Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ITT bizonyíték, és mégis...

ITT bizonyíték, és mégis olyan sokan tagadják, hogy Jézus Isten, de miért tagadják? Ellent mondanak Isten szavának?

Figyelt kérdés

Ján .ev.10.rész


Én és az Atya egy vagyunk.


Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék őt.

32

Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?

33

Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


2014. jún. 12. 20:02
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Mármint az ókori héber ember
2014. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

bocs kérdezö, igérem hogy utoljára szólok ehhez a kérdéshez témán kívül.


A 30-as ezt írja:


----------


A Biblia semmiképpen sem mondja azt, hogy a föld kerek! A kerekség ott nem egy tudományos meghatározás, hanem egy allegoria. A Szentírás máshol egyértelműen bizonyítja, hogy a héber ember nem gondolta kereknek a földet!


--------------


Kiírom ezt a verset a Bibliából . Szóval Ézsaiás 40:22


"Ki ül a föld kereksége fölött, amelynek lakói mint sáskák elötte....."


Igazán nincs kedvem veled ezzel összevitázni, azt hiszel amit akarsz. Ha neked a föld kereksége allegorikus, akkor kissé olyan vagy, mint a középkori vallásvezetök, akik üldözték a csillagászokat, a tudós embereket....



Katy

2014. jún. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"Igazán nincs kedvem veled ezzel összevitázni, azt hiszel amit akarsz. Ha neked a föld kereksége allegorikus, akkor kissé olyan vagy, mint a középkori vallásvezetök, akik üldözték a csillagászokat, a tudós embereket...."


Te pedig kiragadsz a Bibliából félreérthető igehelyeket, amelyek azt a hamis látszatot próbálják kelteni, mintha a bibliai írók kereknek gondolták volna a földet. (Azt zárójelben jegyzem meg, hogy a föld "geoid" alakú). Azért mondtam azt, hogy amikor a föld kerekségéről van szó, az allegorikus, mert rendszerint azokban a szakaszokban a szerzők költői képeket használnak, ilyen a kerekség is. Nem azért használták tehát a kerekséget, mert valóban kereknek gondolták a földet, hiszen akkor máshol is azt kellett volna írniuk. Ezzel szemben a Biblia több helyen is azt írja, hogy a föld "ki van feszítve" - ami nem kerek! Máshol meg azt is megmondja, hogy a föld mozdulatlan, ami egy téves elképzelés, hiszen a föld köztudottan forog. Ilyen hibás természettudományi nézetek alapján nem lehet azt gondolni, hogy a bibliai íróknak reális képük lett volna arról, hogy milyen valójában a föld, hiszen akkor egy egységes, értemes tudományos világképet kéne látnunk. Ehelyett azonban nem ez történik. Ezért montam, hogy a kerekséget bizonyára nem szó szerint értették. Én hiszem azt, hogy a Biblia valóban Isten szava, de a ókori emberek írták, amikben türköződik a korabeli világkép.

2014. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Köszönök a válaszokat.

Katy.egyáltalán nem a "háromságot" akarom tisztázni,hanem Jézus személyét.Mivel a Biblia úgy mutatja be ,mint tökéletes Embert,és mint tökéletes Istent.Sajnos ti ,kedves tanúk csak az elsőt látjátok.

És még valami a Jehova névvel kapcsolatban.

Mózesnek az Úr úgy mutatkozik be ,mint,Vagyok Aki vagyok.

És azt mondja ,hogy ez az Én nevem mindörökké.


Ezekszerint ,nem de úgy volna helyesebb a szervezet neve,hogy "Vagyok Tanúi"?


És Jézus azt állítja többek között,mielőtt Ábrahám lett Én Vagyok!!

Katy,már elnézést,de ti nem szoktatok elgondolkodni a bibliai verseken ??Csak aszt lehet elhinetek amit belétek sajtolnak?

Szomorú vagyok,kár értetek.

2014. jún. 14. 08:44
 35/45 A kérdező kommentje:

Katy!! Miért lovagolsz a "háromságtanon"azért mert nincs benne ez a szó a Bibliában?

Ki a hazug?? a Biblia szerint? Hát az aki tagadja ,hogy Isten megjelent testben..

Na szép napot!!

Kedves Katy!

2014. jún. 14. 09:34
 36/45 anonim ***** válasza:

Valóban, a Bibliában nincs háromság, sem háromságtan kifejezés.


A "földkerekségen innen és túl" kifejezésre sem mondjuk, hogy a Föld bolygó geometriájának matematikai definícióját részletezné eme sorban.


Valamint, idézek én is: Ézsaiás könyve:14:17

"Aki a föld kerekségét pusztasággá tette, városait lerontá, és foglyait nem bocsátá haza!"

Aki a föld alakjára talál ebben utalást, kérem, kezdje újra az általánost.

2014. jún. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

""Valóban, a Bibliában nincs háromság, sem háromságtan kifejezés.

""


De ez nem azt jelenti ,hogy Isten ezt nem jelenti ki a Bibliában.Csak hát ,össze kéne rakni a részleteket,hogy összeálljon a kép.

2014. jún. 14. 11:47
 38/45 anonim ***** válasza:
segg
2014. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Nem jelenti azt, de miért alkotunk új fogalmakat?


Idézek egyet, ha nem baj, a jóságos Jézusról: Máté Evangéliuma:21:19


"És meglátva egy fügefát az út mellett, oda méne hozzá, és nem talála azon semmit, hanem csak levelet; és monda annak: Gyümölcs te rajtad ezután soha örökké ne teremjen. És a fügefa azonnal elszárada."

2014. jún. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Never go full retard nevű felhasználó válasza:


segg


Ez részedről bemutatkozás?Lemaradt a - fej-

2014. jún. 14. 20:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!