Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ITT bizonyíték, és mégis...

ITT bizonyíték, és mégis olyan sokan tagadják, hogy Jézus Isten, de miért tagadják? Ellent mondanak Isten szavának?

Figyelt kérdés

Ján .ev.10.rész


Én és az Atya egy vagyunk.


Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék őt.

32

Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?

33

Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


2014. jún. 12. 20:02
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Katy,nemmagyarázod egy kicsit félre a dolgokat?
2014. jún. 12. 21:07
 12/45 yuda ***** válasza:
57%

Katy!

Tedd csak nevetségessé magad és minden igehelyet amit beírtam próbáld cáfolni. :D


Mond csak! Hányszor is szerepel az újszövetségben a jehova név? :D

Mond csak hogy kell kiejteni a jehova szót? :D

Honnan is tudod?

Jézus, ha olyan sarkalatos kérdés lenne, -ezen sose gondolkodtál még el- hogy Jézus sosem használta a jehova kifejezést és erről még csak nem is tanított, hanem következetesen Atyának szólította?

Hogy van az, hogy a fő kérdésben kiírt -zsidók számára egyértelműen kiderült Jézus szavaiból, hogy magát Istenné tette, és ezért akarták megkövezni, de neked mégsem jön át az infó?

Az a baj kicsi tanú, hogy nagy neked ez a falat.

Nem csak neked, az egész tanú regimentnek, mert olyan fát akartok kivágni, amire nincs képességetek. Bibliát átírhatjátok, de gondolod ez plusz pont lesz Isten előtt? Nem gondolom, sőt!

Feljöhettek itt több névvel is, ezzel is magatokat teszitek nevetségessé.

2014. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 titak ***** válasza:
41%

"Én és az Atya egy vagyunk"


Ez lenne a bizonyíték? Tudja hányan, hányféle képpen mondták ezt az elmúlt 2000 évben holtestek között gázolva?

2014. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, egyet árulj már el:

mi alapján tekintenénk a Biblia bármely sorát bizonyítéknak bármire is?

A Bibliában állítások vannak. Bizonyítékot csak egyet mutass benne!

2014. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
18%

Kedves kérdező!

Hidd el nekem kár a gőzért,bízd Istenre a dolgot.

A Sátán kutyáinak nincs jövő!

Olyasmibe próbálnak kapaszkodni ami sehova máshova nem vezet csak a pokol bugyraiba.

Nem akarják felfogni,hogy egy nap ott fognak térdelni elötte,nem jahovájuk elött hanem Jézus Krisztus elött.

Ha ez az egy dolog nem jút el az agyukig akkor mit vársz tőlűk?

Feketén fehéren le van írva,hogy ki lessz az ítélet hozó,nos ki?

Nincs az a jehova aki megmentené őket,és akkor lessz ám a fogcsikorgatás...mert lesz.

2014. jún. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö.


Újra írtál Bibliai verseket, de ezek a versek sem sehogyan sem bizonyítják a háromságtant. Próbáld meg kérlek elolvasni többször


Sehol sincs leírva, például egyetlen egyszer sem a Bibliában, hogy a Szent Szellem Isten lenne....ugye? Nem találtál ilyen verset te sem én sem senki sem



Kedves kérdezö, kérlek megértetted mit jelent az Isten cím?


Tudod hogy még a sátán is isten néven van megjelölve? Mint e világ istene? Miért? Talán egyenlövé válik ezzel a Mindenható Istennel, vagy talán a Fiával Jézus Krisztussal?


Valaki itt azt kérdezi,hogy tudom-e hogy ejtették ki Jehova nevét? Azt hiszem, jobb lenne külön kérdésben feltenni mert teljesen más téma. De a kedves kérdezönek csak ennyit: és Te kedves kérdezö, tudod hogy ejtették ki a Jézus Krisztus nevét az elsö században?


Tudtad azt, hogy Jézus és az Újszövetség írói sokat idézték a Héber Iratokat ahol ott volt az Isten neve? Lekontrolálhatod a saját Bibliádban :)


Katy

2014. jún. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:

szia


(Héberek 5:8, 9) 8 Jóllehet Fiú volt, engedelmességet tanult azokból, amiket elszenvedett; 9 . . .


Ez a vers is bizonyiték, hogy

Jézus Fiu volt ami alárendeltségi viszonyt mutat az atyához képest, nem beszélve, hogy ezzel engedelmességet tanult nem csak égi személyként, de Fizikai testben emberként.

Ha Ő lenne a mindenható Teremtő Isten ugyan miért kellene saját magának engedelmességet tanulnia saját magához?



Bár sokat tárgyalt kérdés ez nem értem, miért nem logikus magyarázat a Biblia vers,

Jézus maga magyarázza meg az általa emlitett vers értelmét, amit egyszerűen nem vesz senki figyelembe annyira Istent akarnak a tettei miatt csinálni belőle, meg aztán az évezredes hazugság, amit a második században kialault hitehagyott tanitás is hozott magával.


Ez is azt mutatja, hogy Jézus alárendeltségi viszonyban van az atyjához képest, soha nem lesz vele egyenrangú sem egyenlő. s a biblia versek százai a bizonyitékok rá, amiket nem értem miért kell kihagyni amikor valaki erről elmélkedik?


A biblia egyébként sem irja, és még csak ne is utal Jézusra mint mindenható Teremtőre, csak másodlagosként Fiúa, illetve az atyja melletti mestermunkásra va utalás, akinek volt kezdete, és maga Isten hozta létre első munkájaként.


A többi makacs belemagyarázás, féltve a tévedés beismerése miatt.


Katy Weaver

2014. jún. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező:

hagyd ezeket. Bízd Istenre, mert most még vakok és süketek. Ugyanazokat másolják be mindig és hízhatsz bármi, ezek még kullancsként kapaszkodnak a szervezetbe, mert onnan várják a megmentést. Olvasd ezt a bejegyzést el, jól mutatja az állapotukat: jehovatanui.blog.hu/2014/06/09/az_ortoronyorok_nevu_facebook-csoportunk_uzenetet_kapott és a kommentek is. A csajt is meg lehet keresni Facebook-on.


Istenre kell bízni őket. Mást is felébresztett már, talán nekik is van remény.

2014. jún. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező:

hagyd ezeket. Bízd Istenre, mert most még vakok és süketek. Ugyanazokat másolják be mindig és hozhatsz, írhatsz bármi, ezek még kullancsként kapaszkodnak a szervezetbe, mert onnan várják a megmentést. Olvasd ezt a bejegyzést el, jól mutatja az állapotukat: jehovatanui.blog.hu/2014/06/09/az_ortoronyorok_nevu_facebook-csoportunk_uzenetet_kapott és a kommentek is. A csajt is meg lehet keresni Facebook-on.


Istenre kell bízni őket. Mást is felébresztett már, talán nekik is van remény.

2014. jún. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
0%

Hogy Jehova hogyan menti meg a népét azt majd magad is látni fogod, ahogy a Bibliában számtalanszor megtette a népével, aikor kihozta őket a rabszolgaságból, vagy megvédte őket sok sok kilátátstalan helyzetből.


A Makacs Fáraóhoz hasonlóan Te is ugyan azt mondod


(2Mózes 5:2) 2 A fáraó azonban így felelt: „Ki az a Jehova, hogy hallgassak a szavára, és elbocsássam Izraelt? Egyáltalán nem ismerem Jehovát, és nem is bocsátom el Izraelt.”


Katy Weaver

2014. jún. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!