Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy másik égitesten felfedezet...

Egy másik égitesten felfedezett élet mennyiben változtatná meg egy fundamentalista hívő gondolatmenetét?

Figyelt kérdés
Hogyan állna hozzá, a hite ettől függetlenül erős maradna?

2014. ápr. 17. 20:54
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Terjedelmes iromány. :)


A választ eme kérdésre végső soron már megadtad röviden és lényegre törően: "Hogy Isten teremtett-e rájuk más életformákat, azt majd megtudjuk időben." :)

Igyekszek nem általánosítani ha adja a lehetőség hisz tisztában vagyok vele hogy minden ember más. Elvégre veled is jól el tudok beszélgetni eme témáról, még akkor is ha a nézőpontjaink mások.


A szót pedig nem terelem másra az evolúcióról, főleg nem hiszek benne mivel a természettudomány az nem hit kérdése de ezt már írtam. Inkább te akarod direkt arra fele terelni hogy fogást találhass rajtam, de mivel a kérdésem szempontjából nem foglalkozom vele így eredményt nem érsz el ezzel.

A merev hozzáállást pedig arra értettem hogy a Biblia az az ember és Isten kapcsolatáról szól nem másról. Nem tagadja csak nem ír róla azt hogy találhatunk baktériumot más bolygón ami se nem szellemlény se nem intelligens létforma, és talán szénalapú és DNS-el vagy hasonlóval rendelkezik.

Aztán, akikre én alapozok azok tudós emberek a hitük nem érdekel. Lehetnek keresztények, muszlimok, krisnások, agnosztikusok stb. Így nem tudom hogy jött ebből az miszerint én darwinista vagy milyen hívő lennék.

Az pedig hogy vannak e értelmes lények akiket Jézus szintén megváltott minden bolygón érdekes téma, Giordano Bruno is vallotta. De ezt sok idő lenne kivesézni. :)

Az hogy a bolygók céllal lettek volna alkotva vagy nem megint csak érdekes. Talán azért hogy az ember ott is megvesse lábát? Vagy a már említett egyszerű életformák miatt?

A SETI program pedig csak most kezdődött el ha az időskálát nézzük és az eredmény ha lesz tényleg nem most várható. Alapjáraton nézve a távolságokat az univerzumban az az 50 éve tartó figyelés egyenlő a nullával.


"Ugyanis maga a Biblia egy Földön kívüli Intelligens Személynek az üzenete, és ez minden tekintetben felette áll bármilyen jelnek, amelyet a legderűlátóbb tudós valaha is elképzelhet magának."


Egy tudós az kutat ezt ne felejtsd el.

2014. jún. 26. 15:27
 32/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az a rövid válasz nem tartalmazta a bibliai nézőpontot, vagyis a hozzánk hasonló "intelligens" élet lehetőségét nem érinti. Erről írtam egy picit terjedelmesebben.

Hogy másfajta "élet" van-e máshol, ezt nem tudjuk, majd valamikor egyszer tán megtudhatjuk. Találgatni pedig csak a fantáziadús mese kategória, sok értelme nincs.


"Az pedig hogy vannak e értelmes lények akiket Jézus szintén megváltott minden bolygón érdekes téma..."


A Biblia szerint Jézus a megváltást egyszer és mindenkorra tette meg. A bibliában való hit pedig szintén racionálisan gondolkozó, őszinte kutató emberek nyomán alakult ki bennem, tehát nem pusztán hiszékenység. Ide kapcsolódik a következő megállapításod:


"... főleg nem hiszek benne (az evolúcióban) mivel a természettudomány az nem hit kérdése..."


Valamilyen értelemben minden ember hívő. Két lehetőség jellemezhet MINDEN értelmes embert, lehet az akár a legracionálisabb tudós is: vagy jól megalapozott hite van az adott dolgokban (melyre épülhet egy jól megalapozott tudás), vagy hiszékeny és pl. azért hisz el bizonyos dolgokat, mert a hagyományaihoz mereven ragaszkodik, mert hinni akar benne, mert erős előítéletei vannak a másik lehetőséggel szemben, mert a világlátása eltorzítja a tisztánlátását, stb...


A bibliai hit jól megalapozott és abszolút nem hiszékeny hit. A valóban bizonyított és jól alátámasztott természettudománnyal összhangban van, vagyis szerintem nem lehet élesen elválasztani a nem hiszékeny hitet a tudományoktól. A kettőnek együtt kellene járnia - és sok tudósnál együtt is járnak.


A probléma az EMBERI hagyományaikat mereven, tényleg fundamentalista módon őrző egyházak hozzáállásával van, mely miatt a híveiket irracionális, ezzel együtt bibliaellenes tanok elfogadására biztatják mondván, hogy csak hinni kell bennük és kész. Igen, ezek a hiszékenységre épülnek, mely sajnos az emberiség túlnyomó többségét jellemzi és fogva tartja.

2014. jún. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Valóban nem hiszékeny a bibliai hit. És igazad van minden embernél fontos a hit, konkrétan a része. Tulajdonképp az ateizmus is ilyen. Az a baj mikor valaki keveri azt hogy "elhiszem és azt hogy "tudom" például ha valamit feldobok akkor nem elhiszem hogy le fog esni hanem tudom. Azt hihetem hogy a tudományos módszertan által jobban megismerem a világot, hogyan miképpen épül fel. De mondjuk egy elmélet az nem hit kérdése. Azt az ember kutatja abban a szellemben hogy jobban megérti a világot. A "miért" az már más szakterület pl teológia, és nem a természettudományé.
2014. jún. 27. 10:07
 34/36 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre válaszolva: benne van a pakliban.. Vagyis: a Bibliában nem téma, hogy léteznek-e még más bolygók vagy nem, rajtunk kívül más rendű-rangú élőlények. Nem beszél róla, tehát nem is állítja, nem is cáfolja. Lehetnek. Attól mi változna? Isten kinyilatkoztatta magát nekünk embereknek. Isten-Ember. Mindkettő ugyanolyan maradna, mint volt, a szabályrendszer, a megváltásunk, a reláció Isten és Ember között.
2014. szept. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Igazad van, A Biblia, Isten-ember kapcsolatát mutatja be.

Viszont mégis úgy tűnik(ezt a témát már másutt is felhoztam) hogy jelentékeny számú hívő az önteltség miatt feleslegesen csalódna a vallásban, Istenben.

2014. szept. 13. 03:00
 36/36 anonim ***** válasza:

Szerintem lennének, akik még akkor sem hinnék el, ha már a saját szemükkel látják... kitalálnának valami elméletet, hogy az miért nem úgy van...


Én hívőnek tartom magam (de nem elvetemült mélységekig), és nem hiszek a földönkívüliekben, ugyanakkor nem is tartom kizártnak, hogy máshol is van élet. Az olyan sztorikat viszont, mint pl. ezt meg azt a jelet ufók hagyták itt nekünk, nem hiszem el.

2014. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!