezt már Ádám és Éva teremtése előtt kellett megtennie. Ezek a lények vagy hűségesek maradtak Teremtőjükhöz, vagy pedig Ádámhoz és Évához hasonlóan vétkeztek és tökéletlenségbe estek.


De ha tökéletlenek lettek, szükségük volt egy megváltóra. Ahogy egy esszéíró mondja: "Van akinek az a rettenetes elmélete van, hogy Pénteken (azaz azon a napon, amikor Jézus Krisztust kivégezték), illetve minden pénteken a világegyetemben valahol megfeszítik Jézust valakinek a bűneiért." De ez nem szentírási tanítás. Az Istentől ihletett(!) Biblia azt mondja, hogy Jézus "meghalt egyszer s mindenkorra a bűnnek" (Róma 6:10).


De mi a helyzet, ha ezek a lények tökéletesek maradtak? Nos, amikor Ádám és Éva vétkezett, voltaképpen ők azt vonták kétségbe, hogy Istennek van joga uralkodni egy intelligens fizikai lényekből álló világ felett. Ha akkor létezett volna egy másik bolygó, egy másik intelligens fizikai lényekkel benépesített világ, ahol a teremtmények Isten uralma alatt harmonikusan és lojálisan éltek, akkor vajon nem kérték volna-e fel őket annak bizonyítására, hogy Isten uralma valóban jól működik? Ez a következtetés elkerülhetetlennek látszik, mivel Isten még tökéletlen embereket is felhasznált, hogy e vitás kérdésben legyenek az ő tanúi (Ésaiás 43:10).


Ez vajon azt jelenti, hogy Isten a szinte megszámlálhatatlan sokmillió napot (és azok bolygóit, ha ilyenek léteznek) céltalanul alkotta? Egyáltalán nem. Jóllehet tudjuk, figyelembe véve Jézus Krisztus egyedülálló, páratlan szerepét, hogy jelenleg csupán Földünk az egyedüli lakott bolygó világegyetemünkben, és jóllehet azt is tudjuk, hogy ez a Föld fennmarad örökké, mint olyan bolygó, ahol a Teremtő igazolta uralkodásának jogosságát, azt viszont nem tudjuk, mit tartogat a jövő."


(Ez utóbbi bekezdésben a zárójelben lévő szövegrészt is 1990-ben, vagyis még az exobolygók felfedezése előtt írták Jehova Tanúi az Ébredjetek! című magazinjukban. Tehát már itt helyt adtak annak a lehetséges ténynek, hogy más naprendszerekben is létezhetnek számunkra nem közvetlenül megfigyelhető bolygók)


Nap nap után, évről évre a SETI csillagászok újból és újból átfésülik az égboltot, hátha érkezik valamilyen jelzés intelligens lényektől. Véleményük szerint az effajta kutatás eltarthat még további tíz vagy száz évig is. Mennyire ironikus! Életüket és óriási pénzösszegeket fordítanak óriási reménykedéssel olyan jel vagy jelzés felkutatására, amelyet az emberiség már évszázadokkal ezelőtt megkapott. Ugyanis maga a Biblia egy Földön kívüli Intelligens Személynek az üzenete, és ez minden tekintetben felette áll bármilyen jelnek, amelyet a legderűlátóbb tudós valaha is elképzelhet magának.

2014. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!