Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Volt olyan...

Kedves Tanúk! Volt olyan amikor beismertetek volna tévedést és elnézést kértetek valamint korrigáltátok volna vagy csak mondjátok mondjátok a tévedéseket?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 16:45
 1/6 megfelelő ***** válasza:
100%

Múltkor olvastam egy Őrtoronyban, valamiféle magyarázkodást, az évszámokkal kapcsolatban, hogy nem jött be, de az is inkább amolyan védekezés volt, hogy más is téved és különben sem volt alaptanítás, csak egyes emberek híresztelték.


Mondják ezeket azoknak, akiknek teljesen tönkretette a vezetés az életét, mert miattuk nem tanultak és nem házasodtak meg, eladták esetleg mindenüket, stb. Ezek az emberek, mint egy barátom is, tud róla mesélni, hogy hivatalos tanítás és elvárás volt-e, vagy sem!!!

2014. ápr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ilyenkor biztos lapítanak nagy a csend máskor csak úgy nyomatják az irományokat )
2014. ápr. 20. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem lapítottam, csak pihentem és nem rég ébredtem.

Vagy azt gondolod, hogy egy Tanúnak más dolga sincs, mint itt az oldalon lesni a vádaskodásokat?

Még ezen a napon is amikor ünnepet hirdettek is, ellenséges vagy, és ez érthetetlen számomra.

Nem értelek kedves kérdező. :(


Egyébként a válaszom:

Igen voltak téves várakozások ahogy az apostoloknak is.

És amikor ez a felszínre jött azzal beismertük, és változtattunk, a bibliának megfelelően, hogy ne legyen ellentmondás.

S ne a mi "igazunk" legyen Fényes, hanem Isten leírt igazsága, még ha kellemetlen is.

A Biblia tanulmányozása nem egyszerű dolog, nagyon figyelmesnek kell lenni, mert életek forognak kockán. s ha tévedés történik azt ki kell igazítani, mert a szolga osztály felel az emberek életéért, ugyan is ez nem az Ő juhaik, hanem Jézusé és Jehováé, és úgy kell terelgetni őket ahogy meghagyta.


Katy Weaver

2014. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

"Nem lapítottam, csak pihentem és nem rég ébredtem.

Vagy azt gondolod, hogy egy Tanúnak más dolga

sincs, mint itt az oldalon lesni a vádaskodásokat?"


Magadból indultál ki.

Nem vetted észre? :-D

2014. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

..én sem lapulok :)


Az igazság az, hogy az utóbbi napokban ért buta támadás miatt nem nagyon van kedvem részt venni a társalgásban, sajnos egy ideje egyes "keresztény" meg egy valami "filozósféle" egyén nem éppen morális szövegjei miatt, akiktöl buta támadó privát üzeneteket is kaptam...


Szóval nem volt kedvem részt venni a beszélgetésekben. Sajnos az emberi gonoszság idönként nagyon magas méreteket ölt.


Kedves kérdezö, nem szégyeljük, hanem nyíltan megvalljuk, hogy egyes tanitásokat nem értettünk meg. Az idö multával fogjuk fel, és a próféciák beteljesülése alapján. Nem szégyen.

Jézus maga megmondta tanitványainak, hogy némely dolgokat még nem fognak megérteni, és ez nem jelentette azt, hogy helytelen lett volna a felfogásuk.


A Dániel könyve is leírja,mikor Dániel ezt kérdezte az angyaltól, hogy "Uram, mik lesznek ezek?" Ezt e feleletet kapta Dániel 12:8,9 "Menj Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig".


Tudod kedves kérdezö, én azért választottam éppen a Jehova tanúi tanítását, hogy alázatosak, állandóan kutatnak, és nem szégyenlik megváltoztatni nézetüket, amikor felismerik, hogy esetleg valamit nem jól értettek.


Nincsennek bevett dogmáik, nem kötözi gúzsba öket a tradíció.


Figyeld csak meg kérlek, így van ez a tudománnyal is. Ök is állandóan kutatnak, sokszor meg kell változtatni nézetüket...és ez rendben van.


Katy

2014. ápr. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sandor76 ***** válasza:

Az a baj sok embernek fontosabb a sajat erdeket eloterbe helyezni,es ezert mindenen atgazol,meg akar torvenyes modon is.

Sokan erdekbol kezdtek el a szolgalatot,amit a Tanuk vegeznek ,ezert nem is lehet az ilyen szolgalat hosszu eletu.

Ezeket az eseteket az elet is bizonyitja.

Aki megelegedik azzal amije van,ahogy Jezus is mondta boldog lessz.

Akik pedig nem soha nem lessz bekejuk,mert bantja oket ez a vilag felkinalta lehetosegek.

A korrigalast pedig megteszik,de ez nem azt jelenti az egesz tanitas teves,inkabb azt ,hogy kesobb pontosabban latjak az esemenyeket.

Ezert nem tudnak elorebb menni a megertesben ,mint ahogy azt Isten szeretne.

Amit pedig mar tudunk azt erdemes megtenni,nehogy kesobb kart szenvedjunk.

2014. ápr. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!